VG Narsizm ve Masturbasyonmudur? Afedersiniz bu arada

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gokhanalpan tarafından 23 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut gelistirme narsizm midir yani bu spor a başlamadan önce cok sakin ve serbest yaşiyordum ve içki dahi bira şarap ne bulursam içerdim barlardan çıkmazdım ama sanki o zamanlar daha bir mutluydum simdi göbeğim içeri girsin bicepsim 40cm olsun Calflarım kuvvetlensin orası öyle olsun burası böyle olsun deltoid kücük kaldı daha fazla hacim falan derken kendimi cok sinirli hissediyorum sanki özgürlüğümden bir takım tavizler vermek gibi geliyor. yani narsist bir insan gibi oldum bu doğalmı?

yani tyler durden(fight club) ta söylediği gibi kendini yoketmek gerçekten insanın kendini iyi hissettiriyor hatta o gunleri hatirlardiğimda kendimi mükemmel hissediyordum

hatta tyler durdenin örnek verdiği bir mevzu var kendini geliştirmek bir mastürbasyondur diyor yani

bu filmden cok etkilendim açıkçası.

Gecem gündüzüm yokken daha bir özgürdüm

ama simdi beslenme aliskanliklarım ve uyuma saatim var yani 11 de yatıp uyuyorum kafama göre içki içemiyorum yani canım sıkıldı bir şişe şarap deviricem diyemiyorum.

yada ne biliyim mahvolmusken daha mükemmelim şimdi çok süper durumdayım eskiye nazaran ama o eski günlerimi cok özlüyorum

ama ne eskiye dönebiliyorum nede su anda oldugum durumdan memnunum

KENDİMİ BIRAKACAM EN SONUNDA

Kendini gelistirmek bir masturbasyondur KENDİNE ZARAR VERMEK İSE İYİ BİR CEVAP diyor.. Katılıyorum.

Ama arnold babaya da hayranım :)

2. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Psikolojin ile fiziğin arasında takılıp kalmışsın. Birisini tercih et o zaman rahatlayacaksın...

3. HANS

HANS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    içki içen bağımlı oluyor..body yapan bağımlı oluyor içki bırakılmıyor body bırakılmıyor..sen zaten yaşicağını yaşamıssın içkidir alemdir tavernadır.e bırak bakalım 4 5 ay ne oluyor.kendini göçmüş yaşlanmış bitmiş güçten düşmüş hissediceksin eriyip biticeksin o zaman daha çok bunalıma giriceksin nerden biliyorum ben o haldeyim çünkü.triceps ler biticek gögüs inicek t-shirt giydiğinde üstünde sallanacak seni germicek,ani hereket refleks kaybın olucak darbeleri önceden anlayıp kaslarını gerince yeterli sertliği hissedemiceksin bunu ferkettikçe misli kademe aşşağı düşüceksin devamını istersen söle..

4. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    gokhanalpan body ye 1 ay ara vermeni tavsiye ederim.

5. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Filmlerde sigara alkole özendirmek herzaman vardı iyice arttı malesef, sporda kazandıgın sayısız şey var hepside kalıcı hepsi gerçekistediğimiz kadar içelim sabah yine ayılıp gerceklerle yüzyüzeyiz :)

6. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben anlamıyorum içki içmeme vs. mantığını. Ben amatör bir sporcu da olsam vücut geliştirmeyi gayet ciddiye alan bir insanım ama ayda 5-6 kez içkimi de içiyorum, haftada 4-5 kez kentucky fried chicken da yiyorum, bi gün 12 de uyurum bir gün 3 te uyurum, obur bir insanımdır yağdı beyaz undu şekerdi hiç dikkat etmem abartırım bazen. Sonuçta antrenmanları da sıkı tuttuktan sonra zaten alkol de yakılıyor, yağ da şeker de...
    Önemli olan psikolojik yaklaşım, eğer en ufak düzenden saptığımda mahvolacağım diye kendini şartlarsan, tabi ki yanarsın. Rahat ol keyfine bak, düzenden sapmak da bünyenin ihtiyacı ve ben bu spora başladığımdan beri bu şekilde yaşıyorum, eminim ki böyle yapan insanlar da çok. Genciz sonuçta, body yapıyorum diye robota dönüştürme kendini, en güzel yıllarımızı düzenli yaşayacağız diye asosyal ve sıkıcı insanlar olarak geçirmemeliyiz, gençliğin verdiği güç ile vücut geliştirme de ders de sosyal hayat da bir arada gider, yeter ki kafandaki şartlanmalardan kurtul...

7. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    beynimi özgür bıraktıgımda ..

Beynimi özgür bıraktıgımdaki yaşantım...

Eğer gerçekten beyngimi özgür bıraksam body ile de uğraşamayacaktım cunku Hardcore muzik dinleyen içki sigara tüketen sağligina hiç mi hiç dikkat etmeyen biriydim 22 yasimda bu arada benim amacim bu spor a girerken daha önceki yaşantımı değiştirmekti cok tekdüze gelen bir yaşantım vardı cunku dur yok durak yok gunde 2 paket sigara içiyordum asla mantıklı dusunebilecek kadar sarhoş olmadan dolaşmazdım saçlarım üstüm basım hiç bir şeye dikkat etmezdim. Marka giyinmek elbiseler bilmemneler hiç bir şeyin benim için bi değeri yoktu cogu zaman yazın aklet pantolon berbat pislik bi yaşantım vardı benim icin var sa yoksa alkol sigara içmek muzik dinlemek vardı. Bir gün bu düşüncelerimden sıyrılmak istedim Cevremdeki insanlar cok ilginc geldi .. ve Başardım.

BODY E başladıgım da 89 kg dim ve yüzde 28 vücut yağı vardı ilk kardio calismasını yaptıgımda bir kilometre bana yetti :) o zaman anladım gercekten kendimi mahvetmişim.

Sigarayı bıraktım içkiyi bıraktım kolay olmadı ama bıraktım. Eskisi gibi değilim. Şu anda vücut yağ oranım yüzde 8 e indi 1 saat kardio benim icin cok basit geliyor. hiç yorulmamış gibi hissediyorum

Bicepslerim 37 ısındıgı anda 39 oluyor neredeyse yağsiz bir vücuda sahip oldum.

yani su an Biceps calisirken 20kg X 3set X 8tekrar Calisiyorum genede canim acimiyor.

Ancak ne varki Hayvan gibi dayanıklı bir insan oldum eski fotoraflarıma bakıp o günleri özlüyorum. Yeniden içki içmek gibi bir his doğuyor içimde bu olan bitene bu gunlere gelmeme kendim bile hayret ediyorum :))

Mahvolmuslukmu yoksa Düzenli bir yaşammı ikisinin arasında çok kararsızım ve dertliyim :(( Bir psikoloğa gitmek istiyorum ancak durumum nedeniyle gidemedim bodye de ara veremem bu arada cunku 2 gun calismadiğim zaman huzursuz oluyorum bir sabah cıkıp koşmadığımda suçluluk duygusu hissediyorum.

Bana yardımcıu oldugunuz icin cok teşekkürler..

8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Psikoloğa gitmenin yararı olabilir, zira vücut geliştirmenin psikolojime olan olumsuz etkileri sebebiyle bazen ben de gitmeyi düşünüyorum.
    Mahvolmuşluk mu düzen mi diye iki radikal uçtan birini seçmek zorunda hissedersen kendini, tabi ki düzeni seç. Öte yandan siyah ve beyaz yerine grinin de varlığını unutma. Herşeyin aşırısı zarar, gri ol; ara sıra keyfine bak zaten gayet formdaymışsın, daha fazlasına ihtiyacın var mı onu düşün, bence daha ötesine ulaşmaya çalışmak yerine (%6 yağ oranı veya 45 cm kol) kendinle barışık olup şu anki halini korumayı seçmen veya eskisi kadar hızlı ilerlememeyi seçip bunun yerine kafanı dinlendirmen, sosyal olman daha faydalı olacak.

9. TormentoR

TormentoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu söylediklerinde kendimi gördüm sanki abi.

Sayfayı Paylaş