Vaser Hi Def ne kadar etik ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve KahveKolik tarafından 23 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. mehdigs

mehdigs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    irgatliktan iyi dir!!
    kta

2. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Muhakkak

3. mehdigs

mehdigs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    image.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mart 2015 ---
    Omuzlar. Daracik. Kollar. Ufacikk ,, ahh. Dr Naci. Ahh. :))
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mart 2015 ---
    Ameliyattan. 1 ay. Ewell ,, sihirli. Deyneguyle. Dr Naci dokunmadan. Ewel image.jpg

Son düzenleme: 18 Mart 2015
  4. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Bu konuyu ilk kez gördüm. İlginç bir durum ve şaşırtıcı. Ama herşeyden önce başlık dikkatimi çekti. Ne kadar etik? Neden etik olmasın ki? Herhangi bir kadının burun ameliyatı yaptırması, göğüs silikonu, saçlarını boyaması, lens takması vs vs ne kadar etikse o kadar etik.

Ayrıca bu yukarıdaki, bu operasyonu geçiren insanlar fizikleri ile sizden bir yarışmada üstünlük sağlayarak hak çalmıyorlar, bunu yaptırmadım diyerek üstüne emek verdik şöyle diyet böyle antreman da demiyorlar. Neden bu öfke?

Şahsi kanaatim olarak böyle bir operasyon yaptırmam, mesele para değil bu hayata bakış açısı ile ilgili bir durum. Ama yanlış anlamayın da bu operasyonu yaptı diye insanları aforoz etmenin tek sebebi olabilir o da kıskançlık ancak. Paran yoktur, bunu yaptırmış olmayı kendine yediremezsin, dışarıdan ayıplanma korkusu vardır falan. Yoksa ben yukarıdaki @mehdigs e katılmıyorum. Ben bel bölgemi acı çekerek sıfırlamak isterim, hareket etmeyi severim. Squat sonrası bacaklarım yeni doğmuş ceylan yavrusu gibi titrerken resmen sex kadar keyif alırım, ellerimin pull up setinde sonlara doğru yanması ve yumruk sıkamayacak kadar kitlenmesi hoşuma gider, deadlift yaparken tek tekrara kadar ağırlığı zorlarım fakat bir insan bunları sevmedi diye de kusura bakmayın ama yukardakileri hiç mi hiç haketmiyor üslup biraz değil ciddi ayıp olmuş bence.

@mehdigs sen halinden mutluysan senin adına sevindim, iyi günlerde kullan inş :) omuz ve kol da fena değil bel bölgesi abes kaçmayacaktır başarılı olmuş.

Bekci ve mehdigs bunu beğendi.
  5. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Bunu yazma sebebim şu aslında. Belki buradaki arkadaşlarda bu tatmin edici bir görüntü vermemiş olabilir fakat düzenli spor yapıp bir türlü bel sorununu çözememiş bir sporcu için kullanıldığında bariz bir mucize olabilir. O zaman etik olup olmadığı da tartışılabilir fakat her türlü kimyasalın çılgın attığı bb dünyasında, synthol ile orantı düzeltmelerini mr olympia noktasında insanlar bile yaparken bu insanları yerden yere vurmak hoş değil

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bekci bunu beğendi.
  6. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    yani bu kadar saçma bir açıklama görmedim. İnsanlar burun ameliyatını, emek vererek düzeltemeyecekleri için olurlar. Sağlık problemi olanlar için söylemiyorum estetik anlamda. ayrıca buradakilerden birçoğunun bu vücuttan çok daha iyi görünümleri var. ayrıca sağlıklılar. Burada insanları rahatsız eden nokta bu arkadaşın bu operasyonu geçirmesi değil. estetik olarak kötü durmamış bunu kabul ederiz. ancak üslup konusu olmadı. yani açıkçası neden bu işin hamallığını yapayım diyor. tersinden bakacak olursan sana da bana da spor yapan herkese vakit harcıyorsunuz demiş. Anlaşılmayacak bişey yok bunda. yaptıran yaptırsın ama bu işi uzun yoldan yapanlara da saygı göstermek gerekmez mi?

Created By Loss, Bekci, zeo64 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Üstad yazılanları okudum, adam ben ırgatlık yapmam diyor okumadım değil. Buradakilerden derken benim vücudum da bundan iyi fakat mesele o değil kastettiğim. Bu estetik bir operasyon ve adam spor yapmayı sevmiyor olabilir. Üslubu biraz sıkıntılı ama inan bana verilen cevap şahsa yönelik daha sıkıntılı. Adam ben spor yapmayı sevmiyorum diyor bu kadar basit, bunun nedenini açıklıyor. 10.000 $ para vermiş, tabiki savunacak. Mutlu şu anda. Hırpalamanın gereği yok sadece olay bu bahsettiğim. Ayrıca sadece burun ameliyatı demedim dikkat ettiysen, göğüs silikonu da var. Bunun ondan bir farkı yok, hepsi estetik kaygısı ile yapılmış hareketler ben gerek bile duymam fakat adam istiyor, riskini alıyor. Dövmenin gereği yok sadece.

Bu işi uzun yoldan yapanlara da saygı göstermesine zaten gerek yok benimle yanyana geldiğinde aradaki farkı kendi görüp zaten kedi gibi susar merak etme :) Bel bölgesi ile vücut tamam olsa dediği doğru ama bu bir bütün.

Created By Loss ve Bekci bunu beğendi.
  8. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    açıklamanız kısmı için saçma kelimesini kullanmıştım, şahsa yönelik değildi. yine de kusura bakmayın, haddimi aşmak istemem. ancak "bu operasyonu yaptı diye insanları aforoz etmenin tek sebebi olabilir o da kıskançlık ancak. Paran yoktur, bunu yaptırmış olmayı kendine yediremezsin, dışarıdan ayıplanma korkusu vardır falan" cümlesindeki kıskançlık, yedirememek ifadeleri açıkçası daha sıkıntılı değil mi? ben de zaten mehdigs nin üslubundan bahsetmiştim. yoksa dediğim gibi estetik açıdan başarılı olmuş.

Created By Loss ve Akhilleus bunu beğendi.
  9. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    İlk yazan arkadaşa kisme bişey dememiş zaten. Ama 2. yazan arkadaşın hem üslubu bozuk hem de zırcahil. Önceki sayfada Dünyaca ünlü fitness modeli avatar koyan bi arkadaşa avatardaki sensen ufaklık gözükmüyordur, ellerin nasırlı falan yazmış cahilliğini geçtim özgüvene bak sen kimsin ki hacı o adama çamur atacak kapasitede görüyorsun kendini? Ayrıca komik duruyor abi ne var bunda yani adam bulutlardan inmesin diye yalan mı söyleyelim? Burada bu kadar kendine özgüvenli konuşuyorsan gelecek eleştirileri de karşılayacaksın. Kibar yazarsan kibar karşılık alırsın bu da adamına göre muamele herkese kibar olmaya gerek yok.

Created By Loss, winston123 ve Akhilleus bunu beğendi.
  10. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Yok yav benlik bir durum yok, ben gereksiz yere birbirimizi dövmeyelim diye dedim. Gelişine döversen de bunun bir sebebi vardır. Kıskançlık açıkladığım gibi yukarıdaki sebepler + olarak o bölgenin bir türlü olmasını istediğin gibi olmaması kaynaklıdır. Yoksa görüntüyü kıskandınız diye söylemedim.

"İlk yazan arkadaşa kisme bişey dememiş zaten. Ama 2. yazan arkadaşın hem üslubu bozuk hem de zırcahil. Önceki sayfada Dünyaca ünlü fitness modeli avatar koyan bi arkadaşa avatardaki sensen ufaklık gözükmüyordur, ellerin nasırlı falan yazmış cahilliğini geçtim özgüvene bak sen kimsin ki hacı o adama çamur atacak kapasitede görüyorsun kendini? Ayrıca komik duruyor abi ne var bunda yani adam bulutlardan inmesin diye yalan mı söyleyelim? Burada bu kadar kendine özgüvenli konuşuyorsan gelecek eleştirileri de karşılayacaksın. Kibar yazarsan kibar karşılık alırsın bu da adamına göre muamele herkese kibar olmaya gerek yok."

ilk yazan arkadaştan sonra da para israfı ne gerek var tamamen saçmalık muhabbetleri dönmüş canım yapmayın sizde, sonra yukardaki bunun verdiği gazla gelip ben amelemiyim yaptırdım olayına girmiş işin özünde. Yani siz bu iş böyle olmaz, sporla olur, emek lazım diye (ki katılıyorum dediğim gibi tamamen aynı fikirdeyiz) olmamış deyince, 10.000 $ veren insanın zoruna gidip aşağılamış. Psikolojik açıdan olay bu maalesef.

Ammaaannn sallayın gitsin, bize ne Vaser den, liposuctiondan. Bana deadlif verin, squat verin en güzeli bu :)

11. mehdigs

mehdigs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Suan Dubai deyim vucud gelistirme yarismasina sirf sizi sevdgimden sponsor oldum ,!! Ayrica gecen New York ta Gordgum cogu buyuk body ci vaser yaptirmis , bikmislar yaglan. Ver yaglan ver den ,!

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Olay sanki biraz "Para var huzurda var "olayına dönmüş.

13. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Üstad biraz değil son geldiği nokta; Param var yaptırdım amelemiyim? Bu iş parayla olmaz çatır çatır kemiklerden ses gelecek noktası.

Bu arada ben 2. gruptanım param falan da yok zaten whey alamıyorum ne Vaser i

winston123, Created By Loss ve Bekci bunu beğendi.
  14. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Çeşitli Makaleler

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

15. Mivec

Mivec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba.
    Konu sahibine çok fazla sataşma olmuş sebebide böyle bir forumda böyle bir konu açılınca olacağı o.Ama başka açacak yer de yok orası başka :) Spor yapıp vücut yapanlardan daha kralım diye bir iddiada bulunmamış herkes burada kendini ispatlamaya çalışmış.Herkesi biraz karşılıklı anlayış ve hoşgörüye davet ediyorum.
    Birazda ben kendimden bahsedeyim;
    Şuan 26 yaşındayım genetiksel olarak bel çevremde aşırı yağlanma problemim var.Kuzenimdede aynı problem var.Aşırı derecede özgüven kaybı yaratıyor.Bol gömlek giydiğimde bile yanlar armut gibi çıkıyor.193 boyundayım çocukluğumdan beri zayıf bir vücuda sahibim.12-13 yaşında kuru tahta gibiyken bile aynıydı.Her şey olması gerektiği gibi ama yıllardır bahsettiğim problemle uğraşıyorum.Spor yapmak mı ? Yağ yakmak için çok yöntem araştırdım çok şey sordum öğrendim.Profesyonel insanlardan yardım aldım spor salonuna yazıldım bol bol spor yaptım.Deli gibi koştum,hergün ip atladım,Evime kondisyon bisikleti aldım.Kondisyon olarak gayet iyi hale geldim ama problemi bir türlü çözemedim.Daha sonra askere gittim her türlü sporu,koşuyu vs. gibi şeyleri yaptık belki askerlik birşeylere sebep olabilir diye diğer herkesten çok daha fazla yordum kendimi.Askerden 85 KG ile döndüm Yüzüklerin efendisindeki Gollum gibiydim ama bel yan yağlarını yine yakamadım.Sadece 1CM gibi bir mesafe içeri girdiğini gördüm.Beslenme konusuna gelince ondada çok özen gösterdim.Şekeri ekmeği kestim.Bir süre hep ot yedim.Zoruma gidiyordu milletin hayvan gibi yeyip birşey olmazken ben bu haldeydim.
    Daha sonra ameliyat olmaya karar verdim internetten 3 tane ameliyat arka arkaya yaptırmış bir abiyle konuştum.Hem göbeğini gerdirmiş hem yan yağları aldırmış hem de göğüslerdeki sarkmayı düzelttirmiş.Bana geçirdiği süreçleri anlattı o kadar korktumki çektiği acılardan ben cesaret edemedim ama kendisi sonuçtan memnundu.Artık kendimi böyle kabullendim hayat bir şekilde bitecek buna şükür derken daha sonra pes ettim sporuda bıraktım şuanda yandaki yağlar o kadar baskı yapıyorki deriye, ışığa doğru baktığım zaman derimin hamile kadınlar gibi çizgi çizgi açıldığını görebiliyorum beni artık son noktaya getirdi.
    Artık ameliyat olmaya karar verdim.Geçen süreç ardından araştırdığımda Vaser Hi Def teknolojisini öğrenmiş bulunmaktayım.Liposuction işleminin teknolojik olarak son noktaya getirilmiş hali.Ben çakma kas ya da vs istemiyorum sadece bu lanet olası simit bölgesi yağlarını aldırmak istiyorum.Benle aynı dertten olan bir çok kişi var forumlarda.
    Şimdi benim bu aldığım karar ne kadar etik şimdi tartışalım.Önceki mesajlarda birisi bahsetmiş bunu yapan kişi " Çaresizlik" sebebiyle yaptırır diye.Evet haklısın şuanda ben çok çaresizim dostum.
    İş sebebiyle yurt dışındayım döner dönmez ilk işim bu ameliyatı yaptırmak olacak.Benden hemen sonrada duruma göre kuzenimi ameliyat ettireceğim.O çocukta piskolojik olarak hep kötü halde.
    Diyeceklerim bu kadar biraz uzun oldu ama kusura bakmayın.Operasyonu yaptırdığım zaman bu topic altından gelişme ve sonuçları sizlere aktaracağım.
    İyi forumlar.

16. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    lan naci 5 senelik başlığı hortlatmışsın gene, işler kesat heralde:D

17. Mivec

Mivec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hiç acımam :D Durumlar sıkıntı bahsettiğim gibi.10 yıllık olsa yine hortlatırdım.

Sayfayı Paylaş