Uykusuzluk İçin Bana Ve Benim Gibilere Tavsiye Lütfen

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CENTAUR tarafından 21 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Uykuya dalamıyorum, uyudummu uyanamıyorum 9 saat uyku anca yetiyor sitenin giriş sayfasında bu konuya başlık açılmış ama çözüm yok gecem gündüzüm birbirine girdi şu anda iş yerinden izin aldım fakat çalışırken de aynıydı şimdi sabah erken kalkmadığım için daha kötü oldu gecenin sükunetine bayılıyorum evde tek başına geçirilen zamanlara bu mesajı 06:23 de yazdım hiç uyumadım az uyku kesmiyor 6-7 saat nadiren yetiyor bana uykuya dalamamak ve uyku alamama problemim var aslında sorunun cevabını bildiğim farz etsem bendede çok fikir var ama pratikte öyle olmuyor burda dertleşelim işte

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    öncelikle melisa çayı gibi rahatlatıcı ve gevşetici doğal yolları dene.yada benim gibi aksamları yatmadan once 2 tane astafen al.2 adet sabah kalkmanı zorlastırabilir( :!: )...

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    nedir bu guardbody biraz acar misin bende de uyuma sorunu var...

4. serdar1980

serdar1980 Guest

bende sadece uykuya dalma sorunu meydana geliyordu. Ne denediysem fayda etmedi. Psikiyatrist tolvon diye bir hap önerdi. Bana yarım dedi ben çeyreğe bölerek uyumak istediğim saatten 1 saat önce içiyorum. çok iyi geliyor. Çok rahat ve mükemmel bir uyku sağlıyor. Tabii bu ilaç işi son çare. Geçmiş olsun.

5. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    1 aydır bendede başladı çok zor uykuya dalıyorum en kücük cıtırtıya bile uyanıyorum doğru düzgün uyumadan gün ağardığı oluyo yorgun uyanıyorum ilaç kullanmadan bi yol olsa keşke süt falan kesmiyo denedim

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    oncelıklı tedavi denemsı bence ılık sut olmalı.sut o sırada yapılan ısıl işlemde tyrıptophan oluşumuna gırıyor ve bıldıgınız gıbı buda uykuyu duzenlemede bırebır amınolardan.o kesmezse adını şu anda hatırlayamadığım bir şurup var.oda olmazsa ınsomyn adında bır küçük hap var.bu ılk gunlerde bana ıyı gelmişti ama 2-3 gun sonra etkılemez oldu.doktorun son olarak verdiği atarax.1 tane yutuyorsun ve altına yapana kadar göz açılmıyor gece.lavaboya kalktıgınızda bile gozler yarı kapalı oluyor.bu saydıklarım bagımlılık veya ertesı gune sarkan konsantre bozuklugu falan yaratmıyor.yıllar once yıne aynı durum olmustu ve adamlar hıcbır tedavı yontemı denemeden dırek xanax verdıler.ertesı gun bile gunduz saatlerınde yaşayan bır olu gıbı dolasıyordum.1 hafat kullanıp çöpe attım.şimdilik benim favorım atarax.astafen ise kür dönemlerinde yaşanan sıcak basmaları sonrasında uyku problemi için daha çok onerılıyor.

7. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    benim size önerim Passiflora...
    yemeklerden önce 2 ölçek içilen ilaç gün boyunca sakinleştirici bir etki sağlamaktadır.
    uyku problemleri içinse yatmadan 1 saat önce 2 ölçek ilaç yeterli olacaktır ;)

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  9. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    google'da ara -> melatonine

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ben de unisom var ama ertesi gün bir ağız kuruluğu, rehavet, ajitasyon(huzursuzluk, huysuzluk), yapıyor bende ne zaman kullansam evde huzursuzluk çıkıyor bende kullanmıyorum birde ben xanax ı bende kullanmıştım gerçekten mal gibi yapıyor insanı ve uzun vadede bağımlılık veya kötüye kullanma gelişebilir hem kaslarda güçsüzlük falan yapıyor yan etki bize ters yani

Bu tolvon un rahatsız edici yan etkileri var mı? Varsa yazar mısın?

Derdimin dermanını gökte ararken yerde buldum Despo sen bir alimsin arama yaptırmadan başlık açtık sabahın 6 sında Bu KEDİ OTU nu aktarlara ve eczanelere sormaya gidiyorum şindi neticeyi bildiririm.

Edit:
    Kedi otu aldım aktardan uzun sigara paketinden biraz daha büyük poşeti tıka basa doldurmuşlar 8 ytl ,birde oğulotu (melisa) aldım ucuz bişey dönüşümlü kullanıcam bakalım işe yarayacak mı görücez

Edit: Herkese ayrı bir cevap vermek yerine tek seferde herkese cevap vermek daha iyi(Sarc)

11. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    yaa bu uykusuzluk stres dolaylı normal insanlarda bodycilerde ise bence kürden dolayı arkadaşlar kür yapıyorsanız büyük ihtimalle ondan dolayıdır.

12. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Uyku sorunları genellıkle yaşla ve hayata bakıs acınızla ılgılıdır, bırde tabıı kı gun ıcınde harcadıgınız eforla.

Genellikle yaş ilerledikçe uyku daha az arar olur insan. Günlük olayları sorunları çok düşünüyorsanız ve bunların etkisine kendinize kaptırıyorsanız sureklı gerılen kaslar, dişler daha sonra bılınclı bır sekılde rahatlatılmadıgı zaman sızı uyutmaz. asırı gergınlık stress hallerınde cevrenızde varsa anlayan yatmadan bır saat kadar once bır ılık duş üstünede masaj onerırım.

Dunyada masaj kadar rahatlatıcı bır sey yoktur, bılen yapıyorsa. Bunun yanısıra cevremızde boyle bır yardım alabılecegımız kımse yoksa kendı kendımıze telkınle ve bılınclı gevseme ıle stressten uzaklasabılırız.

Bunun ıcın cok rahat bır yere yatarak oncelıkle kafamızın tepe noktasından parmak ucumuza kadar sankı bır ıcın tarıyormus gıbı yukardan asagı tum kaslarımızın kasılı olmadıgından emın olmalıyız. Genellıkle bır yerde yatarken otururken bır sure sonra aslında bır kasımızın kasılı oldugunu farkederız. Bunu engellemek oıcın yuz kaslarından ıtıbaren boyun, omuz,gogus,kollar karın , sırt , kalca, bacaklar ,kalflar, ayaklar gevsek mı dıye kontrol ederız. Sonra ıse butun sorunlardan dusuncelerden uzaklasır hıc bır sey dusunmeyız. Hıc bır sey dusunmemek kolay olmadıgı ıcın hafıf bır muzıgı mırıldanabılırız.

Ayrıca aksamları saat 10-11 den sonra ısıkları kısmak, los ortamda oturmak, yuksek seslere musaade etmemek, uyunacak saatten once 2 saat kadar bır sey yemememk, ılık sut olabılır, kahve cay gec saatlerde tuketmemek yararlı olur.

Hepsınden onemlısı eger gun ıcınde cok asırı efor sarfetmıssenız, aksam yattıgınız yerı begenırsınız, o yuzden
    cılgınlar gıbı antrenman yapmak uykusuzluga karsı en ıyı onlemdır.

13. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    uykusuzluk sorunu bir ara bendede vardı.ama benimki tamamen bazı şeyleri gereğinden fazla kafaya takmaktan olurdu.Yatakta saatlerce bunu düşünürdüm.sonunda çareyi gece yatmadan önce bir kase yoğurt yemekte buldum.Yoğurt uyku yapar sana ve uykusuzluk sorunu çekenlere öneririm.Ama önce kafanızda sizi huzrsuz eden bir şey varsa ondan kurtulmya bakın.Yoksa ne yoğurt nede kutularca uyku ilacı bir işe yaramaz.

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Esasında benim ki de biraz kafaya takmaktan bazen yatakta afakanlar basar duramam bile kalkarım, bir de zaten gecenin sükunetini seviyorm aslında ama benim sinirlerim daha zayıf iyi şeyler düşünürken bile uykum kaçıyor yoğurt falan da kesmiyor. Aslında ilkel çağlarda yaşasak böyle bir sorun hiç olmaz niyemi dşünün; bizi oyalıycak bilgisayar yok, televizyon yok, cadde gürültüsü yok, aciz bir kandil ışığı dışında bir ışık yok, beynimizin bir kısmı hala doğal şartlara göre dizayn edilmiş durum da zifiri karanlıkta uyuyan birisiyle ışıklar açık uyuyan birisi arasında çok fark oluyor bağzen dışardan gelen sokak lambası bile huzursuz eder insanı ışıkta ve gürültüde uyuyabilsek bile dinlenmiş olarak kalkamıyoruz haa birde rutubet çok önemli ve havanın basık veya geniş olması yani yükseklik ve denize yakınlık gibi hem karasal iklimi hemde deniz iklimini (kıyı kesime yakın ve alçak) bilenler bunu fark etmiştir.

15. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Ramazin'in baslamasiyla bende ki uyku düzensizlikleri de basladi..

ilk bi kac gün dedim, bari sahura kadar beklerim, biseyler yedikten sonra yatarim.. uykumu bölmekten iyidir , diye düsündüm. düsünemedigim sey, bunun aliskanlik haline gelebilmesiydi.. simdi mümkün degil saat 6.00'dan önce uyuyamiyorum.

Ramazan boyu sabah derslerine gidemedim bu yüzden, ve bu da icimde cok büyük burukluk yaratti..
    yataga girerken o saatlerde zaten onun skintisi da oluyor. kendi kendime dedim ki, hergün yarim saat daha erken girsem yataga belki alisir yine vücut. ama dedigim gibi, istersem 2 saat önceden gireyim, imkani yok 6.00'dan önce uyuamiyorum.

en son (tavsiyeler üzerine) uyguladigim sey .. "abi bir gün sabahla, sonra aksama kadar dayan uyuma.. sonra bi uyursun aksam 22.00'de falan ohh babalar gibi" dediler. denedim abi... sabahladim, uyumadim aksama kadar, aksam oldu, 22 oldu 23 oldu.. 00 oldu.. benden tik yok.. 1, 2, 3.... derken .. yine ayni saatte yataga girdim. tam 6.00'da .. ama o gün uyumadigim icin vücudumda ki o muhtesem yorgunlugu tüm azalarimin ucuna kadar hissettim.. ceryan altindaymissin gibi.. vücut yorgun, ama uykun gelmiyor..

ne yapacagimi bilmiyorum ben de.. ilaclar basvuracagim en son yoldur.. dün gece ilik süt denedim.. ise yaramadi..

saygilar

16. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    çok uzun süredir uykusuzluk sorunu çeken biri olarak, çözümü bi gece uyuyup bi gece uyumamakta buldum. İlaçlar bi işe yaramaz. Doktorun verdiği laroxyl 10 mg ilk başlarda 10 saat kadar uyutuyordu beni. Şimdi ise 16 tane 30 mg lik aliyorum aynı ilaçtan... Ve zerre kadar uykum gelmiyor...

İlla düzenli yaşayacaksanız sabahları çok erken kalkıp ağır idman yapın.. İşe yarayacaktır

17. serdar1980

serdar1980 Guest

İlaçların içinden birtek tolvon işe yarıyor. 4/1 ini saat 21.30 gibi alırsanız 22.30 gibi kafanıza ağırlık çöküyor. ve ister istemez uyuyorsunuz. hemde kaliteli ve deliksiz bir uyku. kesinlikle öneririm.

18. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    Centaur arkadaşım; Master'in yorumlarına katılmakla ve bir kez daha okumanı tavsiye etmekle beraber sana bazı sorularım olacak;
    1 - Ne iş yapıyorsun?
    2 - Hayata dair seni huzursuz eden HERHANGİ bir problem var mı?
    3 - Düzenli yaşama ile bu sorunu aşmayı denedin mi? (Doğru beslenme - Zamanını doğru programlama... gibi)

19. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Desponun dediği kedi otu mantıklı deneyeceğim.İlaçlarla uyumak iyide uyanmak problem.Aktarı bir ziyaret şart.

20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Benim açımdan arkadaşım düzenle programla falan alakası yok ne iş yaptığımı açıklamak istemiyorum ve ben çok defa 1-2 saat uykuyla işe ve okula gitmişimdir hatta bu bayramın ilk günü sabah ezanıyla uyuyup bayram namazına kalktım

Sayfayı Paylaş