Uyku sorunu (uyku isteği)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Apotheosis tarafından 6 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Apotheosis

Apotheosis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar bende 2-3 gündür uyu sorunu var ondan önce kıbrısta tatildedim ama buraya geldiğimden beri sürekli uyku isteği var günde 14-16 saat uyuyorum kalkıyorum yemek yiyorum sonra tekrar uyuyorum ve uyandığımda ise her yerim ağrıyor dün uyandığımda sol kolumu 1 saat hissedemedim bile uyandığımda sanki akşam çok çalışmış gibi bütün kaslarım ağrıyorözellikle trapez ve sırt bölgesi ve vucüdumda da halsizlik var uyumak dışında hiç bir şey yapamıyorum beslenmeme de çok dikkat eden birisiyim sizce bunun nedeni ne olabilir ve ne önerebilirsiniz

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    selam apothesis,
    kktc de halk arasında tavuk hastalığı diye bilinen bir hastalık sözkonusu olabiliyor araştır istersen.. kktc de genelde yeni gelenlerde olabilen bir durumdur, bilgi amaçlı söylüyorum korkutmak için değil ama istersen nette bir araştır çünkü ilk geldiğimde bende de olmuştu..
    zaten kendi kendine bir süre sonra geçen bir hastalık burdan biraz bilgi edinebilirsin:
    http://www.bilgiustam.com/tatarcik-hummasitatarcik-hastaligi-nedir-nasil-tedavi-edilir/
    http://www.hekimce.com/index.php?kiid=637

Son düzenleme: 6 Ağustos 2012
    1 kişi bunu beğeniyor.
  3. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Üşütmüş olabilirsiniz.Örneğin insan grip olduğu zaman kendini halsiz hisseder, her tarafında sanki body çalışmış gibi hamlık olur.Eğer böyle bi durumunuz varsa fazla uyumanız normaldir.Bu dediklerinizin hepsi, grip olmuş bi insanda görülebilir.Korkulacak bişey olduğunu sanmıyorum.Ama yinede işinizi garanti altına alıp bi kan tahlili yaptırmakta fayda var.

4. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    geçmiş olsun, bence git bir doktara danış :) garanti

5. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    çok fazla uyuduğun için uykusuzsun.
    şimdi normalde 8-9 saat uyuman gerekirkensen 14 saat uyuyorsun.yani şöyle;
    9 saat uyudun kalktın ve 1.uykunu almış oldun.bi yarım saat sersem gibi olursun fakat bi soğuk suyla duş alırsan bu sersemliği atarsın üstünden.
    ama sen bu 9 saatin üstüne 5 saat daha uyuyorsun ve kalkıyorsun.uykusuz hissediyorsun çünkü 2.uykuya geçmiş oluyorsun ama o 2. uykunun sadece 5 saatlik kısmını uyumuş,4 saatlik kısmını uyumamış oluyorsun ve kendini yorgun uykusuz hissediyorsun.
    yani her gün ortalam 8-9 saat uyursan uykusuz olmazsın.

umarım anlatabilmişimdir.

6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    KKTC'de bulunan bir sinek/böcek (tatarcık) ısırması sonucu böyle bir rahatsızlığa sebep oluyor. Çoğu zaman halsizlik devamında ateşli hastalık ile devam eder. (tatarcık humması) Bağışıklığı kazandıktan sonra sorun olmaz. Bir doktora danışabilirsiniz. Genelde 1hafta/10gün gibi bir sürede geçer.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2012
  7. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Bir insanın günlük uyku ihtiyacı 8saattir. 8saatte toplam 2saat rem uykusu uyumuş olursunuz.(4x30dk şeklinde). Eğer siz rem evresinde uyanıyorsanız vücut bunu telafi etmek zorundadır. Rem Telafisi denen şeyde şudur. Rem evresinde uyandırıldıysanız yahut uyandıysanız vücut bunun 2katı uyuyarak bunu telafi etmeye çalışır. Ama sanmıyorumki 4 rem evresindede uyandırılmış olasınız.

8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    8 saat ortalama bir değerdir. Kesin 8 saattir diyemeyiz. Protein ihtiyacı gibi, uyku ihtiyacı da kişiden kişiye farklılık gösteriyor.

9. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Kişiden kişiye değilde yaş grupları arasında değişiklik gösteriyor. Gençler 8saate ihtiyaç duyarken 40 yaşından sonra bu gruptakiler özelliklede 60+ olanlar uykunun 4.evresini(Derin uyku dönemi) ya hiç yada çok az uyurlar. Bu yüzdendirki 5-6 saat arası uyurlar.

10. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    10 saatten fazla uyumaya alışırsan her uyanışında üstünden tır geçmiş gibi olur ve sürekli uyku isteği olur . Uyku uykuyu getirir diyelim.

11. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    depresyon belirtisi de olabilir

Sayfayı Paylaş