Ultimate Survival - Bear Grylls

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bonatschi tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Discovery Channel'de Pazartesi akşamları 22.00'da bu programı izleyenleriniz var mı?

Bu programda Bear Grylls doğada zorlu şartlarda nasıl hayatta kalınabileceğini sedece bir kameramanla birlikte vahşi doğada çekim yapıp kurtulmaya çalışarak gösteriyor.

Benim televizyonda sürekli takip ettiğim tek program.
    İzleye izleye baya hayatta kalma tekniği öğrendim, günün birinde işime yarar mı bilinmez :)

Programda Bear Grylls'in özellikle doğada hayatta kalmak için uyguladığı beslenme taktikleri çok hoşuma gidiyor.
    Geçende bir bölümde kocaman bir tarantulayı (bir örümcek türü) ızgara yapıp protein niyetine yemişti.

Türkiye'de çektiği başka bir programında da Anadolu bozkırlarında kendi deyimiyle kertenkele kebabı yapmıştı.

Programı ve Bear Grylls'i merak edenler için:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Bear_Grylls
    http://www.beargrylls.com/

307KD bunu beğendi.
  2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    değişik bi program ben de severek izliyorum ama çok da ciddiye alınmamalı, aşağıdaki video bunun bir kanıtı;

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=3UpSlpvb1is[/YOUTUBE]

307KD bunu beğendi.
  3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bonatschi, off çıkaracağım.

adamlar nasıl yapıyor bunu. sebeb neden belli değil.

4. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    bonatschi, ben bear grylls'in Ultimate Survivor (İnanılmaz Kurtuluş) adlı programını sürekli izleyen biriyim. Ama nerede olursa olsun hep yardımcı bir ekip ve kameraman sürekli yanında. geçenlerde seyrettiysen hatırlarsın ülkemizde bir çekim gerçekleştirdiler. Bu çekimin bir ayağıda Nevşehir Kapadokya'daydı. Ben kapodokyaya yakın bir ilde yaşıyorum ve çekim yapılan yerleri hatırlıyorum. Ama hayatta kalmak için mücadele verilecek yerler değil :) Çekim yaptıkları yerin birkaçyüz metre ilerisinde bir kasaba var :) Ayrıca peri bacalarından yukarı tırmanmasına gerek yoktu hemen yanından çıkılabiliyor v.s. Biraz tebessüm ederek izlemiştim o programı. Ama benim asıl bahsedeceğim şey Discovery Channel de Survivorman adlı bir program daha var. Les Stroud vahşi doğaya bırakılıyor ve yanında ne kameraman ne de başka bir ekip var. hayatta kalmaya çalışırken çekimlerinide kendisi yapıyor. İzliyormusun veya hiç izledin mi bilemiyorum ama Bear Gryls'den daha gerçekçi ve daha ilgi çekici olduğunu düşünüyorum.

bonatschi bunu beğendi.
  5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Tabi, Survivorman'ı da sürekli izliyordum, ancak o program zannedersem fazla ilgi görmedi.
    Ultimate Survival'ın ara verdiği dönemde yayınladılar.
    Daha sonra kalktı sanırsam.

O program daha gerçekçi ancak bazı bölümlerinde çok fazla aksiyon olmuyordu.
    Bear Grylls her ne kadar önlemli ve ekip olarak çalışsa da yine de bazı çılgınlıkları hoşuma gidiyor açıkçası.

Zannedersem bir ara da SKY Turk'te bu programın Türkiye versiyonunu yapıyordu biri ülkenin değişik yerlerinde.

6. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    bonatschi, Survivorman yayından kalkmadı. Discovery Science'de Survivorman adıyla halen yayınlanıyor. Ben D-smarttan izliyorum.

bonatschi bunu beğendi.
  7. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Ben internetten bazı bölümlerini indirdim bi tane video var forumda ferrari için bocek olayı bu adam normal zamanda yiyor ztn ferrariyi anında alırrr :)

Sayfayı Paylaş