Ultimate Nutrition Iso Sensation 93

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Despo tarafından 19 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Basarili

oy sayısı 117
    70,5%
  2. Orta karar

oy sayısı 38
    22,9%
  3. Basarisiz

oy sayısı 11
    6,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 79 üye.
  1. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    kaanrlz adlı üyenin sensation 93 ün diğer proteinlerden farkı nedir sorusuna burda cevap vermek istedim..

öncelikle iso sensation 93 ten daha fazla protein oranına sahip bir protein yok denebilir.sensation 93 ün protein oranı 30/33x100=%90,9 dur.diğer yağ oranı düşük olan dietary supplementlere bakarsakta ultimate iso cool %88,4 dymatize iso 100 %85,7 optimum platinium %76,9..ancak hardline bipro nun oranı %97 lere çıkmaktadır ama oda içerik bakımından sensation 93 ün gerisinde kalmaktadır.sadece protein içerip kimyasal madde içermeden içeriği bu kadar zengin olan bir protein yok.kolostrum var ki bu hiçbir proteinde yok sanırım: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kolostrum_sütü
    hiçbir protein tozunun işleniş prosedürü IsoChill(Double Cold-Temperature Processed Cros-Flow Full-Spectrum Premium Mircofiltered Whey Protein Isolate) biçiminde değildir.bu üründeki Glutamine Complex (Glutamine Peptides,Glutapure,Glutamine,N-Acetyl L-Glutamine) ‘ini gene hiçbir proteinde görmedim ben.
    Belki diceksiniz Optimum Platinium daha iyi diye.evet bcaa oranı olarak daha iyi olabilir belki sindirim hızıda biraz daha iyi olabilir.fakat glutamine yok SI komplexi yok.SI Complex (Alpha lipoic acid, D-pinitol, 4-Hydroxyisoleucine) ‘ine gelirsek içeriğindeki alpha lipoic acid in önemi ve faydaları http://www.pharmetic.org/bilgi-bankasi/alpha-lipoic-acid.pdf sitesinde belirtilmektedir.ayrıca Despo’nunda belirttiği gibi antreman sonrası pump’ı arttırdığı tecrübeyle sabit bir kesinlik taşıyor.ve siteyi araştırırsan antreman sonrası için çoğu kimsenin sensation 93 ü tercih ettiğini görebilirsin.

Ben burda sadece sensation 93 ün üstünlüğünü belirtmek istedim.ürünün reklamını falan yapmadım ki yapmam için bir sebepte yok.ben sadece üniversite kimya 3.sınıf öğrencisiyim ve bu bölümü okuyor olmam supplementlerin içeriklerini daha bir merak etmeme sebep oluyor o kadar.

Saygılarımla.

hevesli, Efe37, crln48 ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    peki iso 93 ü o zaman bir nevi post workout olarakta kullanabilirmiyiz? en başarılısı oldugunu savunuyorsun dogrudur.Kafamda birkaç fikir vardı proteinler ile ilgili fiyat verim acından karsılastıracak olursak peki iso 93 200 civarı bir fiyattı yanlıs hatırlamıyorsam.optimum ise 145 lira ikiside 2.3 kg lık. ve hazır senin gibi kimyager bi arkadası bulmusken sorayım.nitro techin içerigi sence kullanmaya deger bir protein mi yapıyor? almayı düşündügüm 3 proteinden nitro,iso93,on platinium yada normal on ye devam etmeyi düşünüyorum bu konuda yardımcı olursan sevınırm

3. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    tabikide post workout kullanabilirsiniz.ben sabah uyanınca,antremandan 2 saat önce makarnayla ve antremandan sonra olarak kullanıyorum.tabi bunu günlük 180 gr olan protein ihtiyacımın bir kısmını karşılasın diye yapıyorum.geri kalan kısmını ben et,süt ve yumurta ile tamamlıyorum.evet fiyatı yüksek bir ürün.fakat 69 porsiyon içeriyor.aynı fiyattaki muscletech nitro-tech 54 bsn syntha 6 ise 51 porsiyon içeriyor.nitro-tech kullanmaya değer mi bence hayır çünkü çok pahalı ve forumdada yazıldığı gibi yalancı hacim yapıyor bu içeriğinden kaynaklanıyor.şahsen ben kullanmadım,kullanmayıda düşünmüyorum.sorun kreatinse dışarıdan kreatin takviyesi yaparım ki öylede yaptım.sensation 93 tozunun içine elimdeki Mhp Kreatin den bir kaşık atıyodum.ON platinium çok pahalı bir protein 20 porsiyona 100 lira vermek her yiğidin harcı değil.en azından bir öğrencinin :D çünkü 3 porsiyondan hesaplarsan ayda 3 kutu bitirmen gerekiyor ki bu hiç ucuz birşey değil.forumda birinin dediği gibi "aynı paraya daha fazla protein almak" önemli olan bu zaten.ON benim şahsi fikrim olarak pek kaliteli bir protein değil.onun yerine dymatize,nanox gibi proteinler kullanılabilir.tabi hiçbirinin içeriği sensation 93 kadar zengin değil.eğer imkanın varsa sensation 93 ü denemeni öneririm.ON ile farkını o zaman anlayabilirsin.çikolatalı olanın tadıda çok güzel.şahsen gaspari myofusion double çikolata ve daha birçok çikolatalı protein denemiş biri olarak içmesi en güzel sensation 93 geldi bana.vanilyalısıda mevcut fakat onu denemek kısmet olmadı daha.

ormeka, Dante25, sultanmehmed ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Ilginctir, burada okuyup bu urunu almaya karar vermistim fakat Ingiltere'de bulamadigim tek urun oldu. Bunun yerine en son kullandigim Myofusion yerine Dyamatize Elite 7 (blend) and Iso100 (whey isolate) aldim. ON Casein'le beraber seti tamamladim ozetle. Fakat umarim gelecekte bu urunu deneyebilirim.

5. MaçaPapazı

MaçaPapazı Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    son baharda kür döneminde 4-5 kutu protein lazım olacak malum kürde sağlam protein almak lazım, kararsız kalıyorum bende, nitrotech hydrowhey cfmwhey vs kullanmış biri olarak iso93 hiç kullanmadım ama hem maddi hemde kür için en mantıklısı yüksek protein almak olduğu için iso 93 ile hydrowhey alıp gün içinde parça parça alacağım gibi geliyo normalde sadece 6-7 kutu hydrowhey alayım diyordum ama 2 tane 2.3kg iso 93 ile 4 tane hydro almak sanırım beni 3 ay götürür olmadı takviyeleyeceğiz yine... kür için başka protein tavsiye edebilecekler varmı?

6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    hydro ya gerek yok bence.çünkü İso 93 zaten CFM yöntemi ile üretilmiş bir protein tozu.yani öyle ağam şağam bir fark yok.hadi onu geçtim vericeğin para farkına asla deymez ve haketmez.hydro ya vericeğin paraya git başka ürünler al bence..

demircan256 bunu beğendi.
  7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    AngryHun ; vermi olduğun açıklayıcı bilgilerden eisnlenerek iso 93 almaya karar verdim...varsın işe yaramasın ilk deneyimimde ama hiç bir ürün için bu kadar açıklayıcı bilgi görmedim..belki vardır yine ben göremedim sahur yaklaşıyor :)

hadi bana hayırlı olsun... :)

AngryHun bunu beğendi.
  8. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Dante25 ve demircan256 bunu beğendi.
  9. audtou

audtou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar selam,
    bu ürünü almaya karar verdim.ancak nerden almam konusunda bilgiye ihtiyacım var.özelden yazabilir misiniz?

10. owned

owned Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yağsız, yağlanmadan saf kas kütlesi oluşturmak için bu ürünü mü önerirsiniz yoksa Ultimate nutr. iso sensation 93 ü mü? Ayrıca mide de gastrit var, ürünün rahatsızlık vermemesi gerekli.. Yardımlarınızı bekliyorum..

11. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    forumun sponsoru olduğu site bu ürün için anormal bir şekilde pahalı.google'a ürünün adını yazdığında çıkan sonuçlara bakarak oradan alabilirsin.

sultanmehmed bunu beğendi.
  12. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İkisinin farkı nedir anlatırmısın bize ??

AngryHun bunu beğendi.
  13. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    hayır ortada fark olacak diğer bir protein tozu yok.yazdığı cümleden hiçbirşey anlaşılmıyor.neden ? çünkü bu zeki arkadaşımız aynı soruyu ctrl-v ile gaspari myofusion başlığınada yapıştırmış.orada anlaşılıyor fakat burada birşey ifade etmiyor.bu yüzden bilerek cevap vermedim zaten.

14. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Çok methedilen bi ürün post workout ta kullanırsam baya bi yeter sanırım.(Sabah ve yatmadan önce için syntha 6 var)3 güne alırım bide off topic olabilir ama türkiyede waximaize bulabileceğim bir yer bilen varsa söyliyebilirmi?

15. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
  16. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    peki bu iso 93 ten aldığımız proteinin tamamı emiliyormu acaba.

17. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    tamamı emiliyor mu bilmemde çok büyük kısmının emildiğine eminim.

18. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    peki antreman sonrası olarak nitro tech mi önerirsiniz yoksa bunumu. nitrotech kullanmıştım etkileri güzeldi yanlız bu ürünü hiç kullanmadım daha önce

19. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
  20. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    angry peki sana şöyle sorayım: sen acaba 1800 gr 130 tl olan nitrotechi mi tercih ederdin , yoksa 2.3 kgsi 175 tl olan iso93 mü soru adamı biraz zorlayabilir :D

Sayfayı Paylaş