1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Transformation (BEFORE - AFTER) 13 AYLIK DEĞİŞİM

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve MDSK33 tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 49 üye.
  1. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    kesınlıkle mukemmel bır yazı olmus elıne saglık dusundugum herseyı yazıya dökmussun.

şu andakı beslenmemi hesapladımda 2150 kalorilik bir beslenmem var. ama bulk yapmam lazım 1 ay boyunca. o yuzden bunu guzel bı bulk dıyetıyle 3800 lere cıkarmam lazım

Günluk
    15 yumurta = 255 Kalori 45 gram protein
    250 gram yulaf = 800 Kalori 160 Gram karb 32 gram protein
    3 saatte bir 100 gram pirinç günde 4 kere = 1480 kalori 245 Gram Karbonhidrat 32 gram prt
    3 saatte bır 200 gram tavuk gogsu 4 kere = 1320 kalori 240 gr proteın

toplamda = 3855 kalori 405 karb 350 protein 45-50 de yağ sanırım

Günde 2000 kalori günluk yaktıgımızı dusunursek
    kardıyoda 500 yaktıgımızı dusunursek
    body de 800 ise

gunluk 3300 yakıyorum

500 kalori fazlasını alırım bu dıyetle :) sanırım dogru hesapladım dımı jımraynor

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bu kalori hesapları çok iyi ve enteresan yorumlar. ben bugune kadar hiç kalori saymadım. acaba saymakmı gerekiyor diye dusunuyorum bazen. ama sonradan vazgeciyorum. vg ci kalori saymaz ( abartmadan tabii). uygun besinleri tuketmek ve antrenman aksatmamak yeterli bence. belki define donemlerde sayılabilir diyecem ama onda bile menüyü değiştirmek suretiyle sonuç alıyoruz. buda gosteriyorki kalori saymaya pekte gerek yok. ama şimdi buna kesin bikaçı itiraz edecektir forum geleneği olarak. o yuzden sayanda sağolsun saymayanda şimdiden diyorum :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:22 ----------

sayın ozgurgeldeç genelde bu kaloriler için ihtiyaçtan 500-1000 fazlası alınması gerektiği oneriliyor bulk donemlerde. definisyondaysa tam tersi kalori kısıtlamasına gidiliyor. biz bulk u hesaplarsak. kilo x 4-5 karbo(antrenman sonraları basit karbo , kalan hepsi komplekslerden) , kilo x 2-3 protein , kilo x 1 yani kilonuz kadar yağ alımı yapmalısınız. bu yağların yuzde 70 kadarı doymamış yağlardan kalan yuzde 30 luk kısımda doymuş yağlardan alınmalı. bulk ta genelde ogütlenen bu. definisyonda bir suru kısıtlama var. yağdan karbodan vs. definisyonda full protein tuketimi yapılıyor diğerleriyyse kilo x 1 kadar iniyor zamanla.

uygun bir menunuz varsa hiç bu hesaplara girmenize gerek yok. gunde 5 sağlam ogun + yeterli supp. takviyesiyle bu rakamları zaten goruyorsunuzdur. o yuzden cokta kafaya takmayın. iyi çalışmalar kolay gelsin ...

MDSK33 bunu beğendi.
  3. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN

teşekkürler

normalde dediğim gibi bende bu zamana kadar hesap kıtap ugrasmadım ama aynen senın dedıgın gıbı ınsan hesap yapsammı dıye dusunuyor ben bu aralar dıyetın etkısınde kalarak kılo almaktan korktugumdan belkıde hacımlenemıyordum cunku dıyetı tam anlamıyla degıstırmıyordum. hesap yaptıgımda zaten 2150 cıvarı bısey cıktı tamamen defınasyon tarzı :) hesabı bıraz degıstırdık dedıgım gıbı 3850 gibi bi rakamla adam akıllı bi bulk gecırıp 1 ay tabi. sonrasında tam definasyon 2 ay inş yarısma. ama maddi durum bıraz sıkıntı su anda suplement vs alamıyorum. sadece besın

4. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Hocam suplement kullanmaya kaçıncı ay başladın? Teşekkürler.

MDSK33 bunu beğendi.
  5. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN

tam hatırlamıyorum ama sanırım ya 2 ya 3. aydan ıtıbaren

DEXONİA bunu beğendi.
  6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Özgür çabuk yağlanmayan bir vücudun varsa 4000-4200lere bile çıkabilirsin. Tabiiki karbonhidratın çok büyük bir kısmı spordan önce olmak ve glisemik indeksi düşük olmak şartıyla.

Bana kalırsa yağlanmaktan korkuyorsan aynen şunu yap. Bunu mutlaka yap bana hocam demişti yapmamıştım çok büyük pişmanlık duydum sonra.Şimdi diyelim 2000 kalorilik bir diyet yapıyorsan her 2 haftada bir 50 gram karbonhidrat arttırarak devam et. Yani 2 hafta bu diyeti 2000kaloriden 2200e çıkar sonra tartıl. 2 hafta 2400le devam et sonra tekrar tartıl vs. Baktın 2 haftalık çok bir tartı değişimi olmayana kadar devam et. Baktın kilo alımı aylık 1'i geçmeye başladı o zaman diyeti sabitle.

Bunun birinci nedeni şu sen karbonhidratı bir anda definasyondan sonra çok fazla arttırdığın an. Definasyıonda karbonhidrat tüketimini vücut unutmaya başladığı için anlık çok çok fazla yağlanma oluyor. Aynı şekilde yağ da çok minimumda olduğu için bir anda yağı yüklersen de aynı durum oluşuyor yani stoklama. Definasyonda karbonhidrat tüketimi için gerekli bir enziimn üretimi yavaşladığı için definasyonda bazen karbnhidratı biraz kaçırdık mı gaz yapar rahatsız eder. Bunun nedeni budur işte.

Bu yüzden ötürü kesinlikle benim yaptığım hataya düşme. Anlık bulka geçmek aptallık. Her 2 haftada bir 50gr karb yani 200 kalori arttırarak devam et.

Bir de şu var. En eksik gördüğün bölgeni çalışacğaın gün mutlaka karbonhidratı tavan yaptır diyorlar. Mesela hedefin 400 gram karbonhidratsa ve bacaklarını yetersiz buluyorsan bacak çalışacğaın gün karbonhidratı 700lere çıkar.

son olarka da oklahama nın dediğine katılıyorum çok ince hesaplar yapmak bu spordan seni soğutabilir. Ben elime cips aldığımda direk 50 gr karbonhidrat ayvayı yedim diyorum. Hayat çekilmez oluyor sen zaten çok iyisin aynen devam et.

oklahoma ve MDSK33 bunu beğendi.
  7. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    özgür definasyondayken tavugu nasil yiyorsun.. suan definasyondayim ve tuzsuz yagsiz tavuk yemek iskence gibi 150 gram tavugu tam 40 dakikada anca yiyebildim

8. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    gerçekten ıyı bır vg yapmıssın, vucudunu desteklemek için neler kullandın ?

9. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    arka sayfalarda sorularınızın cevaplar mevcut

10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Özgür, son fotoğraflarında göğsünü çok güzel kesmişsin.
    Rica etsem, vaktin olduğu bir anda, sadece göğüs antremanını (misal, son yaptığın antremandaki göğüs programını), baştan sona ve kilolarıyla birlikte yazar mısın?

11. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    şu aralar p.tesi sadece üst gögüs antremanı yapıyorum. perşembede sadece düz göğüs antremanı.

üst gögus antremanında

4. set 130 kg üst gögus press
    4. set 115 kg press makıne
    4. set 25 kg yan açış
    4. set cable cross 30 kg
    4. set pullover 45 kg

düz gögüs antremanında

4. set 130 yada 140 kg press
    4. set 115 kg press makıne
    4. set 25 kg yan acıs
    4. set cable cross 30 kg
    4. set butterfly 115 kg

son set tekrarları 4 veya 6 tekrar

son setlerden sonra pompa olarak agırlıgın %30 40 ı kadar 20 25 tekrar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:16 ----------

alt gögus bu zamana kadar hiç çalısmadım

OkuyomBenYaa ve SAVAŞ74 bunu beğendi.
  12. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    tebrikler...güzel gelişim. şuan kaç kilosun ve yanılmıyorsam mersinde yaşıyorsun, bu yaz sıcaklarında ağır çalışmanın, göğüs antrenmanı kilolarına istinaden soruyorum, dezavantajlarını yaşamıyor musun? ben de izmirdeyim kışın girdiğim kilolara yaklaşamıyorum...ki mersin daha sıcak bir yer.

13. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Ağır giren adamın hali bir başka oluyor kasları dolu dolu oluyor fotoları ilk gördüğümde tahmin etmiştim 130 kg pressleri falan senin vücudun da hafif kilolarla fit vücut yapacağını zannedenlere doğru yolu gösterir inş

14. yesilmor

yesilmor Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    güzel vücut yapmışın çova

15. KEMAL311

KEMAL311 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    hukuk fakültesi 1.sınıf
    Yer:
    Ankara
    özgür geldeç muhteşem bir insansın bildiklerini bizle paylaşman bu sporda az görülen bir şey sana çok teşekkür ediyorum.

16. yasinerkan

yasinerkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş gercekten süper facede sordum sorularıda cevaplıyor yardımcı olutor arkadaşımız

17. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    bence genetiğin çok büyük etkisi var 4 ayda bile ön kollar ben burdayım diyo
    steroid kullandınmı bilmiorm ama steroidsiz bu zaman zarfında böle bi vücut helal olsun dedirtcek cinsten ...
    tebrik ederim sakatlanmazsan ve bacak ta çalışıosan müsabık sporcu ol derim :)

18. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    faceden resimlere baktımda şu an kolun kaç cm geliyor?

19. oguzhan07

oguzhan07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Gayet güzel gelisim göstermissin ama merak ettigim bir sey var bu spora kac kiloyla basladın ve simdi kac kilodasın?

20. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    kaç yıldır yapıyorsun acaba ? 13 ay gibi bişeyler okudum da

Sayfayı Paylaş