The Abs Diet kitabindan birkac smoothie tarifi

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve aneximandros tarafından 12 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Oncelikle kitap hakkinda bilgi vereyim biraz. Kitabin adi The Abs diet. Yazari Men's Health dergisinin sef editoru David Zinczenko. Amazon'da cabuk bir arama yapabilirsiniz. Definisyon pesinde olanlar icin icinde ozellikle beslenme konusunda faydali ve guncel bilgiler var. Maalesef tariflerde bazilarini kolay kolay Turkiyede bulamayacaginiz malzemeler var onun icin ben sadece bir kac smoothie tarifi verecegim. Evde deneyin cok lezzetli oluyor.

Tariflerden once giris kismini ceviriyorum.

Smoothiler bu diyetin en iyi kismi. Hazirlamasi 3 dakikadan kisa suruyor ve icinde cok besleyici cesitli besinler oluyor. Ayrica sizi tok tutuyor ve tadlari da bes yildizli bir tatli gibi. Siz de kendi karisimlarinizi %1 yagli sut, az yagli vanilyali (CN: bu zor olabilir, siz vanilya tozu ile idare edin) yogurt, whey protein tozu, ve buzla yapabilirsiniz. Yulaf ezmesi ve meyvalar da son derece iyi eklentiler, ayni bir tatli kasigi fistik ezmesinin oldugu gibi. Butun malzemeleri blendere atin, ve iyice karisincaya kadar (CN: buzlar tamamen parcalaninca ve karisim yogun bir kivama ulasana kadar) karistirisin. Ekstra hacim icin, daha cok buz atin. Burada bir kac ornek veriyorum.

Abs Diet Ultimate Power Smoothie:

1 bardak yagsiz sut
    2 corba kasigi yogurt
    3/4 bardak yulaf ezmesi
    2 cay kasigi fistik ezmesi
    2 cay kasigi cikolatali protein tozu
    6 buz kubu, parcalanmis

Iki porsiyonluk. Her porsiyondaki besin degerleri
    Kalori: 220, Protein: 12g, Karbonhidrat: 29g, Yag: 4g
    Doymus yag: 1.5g, Sodium: 118mg, Lif: 3g

Strawberry Field Marshall Smoothie:

1 bardak yagsiz sut
    yarim bardak yogurt
    2 cay kasigi fistik ezmesi
    2 cay kasigi protein tozu
    1 bardak (donmus) cilek
    6 buz kubu, parcalanmis

Kalori: 186, Protein: 11g, Karbonhidrat: 26g, Yag: 5g
    Doymus yag: 2g, Sodium: 151mg, Lif: 3g

Cereal Killer:

1 bardak yagsiz sut
    yarim bardak misir gevregi
    2 cay kasigi protein tozu
    yarim bardak yaban mersini ( CN: bulmasi zor birsey daha ama alternatif baska bir meyve koyun derim ben)
    6 buz kubu, parcalanmis
    1 sofra kasigi bal

Kalori: 145, Protein: 8g, Karbonhidrat: 32g, Yag: 2g
    Doymus yag: 1g, Sodium: 155mg, Lif: 9g

CN: Liste uzayip gidiyor. Diger kullanilan meyveleri soyleyeyim hemen. Muz, portakal suyu, bogurtlen, seftali vesaire vesaire. Benim favorim muz ve cilek. Iki cay kasigi fistik ezmesi de yulafin rezalet tadini gercekten aliyor.

Ben kendim yaparken tarcin da kullaniyorum duruma gore. Bir de gozunuze protein miktari az geliyorsa iki cay kasigi degil de bir olcek koyun, malzemeleri ona gore ayarlarsiniz.

Herkese afiyet olsun!

snbhnsn, deep_fly, zigbog ve diğer 7 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş