Ters hareket sonucu, bilek ağrısı!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve inan_fener tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    2 Hafta önce, bir abimize yardım ederken set sonu elinden ağırlığı alıyordum (ki bu ağırlık ile antrenman dahi yapmamışımdır) o aldığım sırada, sol bileğimde bir şeylerin ters gittiğini anladım. Büyük ihtimal de ağırlı alırken, ya bilek çok ters konumdaydı, yada çok fazla yük bindi.

Kesinlikle elime aldığım ufak bir ağırlık, ağrının şiddetini ve süresini arttırıyor.
    Fakat kolda,el ve bileğim de güç kaybı ve uyuşma hissetmiyorum. Ayrıca çıtırtı seslerini de bileğimi oynatınca, oradan geldiğini hissediyorum.

Ağrıyan yer, mor renk ile gösterdiğim bölge.

Ekli Dosyalar:

2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Buna benzer sorun bendede vardı 1 hafta bekledim geçmedi bende sinirlendim normal biceps ağırlıklarıyla çalışmaya devam ettim bişey yokmuş gibi sorun kalmadı antrenman esnasında geçmişti ağrı.

3. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenman yapmama izin vermiyor, hocam. Gerçekten ağırlık elimde iken, ağrı şiddetleniyor.
    Zaten 2 haftadır da antrenman yapmıyorum..

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Ben de bilek güreşinde incitmiştim söylediğin yeri,3-4 güne ağrı azalır,3 hafta kadar sonra geçer diye tahmin ediyorum.Benim 2 hafta oldu hala çok hafif bir ağrı oluyor çevirdiğim zaman.

5. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    aynı yerden banada bench presste terslık olmustu.nısan sonu gıbıydı. bır hafta ara verdım ama 1 1 bucuk ay sıkıntı yaptı antrenmanlarda. sana tavsıyem bılegını antrenman sırasında sıkıca sarman. sorun tamamen olmasada ortadan kalkıyor en azından antrenman yaparken.yanı daha rahat calısırsın.

6. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Uzun süredir devam eden ağrım, FASTJEL adlı jel-krem ile hafifledi.. Ayrıca her gün avuç içimden, ön kola kadar sargı yapıyorum. Fakat antrenman yapacak duruma gelemedim..

7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Benim de aynı bölgedeki ağrı tam geçmedi.Uzun süre alacak gibi tam olarak geçmesi.Düz barla curl hareketinde çok sorun çıkartıyor özellikle,Z bar kullanıyorum.

8. Strucklieben07

Strucklieben07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bendede arkadaşın ilk mesajdaki fotoda işaretlediği yer 2 haftadır iyilesmedi, var mı bilgisi olan bu problem hakkinda?

Sayfayı Paylaş