Terlemek = Yağ Yakmak mıdır?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kujum tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Spora ilk başladığım zamanlarda o kadar antremana rağmen,kesinlikle terlemiyordum,salondaki çoğu bayan kıpkırmızı olmuş, saçlar terden ıslanmış, her yerlerinden terler damlıyor oluyordu, ama bense,nasıl girmişsem öyle bitiryordum antremanımı.

hocama sorduğumda bana ; hamamdaki kesecilerde terliyor ama yağ yakmıyorlar cevabını vermişti, o açıklama benim kafama yattı, şimdilerde ise başka bir salondayım hocamız sürekli terleyince kilo vereceğimizi söylüyor, eskiye oranla daha çok terliyorum ama yine öyle çok fazla değil..

benim öğrenmek istediğim terlemekle yağ mı yakıyoruz, yoksa sadece vucuttaki fazla suyu ve tuzumu atıyoruz

kaskral ve kartel bunu beğendi.
  2. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Ne Saunada ne de hamamda yag yakilmaz, yag yakimi icin aldiginiz kalorinin harcadiginiz kaloriden az olmasi gerekir. Bu kadar basit.

3. EFECAN1988

EFECAN1988 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Yer:
    Almanya
    Terlemek direk Yag Yakimiyla alakasi yok.ilk vücutdaki suyu terleriz;) yaani terlerizweightlifter

4. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Terlemek demek vücudun ısınması demektir, dolaylı yoldan da enerji harcaması demek. Yoğun enerji harcayınca vücudun ısınması dolayısıyla da terlemesi kaçınılmaz olur, ancak yağ yakıldığını söylemek için bu kadarı yeterli olmaz.

5. Aichi

Aichi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudumuz terledıgınde'de enerjı yakar , saunda ve hamamda vucudumuz ısınacaktır vucudumuz kendını soguturken dolasıyla enerjı harcar . tabı saunada yan gelıp yatıp kılo vermeyı beklemek akıl ısı degıldır.

yag yakimi icin aldiginiz kalorinin harcadiginiz kaloriden az olmasi gerekir ==> buraya katılıyorum .

6. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bizim salonda öyle kalınkafalılar varki geliyo koşu bandına geçiyo camlarıda kapatıyo içersi zaten havasız, niye kapatıyon abi diyom yok terliyelim ki yağ yakalım diyor.Anlatıyosun anlamıyo bizde orda havasız kalıp kafayı yiyoruz.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    terlemek vücudun yağ yakımı sonucu üretimi değil sadece sıcaklığı artan vücudu soğutma mekanizmasıdır.
    deri yüzeyine çıkan ter buharlaştıkça deri serinler..

kalın giyerek daha çok terleyenler vücutlarını yeteri kadar soğutamazlar ve kas-beyin koordinasyonu yavaşlar, kas kasılmalarında sorunlar baş göstermeye başlar.

sıcaklığı artan ve soğutulamayan vücudun kardio vasküler sistemi düzenli çalışamaz.

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    - Konu forum kurallarına aykırıdır

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Terleme
    cardio ve terlemek
    Cardio vs Terleme
    Terlemek Güzeldir
    Terleme, kas ağrılarındaki azalma ve şınav...

Sayfayı Paylaş