Teksas Testere Katliamı 3D

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve capcupmacit tarafından 27 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. capcupmacit

capcupmacit Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Teksas Testere Katliamı 3D

Vizyon Tarihi

19 Nisan 2013 (1s 32dk)

Yönetmen:John Luessenhop

Oyuncular:Alexandra Daddario, Scott Eastwood, Bill Moseley..

Tür:Korku

Ülke:ABD

Yapım Lionsgate
    Türk dağıtımcı Tiglon
    Yabancı dağıtımcı Lionsgate
    Yapım Nu Image

KONU:

1970'li yıllardayız... Genç Sally, şehri yerle bir eden ve ailesine ölümcül anlar yaşatan Sawyer çetesinden kurtulabilmeyi başarır. Bu olaydan uzun yıllar sonra, hiç tanımadığı büyük annesinin kendisine bir malikaneyi miras bıraktığını öğrenen Heather Miller, evi görmek üzere arkadaşlarıyla birlikte bir yolculuğa çıkar. Oraya vardıklarında bina terk edilmiş gibidir ancak rutubetli bodrum katında var olmaya devam eden dehşet tüm diriliğiyle onları beklemektedir.
    John Luessenhop tarafından yönetilen Texas Chainsaw Massacre 3D, The Texas Chainsaw Massacre geleneğini sürdüren altıncı film olurken, 1974 yılında çekilen orijinal filmin sonrasında yaşananları anlatıyor.

Filmin konusu olan Ed Gein:

Ed Gein

Edward Theodore Gein (27 Ağustos 1906 – 26 Temmuz 1984), ABD'li seri katil ve mezar hırsızı(en). Cinayetleri birçok hikâyelere ve filmlere ilham kaynağı olmuştur: Sapık (1960 film) (Alfred Hitchcock), The Silence of the Lambs (Thomas Harris / Jonathan Demme) ve Teksas Testere Katliamı (1973) en bilinen örnekleri.

Biyografisi

Ed Gein dört kişilik bir ailede büyür: alkolik bir baba, dominant ve aşırı dindar bir anne ve abisi Henry. Annesinin kendisine olan etkisi çok büyüktür. Babası ve abisinden sonra, 1945’te annesi de vefat ettiğinde, Ed dünyada tek başına kalır.
    Bu yalnızlık, insanların zaten garipsediği Gein’i, iyice deliliğe iter. Merhum annesini tekrar diriltebilmek için, anatomi bilimini incelemeye başlar ve mezarlıklardan çaldığı cesetler üzerinde öğrendiklerini uygulamaya koyulur. Kendisini özellikle büyüleyen, kadın vücududur.
    Annesini diriltmeyi başaramadığını anlayınca, annesinin yaşında bir kadının cesedinin derisini yüzmeye karar verir ve arada sırada bu deriyi (annesinin eski elbiseleriyle birlikte) elbise niyetine giyer.
    Hayatı boyunca cinsel ilişkide bulunmamış olan Gein, kadınlara karşı hissetiği karmaşık duyguları pek anlayamaz ve bir kadın olma isteği geliştirir. İlk başlarda kendi kendini hadım etmeyi düşünen Gein, bir kadın derisinin kendisini yeterince kadınsı gösterdiğine inanarak, bu düşüncesinden vazgeçer. Kadın vücutlarına duyduğu isteği gitgide daha da büyüyen Gein, bir süre sonra sadece mezarlardan ceset çıkarmakla kalmaz, 1954 yılından itibaren bir cinayet işlemeye karar verir ve kurbanını annesinin öldüğü yaştan seçer.
    Deri işlemesinde gün geçtikçe daha da hamaratlaşan Gein, bir süre sonra meme uçlarından kemer, kafatasından bardak ve diğer süs eşyaları yapmaya koyulur.
    İlk cinayetinden sonra kasabanın şerifi Ed Gein’in izini bulur ve tutuklar. Evde arama yapan polis, birçok kadavra, insan dudaklarından yapılmış kolyeler ve diğer garip nesnelerle karşılaşır.Gein’in birden çok daha fazla cinayet işlemiş olması gerektiğini düşünür, ama daha sonra yapılan incelemelerle bu ceset parçalarının yakındaki mezarlıktan çıkarılan yaşlı kadın cesetlerinden kesildiği anlaşılır. Gein, ölü sevicilik ve yamyamlık gibi suçlamaları şiddetle inkar eder: kendisine göre cinayetleri sadece evini süslemek için işlemiştir.
    Doktorlar Gein'e kronik şizofreni tanısı koymuşlardır. Ayrıca yaptıklarından yola çıkarak, onun, gizli eşcinsel olabileceği de düşünülmüştür.
    Deli raporu sayesinde hapse konulmayan Gein, geri kalan hayatını ıslahevlerinde geçirir ve 1984 yılında 77 yaşında uzun zamandır çektiği kanser hastalığı sonucu yaşamını yitirir.

FRAGMAN: https://www.youtube.com/watch?v=75TvtJIbbNY

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1572315/

Ekli Dosyalar:

Zerk, dragox, themertyildiz ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Ben ilk 2'sini izlemiştim hayranım bu filme. Ek olarak seri katillerin hayatlarına çok meraklıyım psikopatça:D Ted bundy mesela çok acayiptir bi okuyun çok yakışıklı ve kibar bi adam avukattı yanlış hatırlamıyorsam kendisi de. Hatta mahkemede hakimi bile etkilediği yazılıyor. Ama Ed Gein'in olayı zaten açıklamada yazıldığı gibi cinayet işlemesi değil de yaptığı psikopatlıklar. İnsan derisinden süs eşyaları yapmak falan gibi:eek: Film tam olarak onu yansıtmıyor ama ben beğenmiştim ciddi bunu da merakla bekliyorum. Bi de ilk 2'sinde oynayan Andrew Bryniarski soyadını yanlış yazmış olabilirim teksak kasabı rolündeydi. İlk 2'sini izleyenler bilir 2 küsür metre falan var boyu sanırım hayvan gibi. Onu göremedim filmin kadrosunda belki farklı bi tema da işleyebilirler gerçi tam bilemiyorum ama merakla bekliyoruz sonuç olarak.

capcupmacit bunu beğendi.
  3. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    izlenmeye deger bir film

capcupmacit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş