tek sorunum kollar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve samies tarafından 27 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. samies

samies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben vg yi 1-1.5 yıldır yapmaktayım
    programım normal

1.gün :göğüs- önkol
    2.gün : omuz arkakol
    3. gün ff
    4.gün : sırt bacak
    5.gün : göğüs - önkol
    6.gün : off
    7. gün : off

bu şekil bir döngüyle gitmektedir. yani her hafta 2 bölge 2 kez çalışmış oluyor.
    herneyse buradaki konuyu yazma amacım bir program değişikliği yapmak sadece kolların büyümesi için çünkü kollarım vucuduma göre küçük gibi nedeni boyumun uzun olması uzun boylu insanlarda kaslar gelişir ancak çabuk şişmez bu konuda ufak boylu arkadaşlara özeniyorum. herneyse programı

1. gün göğüs- sırt/kanat
    2. gün önkol arkakol
    3.gün off
    4.gün omuz bacak
    5. gün önkol arkakol
    6. gün off
    7.gün off

olarak değiştirsem kolların daha çabuk büyümesi için nasıl olur yoksa daha çok büyümeyi yavaşlatırmı? yoksa kolların daha çabuk büyümesini sağlarmı :)

uzun zamandır düşünüyorum vg yi neden yaptığımı ve sonunda t shirt giydiğimde kollarımın büyük gözükerek akılda kalıcılık yaratması yani bir bakan şu parçalı ve büyük kollara birdaha baksın gibi ama önemli olan ilgi çekmek gösteriş onun gibi bir düşünceye sahibim sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum..

bu arada vucudum normal fizik olarak süper olduğumu söylüyorlar vucut ölçüsü vermek istemedim ancak dediğim gibi sadece kollarım gövdem ve bacaklarım orantılı ancak kollarım küçük boyum 1.79 kol boyum uzun olduğu için çabuk gelişemezmişim :D

2. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    aslinda kol buyuklugu genetige bakiyor, herkez 43-45 cm kolara sahip olamaz..

ve ikinci yaptigin program kollarin icin daha uygun,triceps ve bicepsi ayni gunde calistirirsan kolarin daha cok simaracaktir

birde beslenmeni gozden gecir

Son düzenleme: 27 Ocak 2013
  3. samies

samies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    beslenmem kısaca anlatayım
    mesela her sabah en azından 5 yumurta (sadece 2 sarı) yada 8 yumurta
    bir dilim ekmek üstü bal bir bardak süt
    sabah ve öğle yemeği arası okulda olduğum için yicek bişey bulamıyorum tavuk ekmek yiyorum
    öğlen eve geldiğimde 1-2 tabak pilav yada makarna yanında bir kase yoğurt + muz
    spor salonuna gidiyorum çıkışta direk 1 muz
    eve gelince yine ya pilav ya makarna gece yatmama 1-2 saat kala haşlanmış tavuk
    benim demem şuki daha çok kollara yüklenmek istiyorum kollarım büyüsün ailemdekilerin kolları normal yani küçük deil bi benim boyum uzun 1.79 kollarımda uzun bu yüzden büyümesi zor haftada 2 gün kol çalışsam daha çabuk büyümeli diye düşündüm ve size danışmak istedim

4. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    oncelikle aylenin kolarina bakma..senin durum farkli olabilir

Beslenmen cok kotu sayilmaz,ama iyi de sayilmaz

sabah kahvaltin gayet guzel

okulda oldugun zaman ara ogun icin Baklagiler tuketebilirsin Findik fistik ceviz gibi hem kolay tuketiliyor

ogle yemeginde mesela (tavuk ve pilav gibi)

Antremandan once mutlaka Karbo ve protein alimini yap

antremandan hemen sonra da Basit seker tuket..ve hemen ardindan Karbo protein alimini yap orn: (pilav,tavuk vs)

Yatma dan onceki tavugu bu dedigim ogunlere koy,Yatmadan once casein yavas sindirilen protein tuketebilirsin, Lor olur,yogurt olur istersen beyaz peynir olur..

Basarilar

5. samies

samies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tşk ederim. dediğini uygulıyacağım gece süt içerim yada lor yerim ama ben hala soruma karşılık bulamadım :D sen ne düşünüyorsun bu konuda programımı kol için değiştirsem bana bir faydası olurmu yani daha çabuk şişermi sonuçta daha çok yüklenicem haftada 2 gün kol yaparak??

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Diğer bölgelerine oranla kolların geri mi kaldı yoksa gelişimin genel olarak mı kötü?

7. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    acikcasi Sutu yatmadan once onermiyorlar insulin hormonu yuzunden onun yerine yogurt lor gibi besinler tuketebilirsin

keske bir resim atsaymisin

dedigim gibi bu program daha iyi olabilir cunku kolarina ayri bir gun ayiriyorsun ve buda onlari simartacaktir.. ama garanti diye birsey yok
    Bana sorarsan 1 gun uygun,idmanlari yeterince sert girersen yeterlidir gerisi zaten recovery

sahsen benim programim senin o birinci uyguladigin programa benziyor Gogus biceps.. ve arka kolu da omuzla birlikte calisiyorum imkanim olsa kolarima ozel bir gun ayiracagim ama imkanlar kisitli

dogru sekilde beslen,idmanlarini sert gir ve iyi dinlen..inan bana zamanla sonuclar zaten kendisi gelecektir..

8. samies

samies Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ya size doğruyu söyliyim ben daha önce takıntılıydım sizde bilirsiniz sporcuların çoğunda vardır buram gelişmiş buram gelişmemiş oram kısa buram uzun buram buyuk buram küçük gibi benim gövdem ve bacaklarım orantılı yani kalıp gibi duruyor güzel görünüyor ölçü aldırmıyorum neden die sorarsanız gerek yok bence görünen köy klavuz istemez hesabı gözle görülmeli gelişme bende geliştiğimin farkındayım ancak kollarım dediğiniz gibi bakıldığı zaman vucuduma göre ufak gibi geliyor mesela bir yarımkollu bir tshirt giydiniz gövdenizi kapılıyor patlıycak gibi duruyor üstünüzde benim öyle ama kollar ince kalıyor bide uzun kötü bir görüntü oluyor gövde var kol yok gibi bişi oluyor

9. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Gelişimin orantılı ise sorun yok.Bölgesel gelişim diye bişey olmaz.Sabredip orantılı gelişeceksin.
    Tüm hareketlerde aktif olan kolları haftada 2 kere calıştırıp bu küçük kas gruplarını bu kadar strese sokmaya gerek yok.
    Fazla zorlama istemediğin sonuçlarla karşılaşabilirsin.
    Başarılar!

10. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikler bir fotoğraf eklersen daha iyi yardımcı olabiliriz. kol programında değişiklik düşünüyorsan eğer benim önerim sırt antrenmanından sonra sadece ön kol çalış ve çok çalıştırırsam çok gelişir diye düşünme, haftada 1 gün bile gol çalışsan iyi bir gelişim sağlayabilirsin ama gerçekten etkili bir antrenman yapman gerekir. idmanlarında kaslarını iyi çalıştırdığından emin olmalısın. iyi bir idman , iyi bir beslenme ve iyi bir dinlenmeyle gelişememen için hiçbir neden yok , geninin dışında.

Sayfayı Paylaş