Tek dambıl ile herhangi bir gelişme sağlayabilir miyim?

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve redbears tarafından 18 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. redbears

redbears Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba, evde kendimi geliştirme amaçlı döküm dambıl almak istiyorum.Fakat çift olarak alsam bana biraz tuzlu geliyor.Bende tek dambıl almayı düşünüyorum.Asıl merak ettiğim ise tek dambıl ile bir gelişme yaşabilir miyim? Sonuçta internette, spor salonlarında vs. genellikle çift dambıl ile çalışıyorlar.Bu arada kendimden bahsedeyim yaşım 22 boyum 184 kilom ise 74. Bileklerim ve kollarım ince, herhengi bir ağırlık kaldırırken çok zorlanıyorum bu nedenle sizden yorum istiyorum.Tek dambıl ile bir yol katedebilir miyim ve kaç kg ile başlamalıyım?

2. VGT1

VGT1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Her zaman belirtirim uzman degilim ama fikrimi soylemem gerekirse, oncelikle kendine barfiks demiri alip barfiks ve sinav ceksem daha iyi olur diye dusunuyorum. Ayrica neden tek dumbell, almisken iki tane birden al ve evde nasil calisilir diye google de aratsan bir cok bilgiye ulasabilirsin. Bu ekipmanlari saglayip, arastirip azimle (dogru form dogru beslenme) calisirsan pek cok sey mumkun.

redbears bunu beğendi.
  3. redbears

redbears Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    barfiks demirini hiç düşünmemiştim, araştırayım onu.öğrenci olduğum için fazla para ayıramıyorum toplamda 10 kg'lik tek döküm dambıl alsam ortalama bar ile birlikte 60 TL'ye geliyor.vinly olanlar var ama onuda pek önermiyorlar.kum dökülmesi vinly'nin delinmesi gibi şeylerden dolayı.

4. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    tek dumbell ve hatta iki dumbell alacağına barfiks demiri almalısın. sırt, biceps, omuz çalışmalarını barfiks demiri ile daha az bir maliyete ve çok daha efektif olarak yapabilirsin. Bacak ve göğüs için şimdilik vücut ağırlığını kullanırsın.

redbears bunu beğendi.
  5. redbears

redbears Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    fiyatlarına baktım aynen, gerçekten çok uygun.bi aksilik çıkmazsa bugün decathlona gidip alıcam.ikinize de teşekkür ederim. :)

6. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Calisthenics antrenmanlarını incelersen bilinçli bir şekilde gayet güzel bir vücuda sahip olabilirsin. Eğer bir gün salona gitmeye fırsatım olmazsa benim de yapacağım bu olacak. Şimdiden başarılar.

Sayfayı Paylaş