Tavuk Ucuzlamış!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve wrestler tarafından 30 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Veyron; kırmızı et şenliği pek uzun sürmeyecek. İlerisini düşünmek lazım ;)
    -Orçun tavukta bahsettiğin fiyatlar (1.5 ila 5 ytl arası) bütün tavuk için mi geçerli? Göğüsün fiyatı konusunda bizi bilgilendirirsen sevinirim.

2. orcun

orcun Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Gogus alıyorum bende .
    Bak sımdı daha acık yazayım: tavugu toptancı markete verıo sende marketten alıyorsun. Senın aldıgın fıyat en yuksek fıyat oluyor boylelıkle. Yanı toptancıdan alcagın fıyat her halukarda marketten kasaptan sarkuterıden ucuz olucaktır. rahat ol gıt bı kac tanesını dolas dekı adamlara ben su kadar surede bı gelcem bu kadar tavuk alcam market fıyatından vermeyın. Zaten bı yerlere toptan satıs fıyatını asmıslardır ordanda bakarsın.

wrestler bunu beğendi.
  3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    istanbul yolundan cok geciyorum bi gun gimata da ugrayip dolasacagim, o lpg istasyonunun cevresinde perakende marketler de vardi hatirladigim

4. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar bütün tavuk firmaları indirime giriyor bunun nedeni ise yemlerin pahalanması bu sebeple yeni yem pazarları bulmadan önce stokları eritmeye kalkıyorlar, ne kadar stokta tutarlarsa maliyet o kadar artıracak.
    bu yüzden tavuk fiyatları düşüşte.

5. orcun

orcun Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Kaynağa git kaynağa:)

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    dedigin dogru olabilir ancak bana biraz hamsinin kilosunun 2 ytl ye dusmesi + kurban bayraminin yaklasmasi gibi geldi thums:

7. orcun

orcun Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    hamsı 1 ın altında burda(ankara)

8. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    daha iyi örnek verseydin kabul edilebilirdi.

hocamızın bize verdiği ödev konusuydu :)
    yani ister dolaylı de ister doğrudan de, etkisi bulunmaktadır.

hamsi fiyatları veyahut herhangi bir malın fiyatının düşmesi ya o malın çokluğundandır yada o piyasada olabilecek zararlara karşı maliyet binmemesi için işletmelerin yaptığı stratejidir.

Son düzenleme: 10 Aralık 2007
  9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    soyledigim gibi gecen ugradim gimata ama butun yumurtacilar pastorize bulunmayacagini soyledi, foruma ugradiginda tam yerini yazabilirsen sevinirim thums:

10. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    eğer Ankara'da bu ürünü satan, bir bilgi eline geçerse bizimle paylaşırsan sevinirim

11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    eger indirimden konu açılmışsa, şu anda en kaliteli fileto olan banvitin kilosu 6.49 ytl şu anda uğur center da....birde cp piliç var o da bayagı ucuzlamış uğur centerda...lor peynir de var teksüt markasının kilosu 3.5 ytl...eskiden migrostan şaşmazken, şimdi en uygun olanı bence uğur center...ama migrosta da acayip indirimler var, batıyor mu nedir, anlayamadım...migros kartla indirimli alamayacagınız ürün yok neredeyse...

12. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bir indirim haberide benden Carrefour kozyatağı salı gunleri halk gunu olduğundan Hindi fleto kılosu 7.5 ve diğer kırmızı et ve beyaz etlerde indirimler mevcut.

13. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Berka Hipermarket te tavuk fileto kg 6 ytl den aldım bu gün ucuzlamış biraz.

14. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    aslında bilmiyorum evi 4.levent tarafına yakın olan var mı?...orada üçler market var, orası da filetonun kf mını 5ytl ye fln satıyorlar, haberiniz olsun...diğer üürnlerde ucuz..

15. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    bende 6y a alıyorum 3 aşağı 5 yukarı fiyatlar aynı.. neydi o kuş gribi çıktığı günler ..

16. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    kıbrısta göğüs fileto 10-11 ytl kilosu... bir tavukçunun kızıyla evlenmeyi düşünüyorum bu yüzden:D:D:D

17. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    tavukçular tavuğu satamamaktan şikayet edip birde zam yapmıyorlar mı? bu yaz kene korkusuyla piknikçilerin oranı baya düştü ve buda tavuk satışlarına yansıdı. doğal olarak da yaz için stoklanan tavuklar ellerinde kaldı. bunu ellerinden çıkarabilmeleri için fiyatları aşağı çekmeleri gerek....

18. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    ben lorun kilosunu 4.5 dan aşagı bulamadım (tuzsuz olanı) tavuga da zam geliyor yoksa tavukçular batacakmış yuh be...
    bu sırada ben filetoyu 7.5 dan aşagı bulamadım :( fiyatlar yerine göre değişiyo artık kızılaya inip alcam çaresi yok :)

Birde ankaradakiler için şahsen ben güvenemedim ama herkesde alıyordu ulusda filetonun kilosu 3.5 lira çogu yerde aynı bayatta olmasına imkan yok tüketim çoktur bilen bilir bilginize...

anlıyacagınız tavuk fiyatları dahil çogu şey semte göre değişiklik gösteriyor ne yazık ki...

19. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    3.5 liraya fleto nasıl olur. daha evvel tavukçuluk yapan bir arkadaşım söylemişti. ellerinde kalan ve zamanla bozulmaya yüztutan ve kokan tavukları çamaşır suyu ile yıkayıp yemek fabrikalarına ve pazarda satış yapan tavuk kamyonlarına satıyorlarmış. eğer piyasa değerini altında satış yapan yerler varsa bu şekil tavuk satıyor olabilirler....

20. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    işte bende o yüzden güvenemedim. Onun için çogunlukla et ürünlerini büyük marketlerden alıyorum.

Sayfayı Paylaş