Tavuk gogus marine , uzak dogu usulu , cok lezzetli

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve serdar2 tarafından 11 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Evet arkadaslar benim evde devamli yedigim tavuk , hindi gogus marine seklini anlatacagim.Yapmasi cok basit, artik tavuk/hindi gogus yemek zevk haline gelecek.

Malzemeler:

500 gram tavuk/ hindi gogus Ince file (Julien bicim galiba )seklinde kesilmis olacak, asagi yukari 14/16 parca

100-125 gram gr yagsiz yogurt
    1.5 tatli kasigi Kirmizi aci toz biber
    yarim cay kasigi sarimsak tozu
    yarim cay kasiyi limon suyu
    1 yemek kasigi kasik karisik meksika baharati (veya steak baharati karisimi), mutlaka turkiyede vardir

bunlari bi kasede guzel karistiriyoruz, sonra 8 parca olan tavugumuzu/hindimizi icine atiyoruz ,iyice marine ediyoruz, etler yogurtla kaplaniyor.

Pisirme: Teflon tavada ,tavamizi az yagliyoruz etler yapismasin diye...
    Kizgin tavaya etleri koyuyoruz, normal sekilde kizartiyoruz.Afiyetle yiyoruz, yanina pilav ile tam bir ziyafet oluyor, ayrica ben cin usulu aci sos ile yiyorum , daha fazla bi lezzet katiyor.Bildiginiz biber sosu aslinda.

Dipnot: tavanizi sakin cok yaglamayin. Sadece etlerin yapismasini onleyecek kadar.

goruntu asagi yukari bu sekilde oluyor. etler de bu buyuklukte ayni sekilde kesilmeli:

Son düzenleme: 11 Eylül 2012
    leecH bunu beğendi.
  2. Cup

Cup Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    steak baharati yerine kasaplarda tavugu soslamak icin kullanilan sos var oda cok lezzet katiyor kahverengi toz birsey isterseniz satabilir tada hediye edebilir :)

Sayfayı Paylaş