Tavsiye ve degerlendirme

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hugo4545 tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hugo4545

hugo4545 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,
    Foruma yeni uye oldum fakat forumu 2 aydir duzenli olarak takip etmekteyim. Universite futbol takimindayim ve ayni zamanda vucut gelistirme sporu yapiyorum. Ikiside birbirini negatif etkiledigini biliyorum. Agirlik antremanlarim minumum 3 olup bazi haftalarda 6 da olabiliyor . Beslenmemde duzenli ve gecmiste vucut gelistirmeyi ara ara yapip birakmistim suan ise 10 aydir yapmaktayim. Boyum 1.84 kilom 75 kilo. Supplement icin tavsiye istiyorum suan whey ve glutamin kullaniyorum ayrica complex proteinde kullandigim oluyor . Whey protein almayi dusunuyorum fakat yanina amino acid almalimiyim ? ( yada glutamin ve bcaa takviyesi yapmalimiyim? ) ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ocak 2014 ---
    Ek olarak yurta kaliyorum o yuzden hafta ici okulda spor yapiyorum haftasonlari oturdugum yerdeki spor salonunda spor yapiyorum. Protein tozu aldigimda 2 tane aliyorum suan optimum whey ve bsn syntha 6 var ( tadindan dolayi kullaniyorum ) .1 kutuda gaspari glutamin almistim . Glutaminim yeni bitti ama protein tozlarinin bitmesine biraz daha var . Ve onceden kullandigim urunler ise gaspari myfusion, gaspari amino 8000 (yanlista yazmis olabilirim bunu)

Son düzenleme: 21 Ocak 2014
  2. sthammer

sthammer Guest

Yogun antrenman yaptigin zamanlarda bcaa veya bcaa icerigi yuksek amino olabilir, gaspari 8000 in losin icerigi yuksekti mesela.. antrenman sonrasi icin dusunulebilir..

3. hugo4545

hugo4545 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tesekkur ederim oncelikle hangi amino acidi kullanmami onerirsiniz?(tavsiye edebileceginiz bir urun var midir)Ve protein , glutamine kombine olarak mi almaliyim yada protein ve amino acid olarak mi kullanmaliyim?

4. hugo4545

hugo4545 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Son olarak sormak istedigim
    Protein glutamin bcaa mi
    Protein ve amino acid mi
    Yada sadece protein tozu yeterli mi ?

5. sthammer

sthammer Guest

Protein tozunda da amino profili var ve cok yogun antrenmanlar disinda gerekmiyor, glutamin in etkili olduguna inanmiyorum, bunlarin disinda vitamin takviyesi olabilir ve assult vb. İcinde kreatin bulunan takviyeleri antrenman oncesi alman performansini olumlu etkileyebilir eger cok yogunluk varsa..

Sayfayı Paylaş