Tavsiye edebileceğiniz protein barları, ve tüketimim

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Pelloosshh tarafından 18 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Tekrardan merhabalar,

Genelde yoğun bir spor gününden sonr (hiit, cardio ve body building çalışmalarını yaptığım bir gün) aşağı yukarı 800 ile 1000 kalori arasında harcıyorum.
    Spordan hemen sonra genelde yemek yeme fırsatım olmuyor. Ondan dolayı protein barı tüketiyorum (mesela yağsız kahvemin yanında mükkemel oluyorlar.) ara öğünümde tüketiyorum kısacası (öğlen vakti)

Şu ana kadar sadece 2 markanın protein barlarını denedim:

-hepimizin bildiği gibi yerlimin yurdumun malı Uniq2****** barlarını denedim, özellikle power olanı tam benlik: diğerline göre hem daha düşük kalorili hemde 14 g protein içeriyor.
    - birde optimum nutrition adlı ingiliz bir markanın protein barını daha bugün GNC'den aldım (reklam olmasın Live Well sloganı olan bir gıda takviyecisi marka) : Oats & Whey FlapJack Double Chocolate Protein Bar. Kendisi ile bugün tanıştım, biraz pahalı geldi ama 3 adet almış bulundum (kampanyası vardı :). )

Size şöyle sorabilirim: -tam olarak ne zaman ve nasıl tüketilir bu protein barları? (siz daha tecrübelisiniz...)
    - ayıca bana tavsiye edebileceğiniz protein barları var mıdır acaba, tüm detayları ile yazarsanız çooook memnun olurum :))))

Şimdiden teşekkür ederim

2. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yardımcı olacak kimseler yok mu acaba :/

3. hakocan

hakocan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ben tesadüf multipower'ın barını denedim, tadı çok hoşuma gitti. 18 gr civarı protein içeriyor bir pakette.İçerik olarak karşılaştırmadım diğer ürünlerle ama tadı çok hoşuma gidiyor. Çukulata krizim gelirse hemen dayanıyorum :)

4. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Peki bu önerdiğiniz protein barın karbonhidrat miktarı nedir?
    Çünkü benim tükettiğim Oats&Whey FlapJack Protein barda tam 27 gr karbonhidrat içeriyor. Fazla mı yoksa iyi bir miktar mı?
    Başka önerebileceğini varsa memnun olurum :)

5. hakocan

hakocan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Genelde tüm markalarda 25 gr civarı karbonhidrat,20 gr civarı protein oluyor,4-5 gr yağ ile birlikte.

Benim kullandığım Multipower XXL , ondada 25 gr karbonhidrat vardı sanırım.
    Önemli olan günlük yemek listenizde,yada tablonuzda bar için yer açabilmek, 240 kal. civarı çünkü bir tanesi :)
    yani 20 gr protein 20 gr civarıda karbonhidrat aldınmı tamamdır, çok kurcalamaya gerek yok bence protein barı için.
    Bence birer tane al her üründen, en çok sevdiğin 2 tanesinden kullanırsın dönüşümlü.Fiyat olayıda öenmli ucuz değil yani bunlar.Tanesi 5 ile 10 Lira arası değişiyor.

Ben bazen çok sıkışıyorum,protein lazım misal, et pişirmeye vakit kalmıyor, o ara yiyorum, acayip enerji patlaması oluyor gerçekten.
    Yanlız 3 ay aydır basit şeker yada basit karbon hidrat kullanmıyorum, gr çukulata yemedim 3 aydır. bu nedenle çok çabuk etkisini hissedebiliyorum bar yediğimde

Pelloosshh ve derin_aker bunu beğendi.
  6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Ev yapimi protein bar oneririm. İstedigin karbonhidrat, protein miktarini ayarlamak senin elinde. Genelde ana icerikler protein tozu ve yulaf ezmesi. İcine istedigin kuru meyve kuruyemis tatlandirmak icin baharat bal pekmez vs koyabilirsin.

En onemlisi koruyucu madde yok.

Forumum beslenme yemek tarifleri bolumunde bu tur basliklar var. Nette de bol miktarda cesitli tarifler bulabilirsin.

hakocan ve Pelloosshh bunu beğendi.
  7. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Cevaplarınız için çok ama çok teşekkür ederim, kesinlikle evde deneyeceğim :)

hakocan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş