Tavsiye : Barfiks Demiri

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve frambuaz tarafından 12 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 51 üye.
  1. atom karınca

atom karınca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler,

ankara'da kapı barfiksi alabileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz? bu arada hepsiburada'da olduğunu biliyorum, ama internetten alışveriş yapan bir insan değilim.

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dışarda alışveriş merkezlerinde satılan demirler hem dandik,hem küçük hemde pahalı.Mesela bir kapı barksine 20 ytl diyorlar hemde kötü..kapıya takmakta mantıksız rahat çekemezsin.o yüzden internetten almayı dene.bir arkadaşına rica et.Benim evimde var türk malı.büyük beyaz,tutamaçları var.çok sağlam.googlede ar****oridor barfiksi flan diye beğendiğin birini al.Alırken ölçülerine dikkat et.Nereye takacağını kararlaştır.böyle yaparsan hem ucuz hem sağlam bir mal almış olursun

3. atom karınca

atom karınca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O dediklerini biliyorum hocam. Ama onları monte etmek için duvarı deforme etmek gerekiyor. birde dübel falan çakıyorsun. Hem ev sahibi ile papaz olma ihtimali var :). hemde evden çıkarsak yarın öbürsü gün aleti geride bırakmak zorunda kalacam. Sonuçta maddeten çok birşey değişmeyecek. Bunların portatif olması avantaj. Ayrıca kapı barfiksi dememin sebebi bu portatif aletlerin adı genelde o şekilde geçtiği için. Ama illa kapıya monte etmek zorunda değilsin. 1 metreye kadar iki duvar arasına, misal koridor duvarı, monte edilebilir. Kapı aralığında bir çalışmak zorunda kalsam çok önemli değil. az dizleri kırar çalışırım, ama misafirliğe giderken falan yanımda alıp götürme şansım olur en azından.

Bu arada alışveriş merkezlerinde falan satılanlardan demişsin. Sanırım biliyorsun bu tarz şeylerin satıldığı yerler, söyleyebilirsen çok makbule geçer.

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kısa olanlarına kapı,Uzun olanlarına koridor barfiksi denir.Benim dediğim koridor barfiksi ve takma çıkarmalı.Yani kapı barfiksinden tek farkı daha sağlam ve uzun olması.Dışarda gidip sorarsan dandik kapı barfiksleri 20 den başlar.Oysa çok sağlam bir koridor barfiksini ben 30 a aldım.220 cm yukarıya astım.Senin dediğin koridor değil bildiğin tavana 8 çelik dübelle takılan,üstelik onlar 250 ytl.Yani diyorumki gidip alışveriş merkezinden alma çünkü dandik küçük ve pahalı.Oysa internetten Getirttiğin zaman hem ucuz hem büyük hem sağlam.Hem dediğim alet 1 metre değil 128 cm sanırım.Dizlerini kırarak çeksende hem hareket düzgün olmaz hem kafanı yukarı vurursun.Oysa iyi bir koridor barfiksini asarsan 2.5 metre yukarıya görüntü kirliliğide yapmaz.Sonra istersen gevşetir çıkarırsın.Ama ben illa öyle alacağım paramı çöpe atarım sadece alayım diyorsan carrefour da var.

atom karınca bunu beğendi.
  5. atom karınca

atom karınca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hah benim işte o kapı barfiksi diye aradığım şey şu uzun olup koridora monte edilenlerden. Benim istediğim demonte olması idi. İnternetten bakayım o halde, tanıdık birini bulup aldıracaz artık. sağolasın hocam.

6. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Takacağın muhtemel yerleri tespit et.Sonra o yerlerin ölçüsünü al.Mesela 120 cm lik yerse 110 luk çubuklara bak.90 lık flan alma.Sağlam olsun.Bu arada Benimkide 38 ytlymiş.

Benim Bar:

http://urun.gittigidiyor.com/KORIDOR-BARFIKSI-108-10-10-cm-128cm_W0QQidZZ21620145

Ama ben genede koridor olmasın kapı olsun diyorsan aynısının kapı olanıda var.

http://urun.gittigidiyor.com/KAPI-BARFIKSI-DAHA-SAGLAMI-YOK-YERLI-MALI_W0QQidZZ21620140

Bu arada Sipariş verdikten sonra yanılmıyorsam 1 gün sonra geliyor

dudaeva bunu beğendi.
  7. erd123

erd123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 120 CM bar vardı onu iki duvaraı hafif kırıp monte etttim gayette güzel oldu. Tabi evin holünde böyle bişey olmasına ailenin tepkisini çekiyo orası ayrı ama takmıcan :D

8. tiger

tiger Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bizim koridor 109 cm genişliğinde. Bahsedilen koridor barfikslerine net'de baktım
    iki çeşidin arasında kararsız kaldım : 108-128 ve 94 - 114 sanırım sadece bu iki boy seçeneği var. hangisi daha mantıklı olur 108 - 128 cm olanı sıkıştırma payı kalmaz gibi tereddüt içinde kaldım . 94 - 114 cm lik olan beni taşırmı? 90+ kiloyum.

9. delikasap

delikasap Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Tekirdag - Çorlu
    aynı sorun bedede var kolidor 108 cm ve ben 100 kg yim hangi boyu almaklazım

10. black lotus

black lotus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bu ürün saglama benziyor uc lastikleri falan daha kalın ancak sormak ıstedıgım bısey var hole monte etmeyi dusunuyorum bundan alırsam fakat cıkarttıgım zaman duvarlarda iz falan kalma ıhtımalı varmı zaten kılo olarakta zayıf bırıyım ama? su duvarda ız bırakması meselesını bı acıklar mısınız?

11. coombo5

coombo5 Guest

Bunu Türkiyede nerede bulabilirim bilen var mı acabA?

12. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Türkiye'de bulacağını sanmam. Beachbody, artık amerika dışına da gönderim yapıyor, aynı yol ücretiyle. Ben geçen aylarda fitness bantları, dvd vs. aldım çok düşük yol ücretiyle özel kargoyla yolladılar 2-3 günde geldi.

$59.85 +$14.95 kargo ücreti şu anda fiyatı.
    http://www.beachbody.com/category/fitness_gear/p90x_gear.do

13. idemenk

idemenk Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...vucut-gelistirme-tavan-barfiks-33492755/detay arkadaşlar tavan barfiksi =) çok hoşuma gitti bayramdan sonra sipariş etmeyi planlıyorum suanda mevcut kapı barfiksi kullanmaktayım gayet memnunum ancak boyum 1.78 olduğu için çekerken ayaklarımı dizlerıme kadar kırmam gerekiyor tavan barfiksi daha hoş bi seçenek gibi linkteki fiyatta çok uygun bence başka sitelerde 120 - 150 arası bulmustum en ucuz tavan barfiksi bunun fiyati 69 lira =) reklam yapmıs gibi oldum ama satıcı ben değilm :p sadece barfiks demiri arayan arkadaşlara yardımcı olmak adına verdim bu linki.iyi antrenmanlar herkese

14. q_continuum

q_continuum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    idemenk 70 fazla ona bence marka da değil. Biraz daha araştırmanı öneririm.

Bu arada tavana asmalık barfix arıyorum internetten mi alıyim yoksa demirciye mi yaptırıyim?

Son düzenleme: 21 Kasım 2010
  15. soner_soner

soner_soner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam resimdeki barfiks barını yaptırdım ve dediğin gibi çelik dübellerle tutturdum. Mükemmel oldu, herkese tavsiye ederim, hem çok sağlam hem de çok ucuza mal oldu. Sana da ayrıca teşekkürler paylaşımın için..

16. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    hepsiburada.comdan koridor barfiksi aldım delta mıdır nedir 110 cm olanından koridoru 125 cme kadar olanlar bu ürünün 110 ve 130 luk modellerinden istediğini alıp kullanabilirler ürün gerçekten çok sağlam cuk oturuyor okdar zorluyorum esneme payı cok az.Ama tavsiye hepsiburada.comdan almayın çünkü hem ilgisizler hemde sanırım bana kullanılmış veya iade edilmiş ürünü gönderdiler ama ben bidaha onlarla uğraşmayı göze alamıyorum :)

17. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    ben real hiper marketden aldım dunlop marka kapı barfiksi 25 tl vidasız kapıya çok pratik çevirerek montaj delme derdi vida yok ben aldıgımda 91 kiloydum tereddüt ettim çok rahat beni çekiyor çok sağlam ve montajı 5 saniye çevirmek kapı için 85-110 cm aralıgında olması lazım ama tek işlevli klasik barfiks çubugu geniş tutuş dar tutuş düz tutuş ter tutuş derken oldukça işi görür

18. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Arkadaşlar bu koridor barfiksleri koridora nasıl monte ediliyor.Herhangi bir delmesi,vidası vb.. var mı ?

19. amaze1990

amaze1990 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben kapı arasına monte edilen barfiks ürününü kullanıyorum ve gayet memnunum(bir de bizim kapılar eski kapılardan olduğu için en uygun olanı da buydu)...Tavsiye ederim...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:33 ----------

şınav,dambıl,mekik ve de yeni olarak da barfikse başladım... sizce dambıl ne kadar faydalı çünkü ben ilk önce 2 kilo ile başladım şimdi 4 kiloluk 2 dambılla devam ediyorum...Bir süre sonra kol o ağırlığa alıştığı için yenisini gerektiriyor...dambıl haricinde bilek ve kol kaslarını nasıl geliştirebilirim....Bodyforum ailesine şimdiden teşekkür ederim

20. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    P90Xdeki bu barfiksi neredeyse birebir aynı tasarımda DUNLOP markası da yapmış. Tesadüfen karfur kitapçığında gördüm. İnceledim, yurtdışındakinden tek farkı geniş tutuş kısmında sünger olmaması. Başka bir farkı-eksiği yok. 80 kiloyu test ettim taşıdı. Henüz tam antrenman yaparak denemedim. Benim kapıya olmadı çünkü kapımın malzemesi çok ince. Kapnın üstüne daha kalın ağaç parça çaktım tam oldu. 2 tane deliği var, çoğu kapıya uyacaktır. Yine de ölçülere bakıp almakta yarar var. Mekik ve şınav aleti olarak da kullanılabiliyor. Fiyat olarak diğerinden çok avantajlı. Karfur ve intersport'ta var. Başka bir yerde var mı bilmiyorum. Fiyatı karfur'da daha uygundu. Tam hatırlamıyorum. Düşünenlere duyurulur...

Sayfayı Paylaş