Tavkiye olarak ne kullanmalıyım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve insua tarafından 3 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. insua

insua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,
    Yaklaşık olarak 1,5 yıldır spor yapıyorum haftada 3 - 4 gün antrenman yapmaya özen gösteriyorum.
    Antrenman programlarım;
    1-Gögüs-Önkol,
    2-Sırt-Arkakol,
    3-Omuz-Bacak
    İlk başladığım güne göre çalıştığım ağırlıklarda büyük artışlar oldu fakat vücut olarak bunu çok fazla gösterdiğim söylenemez. Bench Press'te 40ar kg takarak çalışıyorum fakat göğüste bi değişim olmadı(Totalde 92kg bar ile - Bu ağırlıklar zorladığı halde çalışırken etkisi yok). Daha önce Protein tozu, gainer, kreatin kullandım. Sizce hatayı nerde yapıyorum çalışma progrmlarımda mı beslenmede mi? Spor günleri 5 yumurta, ton balığı, 2 muz ve protein ağırlıklı öğünlerle geçiştiriyorum. Nasıl bir kombinasyon yapmalıyım fayda sağlamak için. Şuan aklımda protein + BCAA var.
    Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. insua

insua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Forumda kimse yok mu yoksa çok zor bir şey mi sordum cevap veren çıkmadı.

3. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Eğer hiç kullanmadıysanız, BCAA değerleri yüksek bir protein tozu alırsan fazladan BCAA kullanmanıza şimdilik gerek yok.
    Kreatin monohidrat + protein tozu yeterli benim tavsiyem.
    Ayrıca spor yapmadığın günlerde ki beslenmenin önemi daha büyüktür.
    Beslenme düzenini gözden geçirmelisin. Gece yatmadan önce lor peyniri yada yoğurt tüketirsen gelişimine katkısı olur.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2016 ---
    Kilo başına 1,5 1,8 gibi protein ve 2,5 3 gram kadarda karbonhidrat almalısınız.
    Bu şekilde beslenme programı uyguladınız mı ?

Son düzenleme: 4 Ağustos 2016
  4. insua

insua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam daha önce https://www.supplementler.com/urun/...CYykb8dP4PiI1KCYALRQyatc2BqnBHmtpyxoCJ7Xw_wcB ürünü kullandım. 1,5kg gibi bir artış oldu. Toz bitiminde çok çabuk kilo kaybı oldu ve aldığımı 1 ay içerinde geri verdim. Lor ve yoğurt tavsiyeniz için teşekkür ederim. Tavsiyede bulunabileceğiniz bir protein var mı? Protein tozundaki şeker miktarı benim için önemli olmalı mı sizce, tekrar teşekkür ederim değerli tavsiyeleriniz için.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2016 ---
    Veya tekrar gainer mi kullanmak daha faydalı olur. Protein miktarları daha yüksek oluyor genelde gözlemlediğim kadar.

5. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Gainer protein oranı çok yüksek ve pahalıya geliyor. Sürekli kullanılacak bir ürün değil sadece hızlı kilo artışında kullanılabilir.
    Spor - Beslenme - Dinlenme.
    Spor programına sadık kalıyor ve nizami çalışıyorsan sorun beslenmendedir. Gerekli proteini almıyorsundur.

6. insua

insua Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ortalama Gainer fiyatı ile Protein tozu fiyatları aynı gibi 200 - 300 arası. Ama gainerda daha fazla protein miktarı var ve kilo olarakta sıkıntım var 5 - 8kg kadar alabilirim. Gainer + BCAA kombini nasıl olur. Programa sadık kalıyorum dediğiniz gibi beslenme ve dinlenmeye daha dikkat edeceğim. Fakat günde max 5,5 - 6 saat kadar uyuyabiliyorum. Kullanabileceğim ürünler önerebilir misiniz?

7. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Hardline gainer kullanıyorsan protein tozu yada bcaa kullanamazsın. Fazlasıyla gainerin içinde mevcut. Yani fazladan kullanmış vücudunu yormuş olursun. Bcaa orta-ileri düzey için kullanılan bir takviyedir bu kadar takıntı yapma. Arjinin bile gainerde arjinin takviyesinden daha fazla değere sahip.
    Sanırım içeriklerine bakmıyorsun.

Sayfayı Paylaş