Taekwando nefesin kesilmesi ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Neorxia tarafından 12 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Neorxia

Neorxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Oncelikle merhaba abilerim 14 yasimdayim 1 bucuk yildir taekwando ile ugrasiyorum eskiden baslayip 1 yil olip birakmistim 2 defa bu sefer kararliyim ama iki sorum var antrenmandan cikmamiza 30 dakka kala hoca buyuklerden bende dahil 3 4 kisiye sevkart giydirip bi tekme calismasi yaptirdi sorularim bunlar
    1-sevkart varken gogsume tekme geldigin nefesim gidiyor buna bir cozum varmigidiyordu buna engrl olmak gibi
    2-10 15 tane gogsume geldi sonra hafiften basim donmeye basladi bu normalmi

2. ebilir

ebilir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tekme yemeye alışkın değilsin nefesini düzgün ayarlarsan üzerinde sevkart varken tekmeyi hissetmezsin 2.si gögsüne darbe almanla baş dönmesinin alakası yok tamamen yorgun ve nefessiz kaldıgın için başın dönmüştür diye düşünüyorum ve antreman yorgunlugu veya antremana aç katıldıysan açlıkda seni etkilemiş olabilir antremanları sürekli düzenli yaparsan alışırsın

3. Neorxia

Neorxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tesekkurler cevapladiginiz icin acaba vurus gucumu vurus hizimi birde refleks lerimi nasil hem gelistirip daha hizli yapabilirim

4. sporcuşirin

sporcuşirin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Evet nefes düzeninden kaynaklı bence de. Doğru nefes alış verişini öğrenirsen sorun yaşamazsın. Ama antreman düzenini bozma vücudun alışsın.

Neorxia bunu beğendi.
  5. Neorxia

Neorxia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki patlayici hizimi nasil artirabilirim tekmelerimin gucunu siddetini ve hizini nasil artiririm tesekkurler cevapladiginiz icin

Sayfayı Paylaş