Taş Devri Beslenme Şekline Geçiş Ve Cardio&Ağırlık Antrenmanları

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve TaoOfJeetKuneDo tarafından 13 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Tüm BodyForumTr'ye İyi Akşamlar Dilerim.

Dün itibariyle Taş Devri beslenme şekline uygun olarak beslenmeye başladım.

Forumda benim için değerli olan Coyote&Achilles1980'in verdikleri bilgiler,yazdıkları yazılar çok yanlış beslendiğimi anlamama neden oldu.

Karbonhidrat'ın hayatımızdaki yerinin çok büyük olduğunu ve bunun büyük bir teklike arz ettiğini öğrendim.

Kendim uzun zamandır yağlarımla bir savaş içersindeyim ve mutsuzum.

Daha önce ketojen diyet denemem olmuştu ve irademe yenik düşerek ve layığıyla yapamıyarak başarısız olmuştum.

Düşünce tarzımı değiştirdim.Daha çok okudum ve daha çok bilgi edindim.Ve Taş Devri Diyetine Başlamaya Karar Verdim.

Fakat bunu kısa bir süreliğine değilde sürekli yapmak istiyorum.Yani istediğim forma ulaşana kadar değilde,yaşadığım müddetçe yapmak istiyorum.

Dün (12 Aralık 2010 Pazar) itibariyle Taş Devri Diyetine Başlamış Bulunmaktayım.Sadece Protein ve Yağ tüketiyorum.0 Karbonhidrat besleniyorum.Önümde baklavalar,pizzalar yiyorlar fakat ben kendime engel olup yemiyorum.Artık hayatımdan Şeker,tuz,unlu mamumülleri tamamen çıkartmak istiyorum.Aklıma gelmesini istemiyorum.Canımın çekmesini istemiyorum.Onlarsız yaşamak istiyorum.Bunun için elimden geleni yapmaya hazırım.Ve ilk adımı atıp dün başladım.

Şu an için vitamin ve mineral tabletleri kullanmıyorum.Yakında kullanmayı düşünüyorum.

Antrenman programım ise şöyle;

Haftada 3 gün
    Cardio Çalışmam:

30 dk Bisiklet
    10 dk 6.0 Hız ile yürüyüş
    10 dk 7.7 Hız ile koşu
    10 dk 6.0 Hız ile Yürüyüş
    3 Set 40 tekrar Crunch
    3 Set 40 Tekrar Yanları Ezme
    3 Set 100 Tekrar Twist

Ağırlık Çalışmam:

Pazartesi Göğüs ve Pazu
    Çarşamba Sırt Ve Arka Kol
    Cuma Bacak ve Omuz

15-20 Tekrarlı Bir çalışma olucaktır.

Yorumlarınızı bekliyorum.Tekrar İyi Akşamlar.
    [/

Risk, Achilles1980 ve umutn bunu beğendi.
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    en dogru beslenme sekline donmussun.

dogal besinlerle beslenen toplumlarda sac dokulmesi sivilce gorulmuyor yani 80 90 yasında bile kel olmuyolar.

bu bile insan vucudunun calısma sistemi icin bize bilgi verebilir

TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  3. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Zaman içinde değişiminizi, piskolojik ruh halinizi bu başlık altında paylaşırsanız size bu zorlu ama sonu mutlu olan yolda yardımcı olmaya seve seve çalışırız, antreman öncesi ve sonrasında bir miktar karbonhidrat tüketebilirsiniz , ayrıca ilk başlarda başınıza gelecek olan şeker isteme olayını meyve ile gidermeye çalışın, bunu haricinde şeker dışında bol bol taze sebze tüketmeniz gerekli vitamin ve mineralleri bu yararlı düşük kalorili besinlerden elde edebilirsiniz, tekrardan başarılar ...

heldic ve TaoOfJeetKuneDo bunu beğendi.
  4. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Beslenme programın nasıl yazabilir misin ?

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle düşüncelerin güzel, edison ampülü bin birinci denemesinde icat etti, oda nikola tesla nın sayesinde.

Gördüğün gibi dünyayı aydınlatan bir ampülü yapmak 1001 sefer deneme yapılmasını sağlıyor.

Sende her seferinde birşeyleri yapıp, daha sonra pişmanlık duymamalısın.

Her denemen sonucunda biraz daha bilinçlenirsin.

Sigarayı bırakan insanların çoğu defalarca deniyorlar özellikle deniyorlar ve deniyorlar en sonund başarılı oluyorlar.

Dahasıda var, kendinde sorun arayıp duruyorsun. Özellikle bu işin temeli çalışmadır azimdir ve gayrettir.

Ludwig van beethoven sağırlığa ramak kala 9 nolu senfoniyi bestelemiştir. Sağirlik korkusuyla bestelerine sıkı sıkıya sarılmış. Ben sağırım yada sağır olacam deyip vazmıgeçti?

Gelelim düşüncelerime.

Öncelikle taş devri diyeti yapacaksan karbohidrat yasak evet ama

Özellikle neşelenmek ve keyiflenmek için insan sağlığı ile uyumlu karbohidratlı besin kullanabilirsin.

Olayın tamamı psikolojidir. Öncelikle geldiğin yaşa kadar yanlış ve hatalı beslendin.

Bu hataları terk etmek biraz zaman alacaktır ama başarılı olacaksın.

Hedeflerin kısa olmasın ve göbeğin bile olsa mutlu olmalısın. Birinci koşul mutluluk.

Sürekli kendini sorgulamayı bırakacaksın.

Azimli olacaksın ve çalışacaksın.

Lance Armsrtong hayatını incelemeni öneriyorum. Benim için bir fenomendir.

Bu adamlar başarıyorsa bizde başarabiliriz. Pozitif düşünce yönetimi hakkında makaleler ve kitaplar okumanı öneriyorum.

Gelelim sana

Kesinlikle 10 saate yakın uyumalısın. Vücudun yağı enerji olarak kullanmaya başladığında karbohidrattan daha mükemmel hale geliyorsun.

Özellikle siyah çekirdekli kuru üzümü beslenmene koymalısın.

Meyva pürelerini ekle

Haftada 2 defa bitter çikolata 100 gram tüketeceksin.

Tahıl ürünü yemek istersen, kesinlikle işlenmemiş ve dokunulmamış olacak.

Senin önünde ne yerlerse yesinler sen yemek zorunda değilsin.

Yağları arttır. Korkma sakın. ilk başlarda çok yağ alabilirsin.

Daha sonra vücudun adapte olduğunda, yediğin her yağlı protein seni doyurmaya yetecek.

ilk 30 gün egzersiz falan yapma. Vücudunun sistemini değiştiriyorsun kolay bir şey değil.

Git gez eğlen meditasyon yap insanların içerisine karış kaygılarını ve stresini unut.

Erken yat ve erken kalk.

Çiğ Yeşil yapraklı Sebzeler, az şekerli meyvalar, yemeye çalış.

doğada otlanan hayvanların etlerini ye.

Erken yat ve erken kalk.

30 gun sonunda mitokondrilerin harika çalışmaya başlar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:25 ----------

Umut kalorilerin pek değeri yok. Özellikle bu gun 3000 aldıysan yarın 1500 alırsın.

Bu işin mantığı budur.

yani her gün şu kadar yemeliyim diye bir şey söz konusu değil. Atalarımız böyle hesap kitapla beslenmediğine göre önemli olan kendını mükemmel ve iyi hissetmek.

ben bu gun 5000 kalori alırım 8-10 saat bisiklet kullanıyorum. Şehir değiştiriyorum. istanbuldan-izmite gidiyorum.

Ertesi gün 2000 kalori alıyorum.

yani idman arttikça vücuda giren enerjide artmalı. idman azaldıkça enerjide azaltılmalı.

daha hareketli oldugun gunler daha fazla yağlı yemek gerekiyor.

daha az hareket ediyorsan daha az yağ almak gerekiyor.

Hesap kitap yapmak çok önemli değil.

Sonuçta visseral yağ dokusundan enerji kullanıyoruz.

insulin çalışmasın yada çok az çalışsın yeter.

uzun süren idmanlardan önce tabiki meyva püreleri+kaliteli proteinleri almanızı öneririm.

şekere olan ihtiyaç tamamen psikolojik.

Vücudumuz bir enerjiyi başka bir enerji kaynağına rahatlıkla çevirebiliyor.

sadece glikoz, direk olarak beyin yakıtı olarak kullanılır.

glikoz yoksa, vücutta glikoz yapılır.

en önemlisi sinirler, erkeğin yüksek testosteron üretmesi stres ve gerginliği arttirir. glikozun işlevi sinirleri yatıştırması tamamen bir uyuşturucu. Yoksa enerji anlamında aman aman ihtiyacımız yok.

Son düzenleme: 26 Aralık 2010
    RQuaresma7, rodenward, acun12 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. acun12

acun12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Coyote açıklamalarında belki kitap dolusu soru yanıtlamışsın teşekkürler öncelikle peki ben işim gereği gece nöbetim oluyo sabah eve gelince yatıyorum burdaki erken kalkma ve erken yatma olayını anlayamadım saat kavramı insanın kaybolmaması için psikolojik bi kavram değilmidir?

Sayfayı Paylaş