Türkiyede Bunun Kursu Var Mı?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Scoobz tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    atesdagli bunu beğendi.
  2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Çok iyi ya. Taklalar fln esneklik cok iyi. İstanbulda vardır diye düşünüyorum.

3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Evet ilgimi cekti , paylaşayım dedim :) Yaşadığım şehirde değil bu; dereceli bir antranörün calıstırdığı bir dövüş spor salonu bile yok, ne kadar şanssızım.

4. DevrimYılmaz

DevrimYılmaz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yanılmıyorsam ninjutsu veya capoeira
    yanılıyorsam özür dilerim

5. erlik

erlik Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Bu bir savunma sanatı değil, filmlerde, şenliklerde ve tvlerde boy gösteren profesyonel bir gösteri takımı.

Uzakdoğu sporlarının hareketlerini görselliğine katan bir akrobasi gurubu yani.

6. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Ben buna benzer birşeyi hani şu komik video görüntülerinin yayınlandığı kanallar var ya orada seyretmiştim çocuklar durmadan o duvardan oraya atlayıp binaların tepesinden oradan buradan sanki düz yolda yürüyormuşçasına kayar gibi gidiyorlardı gerçekten çok estetik görünüyor ve bir o kadar da zor olduğunu düşünüyorum bu haraketler yapılırken vücut da çalışmayan bir kas grubu yoktur herhalde çünkü vücudun heryeri kullanılıyor gördüğüm kadarıyla ama bunun sadece bir spor dalı olduğunu sanmıyorum çünkü bana bağzı dansların ve savunma sporlarının haraketlerinin ustaca karıştırılmış bir hali gibi geldi ayrıca birinci video da yaratılmaya çalışılan çevre temizliği bilinçliliği ise çok hoşuma gitti hem güzel haraketler spora özendiren bir video hem de çevre temizliği konusunda verilen bir mesaj tek kelimeyle harika paylaşım olmuş çok beğendim çok teşekkür ediyorum. thums:

7. stranger02

stranger02 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    ben malatyadayım buradada aradım ama bulamadım :) demekki istanbuldada yokmuş:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:38 ----------

jimlastik salonlarında belki çalışırsak kendi açımıza göre bişiler yapabiliriz diye düşünüyom ama

8. Hephaistos

Hephaistos Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Capoeira ya gidersen bu hareketlerin çoğunu yapabilirsin..

9. DevrimYılmaz

DevrimYılmaz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ninjitsu diyorum ama takan yok :D

10. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Yaşadığım şehirde capoeira olsa kursuna gideceğimde,herhangi bir spor dalında başarılı bir antranör yokki şehirde. Capoeira gercekten cok esnek bir spor.

11. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    seninde ne yapmak istediğin aşikar bir kickboks dövüş diyosun bir vücut gleiştirme bir capoeira yarın baska bişey önce bir seye sabit kal karar ver artık vücutcumu olmak istiyosun kickbokscumu yada capoira mı yapmak istiyosun ne zaman baksam yeni bir sey cıkartıyosun

12. Firizbi

Firizbi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yanlıs hatırlamıyorsam ''Yamakasi'' diye bir film vardı google dan aratabilirsin.Yaptıkları o filmdekine benziyor

13. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Benim istediğim 65kg civarında vücuda sahip olmak, kickbox yada capoeira gibi güzel sporlarda eğitim almak (antranör bulana kadarda fitness a devam etmek). Bulduktan sonrada yağlanmamak için yaptığım fitness ı bırakıp dövüş sporuna başlamak. Konularımı takip edip yardım etmeye çalıştığın içinde sağol :D

Evet benzeri hareketler var, izlemiştim sen söyleyince hatırladım. Ama eğitimini almak önemli.

Son düzenleme: 17 Aralık 2010
  14. GnCy

GnCy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Capoiera veya wushu ile bunları yaparsın türkiyede mevcut wushuda iyidir.

15. sehrialem

sehrialem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiyede şu anda kursu yok ancak yakında açılacak. Yapılan sporun adı parkour.

Parkour, bir noktadan başka bir noktaya insan vücudunun yeteneklerini en verimli şekilde kullanıp, sınırlarını da zorlayarak, hızlı ve etkili biçimde hareket etme sporudur. Daha doğrusu sanatıdır. Günümüzde şehir sporu olarak anılmaktadır. Kısaltılmış haliyle "PK" olarak da rastlanılabilir.
    Sporun kurucuları Fransa'da yaşayan David Belle ve bir grup arkadaşıdır.
    "Aslında Le Parkour her zaman vardı. Biz buna sadece bir isim verdik.Bizim yarattığımız bir şey değil. Biz sadece onun varlığını bulduk.Taş devrinden beri Le Parkour vardı. Avlanmak kaçmak veya kovalamak için insanlar koşturuyorlardı..." Sebastian Foucan

David Belleyi banliyo 13 filminden hatırlayabilirsiniz.

Ayrıca verdiğiniz videoda parkour üstüne dövüşsanatları görselleri eklenerek yeni bir stiil oluşturulmuş gibi. Belki takip edeniniz vardır parkour şuanda türkiyede sadece bir ekibin çalışması halinde yürütülüyor. acrorun.com adresinden daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Kursu da yakında istanbulda olacak.

16. DevrimYılmaz

DevrimYılmaz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    işte onun dövüş sanatlarıyla birleşmiş hali ninjitsu araştırın internetten

Sayfayı Paylaş