Türkiye ve avrupadaki VG'cilerin farkı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve mustafa088 tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    türkiyede vücut geliştirme yarışmalarında bulunan sporcular avrupadaki vücutculara oranla daha zayıf sanki şöle bir videolara baktığım zaman türkler zayıf yabancılar daha kalıplı kalıyor bunun sebebi veya aradaki fark nedir ikisi arasında büyük bir kas farkı var

2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bunun en büyük sebebi Türklerin ceplerinin zayıf onların ceplerinin daha kalıplı olmasıdır..

wolf13, HELL WATCHMAN ve mustafa088 bunu beğendi.
  3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Değerli üyemiz;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir. Bu sebeple degistirilmistir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

4. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
  5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bunun tek sebebi maddiyat. Batılı hem bizden daha zengin, hem de beslenmesini bizden daha ucuza yapıyor. Ben uzun süre Almanya'da yasadım, orada hem et fiyatları Türkiye'den daha ucuz hem de suplementler nerede ise yarı fiyatına satılıyor.

Kırmızı etin artık luks sayıldıgı bir ulkenin, devletce zerre desteklenmeyen, sponsoru bulamayan gariban sporcusu ne etsin?

mustafa088 bunu beğendi.
  6. joseph18

joseph18 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bu konuda hemen herkes aynı noktada birleşecek gibi görünüyor maddiyat evet bana görede öyle ülkemizde ne yazıkki sadece futbol önemli son zamanlarda biraz basketbol önem kazanıyor bunlar dan başka spor dallarıda var bunlara değer vermezken vg ye mi önem verecekler vg yi küçümsemiyor yanlış anlaşılmasın ama Türkiye gerçeği bu? vg cilerin hemen hepsi kendi çabaları ile bir yere gelmeye çalışıyor Türkiye de Amerikada ki sporcuların çoğu lüks yaşıyor bu lüks yaşamın yanında beslenme onlar için sorun değil bunun yanında büyükten küçüğe türlü destekte sağlanıyor bu konu çok uzun gerçekten genel bir bakış açısı ile bakmaya çalıştım daha yazak çok şey var ama işte..

mustafa088 bunu beğendi.
  7. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğiniz gibi herkezin bakış açıları aynı yerde toplanıyor şölede bir düşündüğümüz zaman zaten dediğiniz gibi et fiyatları yüksek besin değeri açısından zayıf besleniyoruz kırmızı eti bulamayan sporcular tavuk ve yumurtaya yükleniyor türkiye spor yönünden batmış durumda bizim spor salonununa nerden baksanız yıllık 800 e yakın kişi giriş yapıyor 2-3 ayda gelişim görmediği zaman sporu bırakıyor veya üşeniyorlar salona gelmeyi bilgi yönünden de düşük insanlarımız hakikaten sölenicek çok şey var ben antalyada yaşıyorum salondaki hocamın bilgisinin yeterli olmadığını düşünüyorum çoğu kişinin sakatlandığını gördüm salonda buda bilgi yetersizliğinden kaynaklanıyor

8. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    Benim fikrim şu:
    Gel Tüm masrafların bizden bizim sporcumuz ol musabakalarda bizim içim yarış mücadele et Milliyetini değiştir , Sana kalıcak yer ve iyi bir gelecek vaad ediyoruz deseler bizden gönüllü olmuycak kaç kişi var elinizi vicdanınıza koyun böyle bir teklif gelse Geleceğiniz ve aileniz için bu işle uğraşıyorsanız Allah aşkına kaç kişi yapmazki?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:37 ----------

Bu Bizim milliyetçilik duygularımızın körelmesinden değil Bizi bu duruma düşürenlerin ne kadar milliyetçi olduğuyla alakalı bişey , Bu ülke Daha kaç Mesut Özil ler kaybedip Daha kaç kere Afrikalardan Zenci vatandaşlar edinip yarışmalara sokucak soruyorum size Benmi çok kıtım yoksa beni böyle düşündüren ve türk sporcusunu ayağında top durmuyo diye değerlendiren zihiyettemi???????:confused:

omrbrk, Fυякαη Acαя ve Berkthagar bunu beğendi.
  9. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    para para para...tek sorun bu... örnek verirsek ronnie coleman,adamın 4-5 tane lüks arabası var,hummer i var cepte parası bol...filmlerini izledim,hayvan gibi besleniyor...çeşit çeşit steroidler , haplar kullanıyor... velhasıl türkler de bunlar olmadığı için maalesef cılız kalıyorlar

10. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    evet aynen katılıyorum tek sorun para... peki neden buradaki spor salonlar pahalı?

11. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    salon masrafı bir şey değil insanlar yemeye ekmek bulamıyor. ben lise 1 giderken 250 bine 2 kg kabak alıyorduk şimdi 2,5 milyona 1 kilo ama maaşlara gelince bir değişiklik olduğu söylenemez.

mustafa088 ve wolf13 bunu beğendi.
  12. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    para var doğru ama bu para meselesi ancak büyüjk müsabakalara girersen var. bakın büyük sporcular parasızlıklarla savaşmışlar ve sıkıntılar içinde bu sporu yapmışlar. Ama adamların her biri araştırıyor eğitimini alıyor. Her sporcu en az 10 çeşit idman şekli biliyor. Bizim türkiyede bilinçsizce ilaç kullanma, protein kullanma vs. bu işlerde hatalar çok. Ama eskiye göre iyiye gidiyoruz.
    Bence bu sporu zengin sporu yapmaktan vazgeçmeliyiz. Böyle diye diye psikolojikmen etkileniyoruz.

13. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim ülkemiz sporcuya değer vermiyor fark bu

14. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38

Diğer bir hata ise dediğin gibi bilinçsiz çalışma yanlış yerde supplemet kullanımı ve eğitim hatası

15. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    mustafa088, dediğine katılıyorum.

BByaşamaktır, evet dediğin çok doğru ama bizim sporcularda bu "sporculara değer verilmiyor" lafına çok takılıyorlar ve kestirip atıyorlar.

Şimdi bakın diyalog örnek vereyim:)

Soru =Sen neden gelişmedin?
    1. Sporcu = nasıl gelişeyim, bu ülkede sporcuya değer yok.
    2. Sporcu = benim imkanım yok protein ve ilaç alamıyorum.

Doğrusu ne peki?
    Gelişmemenin sebebini programlara bakarak anlayabiliyorsun. İlaç alacak param yok proteine param yok diyoruz ama ben bakıyorum adam kilosu başına 4 gram almaya çalışıyor. Yahu o kadar proteine ne gerek var?:D Ha bir yandan, avrupada sporcu 3 amp AA ilacı ve yanında 2 ampül BB ilacı alıyor. Türkiyedeki sporcu iki kat dozda alıyor birde ne diyor biliyormusun? millet growthla hazırlanıyor bizim growth alacak paramız yok :Dhyper_
    Ah be abicim ben ne diyim şimdi. 10 yıldır gezdim tozdum ve spor yerlerinede girip çıktım. Yani aynı dertler kol geziyor. Yabancı arkadaşlarım ve usta antrenörlerim olmasa belki yurt dışındada böyle dicem ama abicim aramızdaki farklar gerçekten maddiyatsızlık değil.

Düşünsene, dışarı çıkıp yemek yiyorsunuz 20 tl veriyorsunuz. her gün 5 liralık sigara içiyorsunuz ayda 150 lira yapar işte protein parası be kardeşim. Zor mu bu? alkol içme-disko eğlencelere gitme-sigara ve kola içme. O parayla zaten beslenirsin be kardeşim. Bu sporu yapınca zaten kola-alkol-sigara içip eğlenceler yapmak sporcuya ters durumlar. Sağlığımıza ters.

Abicim haksızsam haksız deyin. Ben böyle düşünüyorum ama 10-15 yıldır tecrübemi paylaşıyorum.

_LeGeND_, *BaRMaN* ve mustafa088 bunu beğendi.
  16. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    çok güzel söyledin bravo gerçekten bu söz herşeyi açıklıyor

17. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kaç tane profesyonel vücutcu gördün 150tl ye proteini yeten ? Günlük bir profesyonel sporcunun aldığı protein miktarını aldığı kaloriyi biliyor musun ?

Yurtdışında kimin ne dozda kullandığı ilaçları biliyor musun ? Şöyle diyim birisini biliyorum 1200mg EQ kullanıyor..Bu işte sadece growth yok bu arada..Growth dillere pelesenk olmuş neden acaba ?Çünkü sadece growth biliyorsunuz igf-1,mgf,pgf2a vs...??

Bu spordan anlamadığın çok belli kilosu başına 4 gram almaya çalışıyor diyorsun..NPC gençlerde yarışan bir vücutcunun günde aldığı protein 750gram günde aldığı kalori 10.000kcal..Sence yeterli oldumu kilosuda 100+..hesapla kilosunun kaç katı protein alıyor..

BİLMEDEN sporcularımızı aşşağılamayın..

Son düzenleme: 31 Ağustos 2010
    *BaRMaN* ve Berkthagar bunu beğendi.
  18. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    domuz eti :D

19. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Çok haklısın BLACKFLASH dediğin gibi adamlar protein alcak param yok diyorlar gidiyorlar 2-3 günde bir sigara alıyorlar gidiyorlar cola fanta abur cubur şeylerle karınlarını dolduruyorlar sonra geliyorlar protein alıcak para kalmadı zaten bir insan BB çok seviyorsa herşeyden vaz geçebilir insanlarımızda BB hevesi yok çoğunlukla zaten bu sporu ya kız için yapıyor bizim insanımız yada kavga için filen diye yönleniyorlar bu spora ama elde ettikleri kazançları 0 da dolaşıyor spor salonlarına boşa para veriyorlar yapıcaksan bu sporu tam tekmilli yap

20. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Konuyu dikkatli oku yarışmacılardan bahsediyor..Musabık bir sporcu abur cubur öyle fazla yiyemez ayrıca kız için yapıcak birisi musabık olupta günlerde kupkuru olmak için diyet yapmaz önceki yazımda da yazıyor BİLMEDEN yazmayın..Kavga için adam gidipte musabık sporcu olmaz..

Soruyorum eleştirenlere kaç tane vücutcu tanıyorsunuz abur cubur yiyen sigara alıpta proteine para kalmadı diyen ?

Sayfayı Paylaş