Türkiye Suriye Savaşı...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve deist190 tarafından 24 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    kayıplar ister şehit olarak adlandırılsın ister ölü olarak adlandırılsın maddi anlamda gerçek değişmez. bu nedenle bu konu üzerine tartışılması gereksizdir. türkiye-suriye gerilimine gelecek olursak, ülkemizin siyasi karar alma mekanizmasının süreci iyi yöneteceğini ümit ediyor ve en kısa sürede bu krizin sona ermesini umuyorum.

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Suriye'den gelen sıcak hava dalgasından bile rahatsız olup celallenen nota vermeye kalkan hükümetin böylesine bir konuda oldukça soğuk kanlı davranıp sağ duyulu davranmaya çalışması oldukça enteresan.
    Okuduklarımdan ve edindiğim izlenimden yola çıkarak uçak vurma olayının Rusya'nın batıya çok açık ve net bir mesajı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Suriye gibi bir ülkenin batılıların üstüne çullanmak için yer aradığı bir zaman diliminde bu işe kalkışması intihardan başka birşey olamaz. Zaten sadece Suriye'nin kendi başına yaptığı bir şey olsaydı Nato uçakları çoktan soluğu Şam semalarında almıştı.

Arap ülkeleri ve orta doğuda suların neden durulmadığının en güzel cevabını sanırım Condeleezza Rice'nin daha yönetimde yer almazken yazdığı "Transforming the Middle East" makalesi açıklıyor.

Amerika'nın ateşi ortadoğu ve arap ülkeleririni teker teker yakıyor ve biz bunun taşeronluğunu yapıyoruz. İşin acı tarafı şu ki domino taşı gibi çoğu ülkeyi yıktılar ve sıra bize gelmek üzere ancak biz can düşmanımızla(şimdiki politikalar doğrultusunda) aynı yatağa giriyoruz...

Body06, jankad, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu konudan nedendir bilmiyorum ama çok rahatsız oldum kendimi bi Türk olarak cok rahatsız hissediyorum elimde olsa alıcam ucagı tüfeği suriyeyle savaşıcam o kadar rahatsızım içime sinmiyor kendime yediremiyorum suriye ye acil ve cok agır bi cevap verilmeli bu olayı mavi marmara ile karıstırmayalım israile belki birsey yapamadık müdahale olarak ama israili her alanda sözlerle ezdik dünyaya rezil ettik sayemizde bulundugumuz cogu dünya etkinliklerine katılamadılar bunlar kücümsenecek seyler degil cünkü israil dediginiz devlet sadece israil degil arkası amerika ingiltere ve diğerleri ile destekli o yuzden bu konuda mantıklı konusalım bu konu cok farklı ama biran önce gündem degismeden su suriyeye cok agır bi cevap verilmelikafa_

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

abd den korktugunuz icin israile sus pus olalım buda size mantıklı gelsin ? nerde tam bagımsız Türkiye ve egemenlik haklarımız ?

Bu iktidar abd den korkutugu kadar Allah tan korksaydı o sehitleri vermezdik

5. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Konu ile ilgili dun ntv de , disislerinin aciklamasi vardi. Dusurulen ucak, silahsiz sekilde ucarak rad
    ar sistemlerini test ettigini, uluslararasi sularda iken suriye hava savunma sistemlerinin ucaga kilitlendigini, pilotumuzun radardan kurtulmak icin 200feet'e kadar alcaldigi sonrada yukseldiginde uyari olmaksizin dusuruldugu seklinde. Evet bircok yorum vs var ancak durum bu sekilde.

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Kaynak : Gürbüz Evren

Prometheus676, Azi ve hasanateş bunu beğendi.
  7. Deliormanlı1

Deliormanlı1 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Olan yine ölen askere ve ailesine oldu.
    Ülke olarak kınarız olur biter lanet olsun kahrolsun deriz 3 gün sonra unutulur.Sosyal paylaşım sitelerinde yılların deneyimleri yorum yapar yine bir kaç gün.7 şehit verdik herkez unutttu suriye gündeme oturdu 3 4 gün haberlerde kandil vs bombalandı haberi çıkar sonra jetlerin yakıt gideri fazla diye onuda boş verirler.Aciz bir ülkeyiz ne kadar üzülsemde askerlerimiz bir yem gibi oltayla denize atılmış yazık.Savaşa karşıyım ama bir ülkeninde duruşu olmalıdır.İrana yapsalardı pkk,mavi marmara,suriye olayını merak ediyorum.

Son düzenleme: 25 Haziran 2012
  8. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Sali gunu natoyu toplantiya cagirmisiz, bakalim ne cikacak. Ancak rusya yada çin veya baska bir devlet amerikan politikalarina karsi koyabilecek çapta degiller, en azindan su anda ve uzun yillar boyuncada boyle olacak gorunen o. Önünda sonunda suriye, iran karistirilacak, sonrada siradakinin kim oldugunu soylemeye gerek yok sanirim.

9. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    siz cok bilmişe benzeyen ama hiçbirşey bilmeyenlerdensiniz tebrikler kendinizi hemen belli ettiniz siz n gördünüz öyle oturdugunuz yerden ne kadar rahat konusuyorsunuz ya sehit mehit siz sehitliğin ne demek oldugunu bilir misiniz yazınıza bakılırsa hic anlamayan oturdugu yerden yorum yapan birisiniz ben sırnak ta calısıyorum ve daha 2 ay önce cudi de 6 silah arkadasımı sehit verdik Allah rahmet eylesin.siz de gelmis bana sehitliği mi anlatıyorsunuz bundan önceki iktidarlar abd ye kafa tutuyordu dimi yok yok hatta tamamen yüz cevirmislerdi abd ye savas acöıslardı dimi tabi bu sizin kurgunuz bundan önce tamamen boyumuz büküktü sürekli kriz kriz birine bise olurdu anında dolar yükselirdi enflasyon yükselirdi siz ne diyorsunuz oturdugunuz yerden neden yorum yapıyorsunuz bilmeden anlamadan özellikle yasamadan neyin yorumunu yapıyorsunuz biz iki senedir öldürdügümüz teröristi ülkece olarak oiki seneye kadar ki öldürdügümüz toplam terörist sayısının yarısı kadar terörist öldürüldü neredeyse eskiden böyle miydi ama terörist görülürdü albay vurmayın o bizim adam derdi pasalar emir vermezdi simdi hepsi hapiste ülke yeni yeni düzeliyor sen gözün kapalı yorum yazmaya devam et

AngryHun bunu beğendi.
  10. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Arkadaşlar bu konuya pek cevap vermek istemiyorum oldukça üzücü bir konu buradan savaş yapalım savaş yapalım diyen kişilere de cevabım var.

Eğer Suriye ile savaş çıkarsa Conter Strike oynayan liselilere çok güveniyorum

hasanateş ve Azi bunu beğendi.
  11. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Esad yönetimine olan olaylarda hak veriyorum.İsyancıların amacı devleti,yönetimini yıkmak kendi istedikleri gibi şekillendirmek ve diğer ülkeler isyancılara destek verirken esad yönetimini düşman olarak görüyor.Peki bunu hiç farklı açıdan düşündünüz mü?Yarın bir gün pkk yandaşları büyük bir isyan çıkarsa ülkeyi yakıp yıksa devleti,yönetimi devirmeye çalışsa ve diğer ülkeler bunlara her türlü desteği verseler yönetimi düşman ilan etse Türkiye'nin tutumu nasıl olur hiç düşündünüz mü?Gidişatı göz önünde bulundurursak çokta uzak değil o günler.Olay sadece Suriye'nin kendi sınırlarına yaklaşan bir uçağı vurması değil çok kirli ve derin oyunlar oynanıyor.Birileri bizi kuklası haline getirerek zarara uğramadan istediğini elde etmek istiyor.Savaş olayı öyle basit değildir.Kaldı ki şu dönemde olacak savaşlar cephe cepheye savaşmayla olmaz,teknoloji konuşur adam sınırlar ötesinden basacağı tek tuşla katliam yaratır.Tabi ki eğer devletin ve milletin bağımsızlığı,şerefi,bayrağı ayaklar altına alınırsa gereken cevabı vermek lazım.

Azi ve hasanateş bunu beğendi.
  12. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    savaşmak isteyen arkadaşlar hataydan suriye sınırına geçmek oldukça kolay sınırı geçsin ve suriye hükümetine karşı isyancıların yanında silah tutsun.

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    heldic 2 sayfa boyunca siyaset yapılmayan başlıkta siyaset yapmak ve forumda ısrarla tartışmalara, polemiklere devam etmek kabahatlerinden süresiz banlanmıştır..

bu başlık siyaset yapılmadığı sürece açık kalacaktır..bu mesaja kadar siyaset yapmadan tartışabilen üyelerimize yönetim adına teşekkür ediyorum..
    bu uyarıya rağmen partizanlık, siyaset yapan üyeler uyarılacak ve gerekirse en az 3 gün banlanacakladır..

Phil_Heath, kalkan333, Kara Kalem ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  14. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Savaşın ne olduğunu, nelere yol açabileceğini bilmeyenler, savaşı sadece filmlerde bilgisayar oyunlarında görenler tabi ki şimdi "savaş, ille de savaş" diye haykırabilirler. Ama savaş çıkınca, bunların hepsi tavuklar gibi kümeslerine kaçışırlar.

Bölgedeki bu aşamaya gelen sürecin arka planını ulusal bir gazetenin değerli bir yazarı uzun süredir analiz ediyor, ilgilenen olursa şu yazıyı ve arşivinden diğer yazıları okuyabilir:

http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/2012/06/25/rus-ruleti

Azi bunu beğendi.
  15. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Sizi Türk Milleti'nin yetiştirdiği ve kurtarıcısı olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün sözleri ile selamlamak istiyorum..

Savaş Zaruri Olmalıdır, Zaruri Olmayan Savaş Cinayettir

Saygılarımla,

Phil_Heath, Kara Kalem, StormBlast ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Suriye, Türkiye veya başka ülkeler patronların umrunda değil, amaç yeni dünya düzenine geçişi sağlamak,Orta Doğu'da görüldüğü gibi de bunu başarmak üzereler, adamlar sadece petrol için, para için bu topraklara geliyor sanmayın bu kadar yüzeysel planları yok, sıra Suriyeye geldi, en sonda sıranın kime geleceği de belli, Allah yardımcımız olsun.

17. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Azi bunu beğendi.
  18. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Suriye israil uçağı sanıp,vurduklarını söylemiş.Hiç gülesim yoktu,bi uyarı vermeleri lazımdı. Bu durum tabiki tüm Türkiye vatandaşlarına dokundu. Bunun yolu savaş olmasa bile,cevabı kısa sürede verilmesi lazım.

19. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Ülkemizde gündem ne güzel degiştiriliyor.

kalkan333 bunu beğendi.
  20. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Doru daha 2-3 gün önce 8 şehit vardı şimdi hiç birşey olmamış gibi devam etçez tekrar şehit olacak 2 gün operasyon olcak başbakan elimizden geleni yapıcaz diyicek 2 gün sonra unutulacak tekrar şehit olacak bu sefe 1 hafta hatırlıyıcaz sonra tekrar hiçbirşey olmamış gibi devam edicez

Sayfayı Paylaş