Türkiye 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finallerinde

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve diez tarafından 21 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Ben artık Milli takımın maçlarının ilk 70 dakikasını izlememe kararı aldım..Çünkü artık biz son dakikaların adamları olup çıktık..

Sen gel İsviçre'yi 2-1 devir..Çekleri geriden gelerek 3-2 devir
    Hırvatlar 1-0 öndeyken 30 saniye içinde durumu 1-1 yapıp penaltılara götür ve yarı finalist ol..Yeryüzünde eşi görülmemiş birşey bu..Üstelik bu kadar eleştiriye-sakat oyuncuya-cezalı oyuncuya-hakemlere (!) rağmen..BU KUPA BİZİM HAKKIMIZ..Ne pahasına olursa olsun..

Turnuva başlamadan önce gruptan çıkamayacağımız hepimizin dilindeydi..İsviçre intkam alacaktı,Çekler Dünyanın en iyi takımıydı,Hırvatlar süperdi...Görüşlerin %90 ı tereddütlü ve "bu gruptakiler bizi 2 ye katlar" havasındaydı...

Her golümüzden farklı olarak Semih için "BREEEHHH" demek istiorum...30 saniye yaa,yanında durak 2 hırvat oyuncuyu görmedin mi..Nasıl çaktın 2sinin arasından..Ben şaşkınlıktan ofsayt falandır diye bekliorum.Gol olduğunu görüorum ama şoktayım tepki veremiyorum..Gol mü acaba yoksa yanlış mı görüyorum diyorum hala..
    Bence Türkiye şampiyonanın en iyi oyununu dün akşam oynadı..!Çünkü çok güzel paslar yaptık,fırsat bulunca da hücuma kalktık..Topal çıktıktan sonra Hırvatlara ilerlemeleri için ne kadar fırsat versekte yine de Millilerin en iyi oyunundan ibaretti..Marco'nun ne kadar önemli bi adam olduğunu bir kez daha anladık..Ve Fatih Terim birkez daha "Risk almadan bişeylerin başarılamayacağını" anlattı..
    Gereksiz fauller,hakeme el kol hareketleri ve sonrasında gelen sarı kartlar..Bunları frenlememiz şart...Dün akşamki kadar etkili pressler yapıp top çevirirsek Almanların da gözümüzde büyüttüğümüz kadar olmadıklarını anlar onların da dengesini bozarız..

Fatih Terim "Kendimizi Hatırlatmaya gidiyoruz "dediğinde az bile söylemiş...Küpe takmakla olcak şeyler değil bu işler BILIC efendi..Küpeli teknik adam olarak şanını yürüteceğine oyuncularına önce penaltı çalıştır :badgrin: Penaltının birini Rüştü kurtarmasa arkadan gelen Hırvat oyuncu da topu dışarı atacak kadar yeteneksiz olacak..:badgrin::badgrin:

Hamit gözümde birkez daha büyüdü..Tek başına oyunu kurdu çekti çevirdi..Sabri'nin ilk 11 de oynamaması taraftrıyım..Pas hatalarıyla çıldırttı beni dün akşam..Sabri gibi adamlar takımı ateşleyen cinsten..Onlar gibilerin maçın 2 yarısından sonra oyuna girmeleri şart..Arda'nın yarı finalde oynayamıcak olması büyük kayıp ..Ama yeterki Hırvatları top çevirmeyle "her an gol atabiliriz" oyunuyla korkuttuğumuz gibi Almanlara da aynı korkuyu verebiliriz diye düşünüorum..Zaten adamlar bu yüzden stres oldu.Ve gol atınca kupa almış gibi sevindiler..Neden ? Çünkü stresten ve bizle uğraşmaktan kurtuldular..Almanya yine büyük ihtimal Ballack'ın üzerine kurulu bir oyun oynayacaktır..

Ama artık bizim için oyuncu-cezalı-sakat önemli değil..BİZ İNANIYORUZ !İNANDIĞIMIZ İÇİN YARI FİNALDEYİZ...

2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Hırvat 11'nin üstüne hakemi, yan hakemi, 4. hakemi, önceki maçta bizi sarıkarta boğan hakemi, sakatlıkları da üstüne koyup yenmiş bir takım olarak bunda milli şuur ve imandan başka bir şey göremiyorum. Allah aşkına bir maçta da eksiksiz ve adil bir hakemin gözetiminde oynasak bakın bakalım Avrupa karmasını hatta Dünya karmasını çatır çatır yeniyor muyuz yenmiyor muyuz???

3. RoMaNS

RoMaNS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ah birde şu güzeLim mutLuLuğu SiLahLa kutLayan Şehir magandaLarı oLmasa... Korkudan baLkona çıkamıyor İnsan . aL katımdan Sıkar , Üst Katımdan sıkar , Karşı apartmandan sıkar .. Nedir bu biLader ? .. Teksas a CevirdiLer MemLeketi ! .

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    artık kelimeler kifayetsiz kalıyor bu durumda...biz mucize yi kendimiz yarattık resmen...artık buna tamamen inanıyorum...çünkü sahaya kazanmak için cıkmış bir takım vardı.....güntekin onay ın cok güzel bir sözü vardı dün ma.tan sonra...diyor ki; herkes türkiyenin şansa kazandıgını söylüyor, ama düşünmüyorlar ki, biz kendi şansımızı kendimiz yarattık...bence yapılabilecek en ii özet bu cümleydi....Allah daha da hayırlı ve güzel başarılar nasip etsin.....

5. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez

Annesi Hırvat olan Hakem yetmedi,Babası da Hırvat olan Hakem göndersinler :lol::lol::lol:

İşte Avrupa basınından başlıklar:

La Gazzette Dello Sport: Türkler peri malası gibi
    AS: Türkiye'yi inanç zafere taşıdı
    Football365.fr: Çılgın Türkler
    France Football: Hayret verici Türkler
    Times: Evet Türkçe'de 'yenilgi' sözcüğü var, ancak Türkiye Milli Takımı oyuncuları bu kelimenin anlamını bilmiyor
    Sun: Türkler dalgasını geçiyor
    İndependent: Kimse son düdük çalana dek Türkiye'nin üstünü çizemez
    Origosport: “Türkiye'ye karşı önde oynayan yanar”

Milyarlarca €-$-Dinar-Riyal harcasınız bile bu kadar iyi reklam yapamazsınız..Muhteşem bir reklam kampanyası oldu bu turnuva bizim için.Helal olsun...thums:

6. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    tarafsız bakmak gerekirse bence ,
    yarı final hırvatıstanın hakkıydı,
    çok pozisyon buldular,
    direkten dönen topları vardı ,
    çok şanslıydık ,
    rüştünün yaptıgı inanılmaz bir hata bize çok pahalıya patlayacaktı tabi eğer macı kaybetseydik rüştü çok eleştirilirdi
    tabi hepsi unutuldu gitti
    terim ve öğrencileri şanslıydı /şanslıydık,
    ama aynı şans almanya karşısında gelmez arkadaşlar,
    objektif bakarsanı maç hırvatların hakkıydı ,
    120.dak kadar tek bir pozisyon yok,
    hırvatların tek bir hatası ,fırsatcı semih neyseki attı golünü
    ve top yuvarlak neyseki biz kazandık.:)

diez bunu beğendi.
  7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hırvtların hakkı fln değildi o maç bir kere...ilk başlarda kötü oynadık belki , ama ikinici yarı ve son 30 dk uzatma bölümünde, onları sahadan sildik!!!!!!!!!!!!!!!!.....maç bizim hakkımızdı...savaşan da koşanda, centilmence oynayanda her zamanki gibi yne bizdik...hakem vardı onların yanında yine...hakem hakettirmeye çalşsada, yemezler....onların sonu buraya kadardı....hepsi Türk lerden nefret ediyorlar...o dışarıda yapılan kavgada, erkek olsalardı, onca Türke maçtan sonra girmeye çalışmazlardı...teke tek veya 2 kişi de olur ..yer miydi acaba?...merak ediyorumm....

salvadore_xp bunu beğendi.
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    zaman içinde şunu görüyorum fatih terim taktik adamı değil tamamen motivasyon adamı..

milli takım artık 120 dk.da olsa kondisyonu çok iyi (amerikalı kondisyoner) ve gol yemek artık moral bozucu etki yapmıyor..son dk.ya kadar inanç mükemmel..fatih terimin artısı bu noktada sadece..

takımların korner atışlarında bile taktikleri vardır bizde taktik sadece Türk milletinin dualarıydı şans diye nitelendirdikleri..

haa buarada fatih terim..o ders almaz ders verir :badgrin:

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ah ahh birde sevinmeyi bilsek..bu lafımdan silah kullanımını çıkarmayın sakın..trafiği felç ettiğimiz için yol alamayan ambulanslardan , viyanalıların arabalarının camlarından içeri türk bayrağını sokan ve türke nefreti tetikleyen magandalardan , eline birasını alıp meydanlarda ağzından salya akıtanlardan, arabaları yolun ortasında sallayan tiplerden, yola dökülmeyince sevinilmiyor mu dedirten tiplerden bahsediyorum..

10. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Duyum dogru mu bilmiyorum ama bu seferki hakemin de esi almanmis

11. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez

Motivasyonu full olan bir teknik adam oldugu doğru..
    Ama taktik adamı olmadığını söyleyemeyiz..
    Mehmet Topalı çıkarıp hücuma adam alması bence çok büyük bir strateji..Oyunun o dakikadan sonra seyri değişti..
    Çek maçında da sabriyi alıp hamitin yerini değiştirmesi de son derece stratejik..
    En son maç bitimine yakın 3 santrafor oynuyoduk gördün mü ?

Fatih Terim turnuvanın başladığı günden beri eleştiri oklarının hedefi..UEFA kupasında GS çeyrek finale çıkmadan önceki eleştirileri hatırlayın !!!
    Dünya kupası organizasyonunda Şenol Güneş bile eleştirildi bu memlekette...
    Şu an bizi dünya 3.sü yapan mimar Şenol Güneş bile bundan iyisini yapamazdı !
    Biz o Kupayı ülke sınırlarına soksak bile bu adam her daim eleştirilecek..Çünkü meyve veriyor !

Fatih Terim'i eleştiren gençleri sahalarda görmek isteriz..Çok biliolarsa teknik direktörlük yapsınlar..:badgrin:

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul

Son düzenleme: 21 Haziran 2008
  13. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bence macin normal hakki zaten beraberlikti. Ilk yari ortasina kadar biz iyiydik, macin normal suresinin sonuna kadar onlar. Uzatmalarda sira yine bize gecti, ama golu onlar atti. Yukaridaki de benim gibi dusunuyor herhalde, bir karambol golu de bize nasip oldu, mac da hakettigi sekilde bitti. Bence taktiksel anlamda en iyi macimizi oynadik. Bireysel olarak Sabri, Gokhan Zan, Emre Asik gene cok kotuydu ama takim olarak hem kendimiz oynamaya calistik macin belli bolumlerinde, hem de gerektiginde rakibi oynatmadik. Zaten bir cok yabanci spor kaynaginda macin sok iki dakikasi haric turnuvanin en sIkici maci oldugu soyleniyor. Bir macin sIkici olmasi, cok sIki taktik savasi oldugunun gostergesidir, bu bakimdan Fatih hoca'yi can-i gonulden tebrik ediyorum. Daha onceki olumsuz yazima ilgili olarak da sunu soylemek istiyorum: Bu seferki bence cekirge sicramasi degildi, ust uste oldugu icin butun bunlar herkeste cok balli takimmisiz gibi bir izlenim olustu. Isvicre macinda sansliydik, cek macinda kaleci topu elinden kacirdigi anda da sansliydik ama dunku hirvat takimini sadece sansla yendik diyenin alnini karislamak lazim. Dedigim gibi, taktiksel anlamda en iyi macimizdi. Sansa futbolu oynamadiginiz zaman ihtiyaciniz olur, dun ise oyle bir gun degildi. Umarim almanya macinda da futbolcularimiz gene bir taktiksel savas sonucu galip gelirler.

Diez'in abartili sevincle ilgili elestirilerinin bir kismina katiliyorum, ama D.Wolf'un holiganizmin bize ozgu olmadigi yolundaki gozlemini de es gecmemek lazim. Bence en buyuk yanlis Fatih Terim'in basin toplantisinda sevinirken uzmeyelim demesinin butun yabanci basin organlarinda carsaf carsaf yayinlanmasi oldu. Baska hic bir takimin teknik diretoru boyle bir mesaj vermeye ihtiyac duymazken, bizim hocamizin boyle bir sey soylemeye ihtiyac hissetmesi de gercekten dusundurucu.

14. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    Hakem belli oldumu?? bu seferki hakemi çok merak ediorm.. açıklandıysa kim olduğunu söylermsn?*?

15. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    anlaşılan futbol konusunda sistem aşığı olan tek ben varım..olur böyle şeyler..sistem bizim kanımıza işlememiş..

fatih terim ile galatasarayı hala özdeşleştirip yada süper kupa ile özdeşleştirip sonuca varanlar var..çok duygusalsınız..başlık fatih terimi koruma ve kollama başlığı değil..eleştrilerinizde rahat ve objektif olun bence..

D.Wolf. futbol ile ilgili tartışıyoruz ama benim yazım yanlışlarımı bulmak emin ol sana ek yük getirmesin..!

milliyetçi duygular tabiki işin içine girer..ki kimse kimseyi milliyetçi olmamakla suçlamasın bu işin mecraı meşin yuvarlak etrafı değildir..

başka milletlerin holiganlığı barbarlığıdan bahsetmiyoruz buarada..başkalarının kötülüğü bizi iyi yapmaz..ben toplumsal bir yaradan bahsediyorum birileri olayı kişisele çekiyor..ben anayasal haklarımdan bahsediyorum..hak kavramlarımız da farklı sanırım..başkalarının eğlencesi için birilerinin hakları ezilemez..bu 1000 kişi de olsa 1 kişinin hakkı yenemez..

bu sevinme tarzı bana uymaz..kişisel sözler konuşmam..burdan toplumsal mesajlar çıkarın lütfen..

16. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bunun bana getirdigi ek bir yük yok, dogrusu bu....buna herkes uymalı...ama konumuz bu değil...ben şunu söylüyorum her zaman...madem biizm arda 21 yaşındayken 30 milyon dolar degerine şimdiden ulaştıysa, bilin ki biz boş bir takım değiliz...niteki hamit, nihat.. vs bunların hepsinin deger arttı...ve cok daha ii yerlerde oyanaycakları kesin....millet kendi takımını savunur, bizimkilerde hala boşa düdük çalar...bunca haksızlıga ragmen kazanıyoruz..daha ne kadar mükemmel olabiliriz Allah aşkına...zaman herşeyin ilacı...biz kendi şansımızı kendimiz yaratıyoruz...inanç ve iman işi bunlar...isteyen yapar, istemeyen de hayatı boyunca milli takım başarısına hasret kalır...ona göre de futbolcularımız bu inançla oynuyor..helal olsun hepsine...yolları acık olsun hepsinin....

17. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    tamam biz süperiz..takım süper, fatih terim süper , türk milli takımı süper..allah hepimizi korusun..

buarada msjlarımı quote içine almazsanız sevinirim bu başlıkta..birkaç kişi etrafında dönmesi başlık..

18. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    hurriyette çıkan habere göre;
    fb nin sitesinde uğur boral ve semih şentürkün fotolarıyla haberi veren zihniyeti,
    gs nin sitesinde topluca fotoragfta tuncay hariç gerisi gs li oyunculardan oluşan fotoyu koyan zihniyeti kınıyorum.
    ben çok koyu bir fenerli olarak arda'nın isviçreye ve çeklere attığı gole semihin gollerinden daha az sevinmedim.(hatta top ardaya gelince mutlu oluyorum,topu kaptırmayacağına inancım tam olduğu için).hiçbir türkte golleri ,atan şahıslara bakarak birbirinden ayırmaz.
    futbol kuluplerimiz fanatizmi bıraksınlar.
    not:milli takımın sahada ortaya koyduğu "milli mücadele ruhu" beni çok gururlandırıyor,duygulandırıyor.

diez bunu beğendi.
  19. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    yarı final maçı yaklaşık 2 saat sonra başlayacak...hepimizin galibiyeti arzuluyoruz...umuyorum şu anki çoşkuyu sabaha kadar devam ettireceğiz...skor için ilk dakka gol yeriz gibi geliyo..ama 2. devre ezicez onları...

20. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    geçmiş olsun..almanların sevincinden bizim onları baya zorladığımız ortada..ama bu sefer beceremedik o son dakika işini..e tabi bi yere kadar..hevesinden şüphe ettiğim oyuncular olsada bu kadro ile daha napılabilir ki..

darısı dünya kupasına..

Sayfayı Paylaş