supplementlerimi hangi sırayla kullanmalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve erderd tarafından 22 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erderd

erderd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar, elimde weider whey premıum protein %90 dolu. weider amino 3050 yarısından coğu var. Ve multipower l carnatine. superpump2500 denilen ürün var. weider leri bı arkadaşımdan aldım kullanmıyordu protein tozunun daha 11. aya kadar zamanı var aminonun ise 4. ayda bıtıo. l-carnatine ve superpump2500 daha dun alındı.. Ben 100 kılo 1.88 boyunda simit bölgesi oldukca olan :) göüslerde problemi olan biriyim. sol bacağımdan geçirmiş olduğum operasyonlar yüzünden bacağı zorlayıcı hareketler yapamıorum örnek bisikleti ceviremiyorum bacagım kıvrılmıyor 5 tendon ve 1 damarım değişti sol bacağımda. bu elimde ürünleri ne şekilde kullanmalıyım bana yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden herkeze teşekkür ederim yardım edicek olan :) teşekkür peşin,

l-carnatine 1500 mg olan 20 ampulluk sıvı bunuda belirtemeyi unutmuşum

Son düzenleme: 22 Mart 2011
  2. erderd

erderd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yanlış bişeymi dedim forumda cok paylaşılan bişeyimi sordumda kimse yazmıyor ?

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    idmandan 30 dk önce superpump, idmandan hemen sonra 15 gr amino asit, 20 dk sonra protein tozu, l-carnitine yi de çöpe at

4. erderd

erderd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sanırım amino asit'in tablet olduğunun farkında değilsin, neden böle cevap verdiğinide anlamak zor l-carnatine yi çöpe at ?

Birazdaha mantıklı ve açıklıyıcı şekilde yazıcak BİLGİLİ arkadaşlar varsa parmaklarına zahmet etmelerini rica isticem :)

5. denizzz

denizzz Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    L Carnitini çöpe falan atma arkadaşım. eger atacaksan da bana yolla ben seve seve kullanırım. L carnitini antrenmandan 15-30 dk önce kullanacaksın. Bu madde tamamen doğaldır ve vücudundaki yağların antrenmanda daha kolay bir şekilde enerji olarak kullanılmasını sağlar. Yani hem yağ yaktırır hem de daha güzel antrenman yaptırır. Fakat bu doğal ürün yerine bunun etkisini yapabilecek ve dopink tabir ettiğimiz ilaçları kullanan arkadaşlar carnitinin etkisini zayıf buldukları için pek beğenmezler. Ama gidip de astım ilacı alacağına , kalbini zorlayacağına sağlıklı bir şekilde carnitin almak daha iyidir. Ben kullanıyorum faydasını da görüyorum.

6. erderd

erderd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    saolasın deniz arkadaşım tabikide çöpe atıcak halim yok :) ben 1 tüp kullandım sanki biraz gösterdi gibi geldi etkisini ama bakalım bugünde gidicem antremana ne olacak. benim kullanımım 45 dk once antremandan superpump 15 dk once l-carnatine spordan hemen sonra protein tozu. ama kullanımım yanlışmı değilmi sıralaması ? bide 30 cıvarı kardio yapıorum bu aldığım superpump etkisini hangi ara gostericek onu karar veremedim. yada diorumki superpump ı antremana baslamadan once alsamda kardıo bıtımınde etkısını gosterıcek nede olsa 30 45 dk sonra agırlık calısmalarına baslıorum o ara alsam daha'mı faydalı olur bunu çözemedim. bu işin uzmanı arkadaşlar bunnarı bana bi düzene sokup diyecektir elbet şu şekilde die :) aminı asiti nereye sıkışıstrsam bilemedim :)

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

ben tablet olduğunun farkındayım ama , sanırım sen ilkokul okumadın ve ''gr'' biriminden haberin yok, bak bakalım bir amino kutusunun arkasına orda bir adet hap kaç gram geliyor, gerçi ''gr'' biriminden haberdar olmak için ilkokul okumaya da gerek yok ama.Ben yine de kibarlık yapıp öğreteyim sana, amino asit 5 hap-6 hap olarak kullanılmaz, vucut ihtiyaçları belirlenip ihtiva edilen amino asitlerin mg(mili gram, yani gramın binde biri)' ı belirlenerek kullanılır, örnek:şu kadar gram amino asit tablet almalıyım gibi.

l-carnitine olayına gelirsek, sanırım l-carnitine'yi hiçbir şekilde bir araştırma yapmadan, bakkal hüseyin amcanın ''l-carnitine çok süper yağ yakıyor'' demesi ile almışsın, forumumuzda l-carnitine ile ilgili çok yerinde makaleler var, ayrıca internetten de araştırabilirsin, ben yine kibarlık yapıp buraya link koyucam.

Umarım yaptığın ukalalığın farkına varırsın, hayırlı günler.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...iligi-t14030.html?t=14030&highlight=carnitine

Sayfayı Paylaş