supplementler hakkında acı gerçekler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mitokondri tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    NO ürünlerinden etki alan arkadaşlar ne tarz günlük hayata sahipler merak ediyorum.

Bunu soruyorum, çünkü okuduğum birkaç yazı ve kendi üzerimdeki gözlemlerime göre NO ürünleri genelde düzenli uykusu olmayan kişiler üzerinde etki veriyor.

8 saatten daha az uyunan bir uykuda, genelde, hormon seviyeleri tam anlamıyla düzenlenemiyor ve kandaki arginine seviyesi belli bir değerin altında kalıyor.

Bundan yaklaşık 9 ay önce 14 servislik bir Superpump' ım vardı. O zaman hayatım öylesine düzenliydi ki...

Buna ek olarak yağ yakımı için ilk gün 2 serviste toplam 400 mg kafein, 2. gün tek servis olarak 200 mg ve 3. gün off geçerek bir kafein döngüsü uyguluyordum.

Bar disko takıldığım gecelerin ertesi günü antrenmandan önce ise 3 gr arginine ekliyordum beta alanine supplementının içine.

Böyle bir zamanda elimde bulunan Superpump 250'yi kullandım ve zerre kadar etki görmedim. Ne pump ne de enerji olarak.

Düzenli bir hayatın yanında temelde bulunan şeyleri kullanırsanız bu tarz komplike ürünlerin aslında ne kadar basit şeyler olduğunu anlarsınız.

Mitokondrinin "temel supplementlar dışındakiler biraz balon" demesi bence çok da yanlış değil.

mitokondri bunu beğendi.
  2. Lorath

Lorath Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Okuyorum okudukçada gülüyorum vg ile ilgilenen biraz bilinçli olan az çok okumuş coğu kişi mutlaka bir yerlerde L carnitenin balon olduğnu az çok bir yerlerde okumuştur. whey protein demişsiniz şaşmamak lazımmış gerisi balonmuş ya yapmayın allah aşkına isterseniz günde 6 serving whey için supplement olarak multi-vitamin almazsanız o whey pekte işe yaramaz bu en basitinden bir örnekti sizlere... İyi bir no ürününü kullanıpta superpump gibi zerre kadar etki görmedim diyen bir insanin ya yağ oranı fazladır ya bu spordaki geçmişi azdır yada beslenmesi yanlıştır bu ürünleri kullanan herkesin yaptıkları ağırlıklara 10ar kg daha ekliyeceklerini düşünmeleri yanlış ama bu ürünleri kullananlarda kesinlikle extra bir focus olur ve dayanıklılık artar dikkat ederseniz coğu supplementin arkasından beslenme - supplement ilişkisi hakkında bilgi vardır hiçbir supplement kombinasyonu size bir steroid kürünün kattıklarını katmaz kattıklarını yanyana koysanız boy ölçüşemezler bile supplement olarak protein çeşitleri,no içerikli ürünler,creatinler,multi-vitaminler,glutamin,natural testosterone bosterslar ve aminolar bu supplementlerin hiçbiride balon degildir güzel bir beslenme ile ve dogru zamanda kullanırsanız max etkiyi alırsanız bu sporda önemli olan bilinçtir bu supplementler insana hiçbir zaman steroidin kattıklarını katmazlar ama o yan etkileride göstermezler bu forumda biliçsiz insanlarda var bilgisiz insanlarda var bu insanlar rüzgar nerden eserse o tarafa doğru gidiyorlar mitokondri arkadaşımızın açtığı konulara, yazdıklarını bakıyorum ve ne yapmaya çalıştığnı anlıyamıyorum gördüğüm başka birsey ise bilgili insanların bu başlıkların altına 2-3 kelime yazmıyor olmaları her halde uğraşmaktan sıkılmışlar belkide haklılar..

3. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    lorath zaten onlar whey dısındakıler direk olarak balon falan dememısler. ıyı okumalısın. amaca gore degıstıgını ıfade etmısler. ben butun gelısımımı weider why 2.3 kg lık pro lar ıcın olanıyla yaptım suana kadar sonra 2 aydır aminoyla createin ekledim. etkisi yokmu var. ama wheyle alakaları yok. he peki dier suplementlerıde eklesem ıse yararamazmı yarar ama ne kadar? ama ne ıcın? amac ne? bu arkadasların anlattıgı fazla yukseklerde olmuyan amaclar ıcın super bır fızık hedeflı degıl yani. stroid bıle kullanılabılır demıs zaten mitokondri eger hedef ilk 3 se. yani mitokondri de hepsinin ise yaradıgını dusunuyor. sadece kendı sıralaması ve temel olan 3 tanesını yazmıs.

mitokondri bunu beğendi.
  4. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0

kesinlikle katılıyorum amacım yarışmaya katılmak değil hoş fiziğim olsun atletik olayım diyorsan ne gerek var onca ürüne ve onlara verdiğin paraya temel supplementler dışında bende gereksiz buluyorum ama yok adam yarışmaya girecektir kullanır hepsini hatta yetmez kür e girer burda kesinlikle söz konusu olan şeyler hedef diye düşünüyorum.

mjacksonwithus ve mitokondri bunu beğendi.
  5. phobiabenjamin

phobiabenjamin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaslar bır forum sayfasında herhangı bır supllement ın kapagı acıldıktan sonra gun ve gun besın degerlerının kaybolacagı gıbı bır dusunce yazıyordu acaba dogrumu elımde 2 tane whey proteın var ve yaklasık 20 gun sonra spora baslıcam aldıgımda meraktan acıp herıkısındende 1 er porsıyon ıcıp denemıstım sımdı koydum bır koseye beklıyorlar spor gunun acaba besın degerlerını kaybederlermı boyle bır sey olabılırmı

6. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    şöyle cevap verebilirim normalde bu dediğin süresi yani sonm kullanma tarihi geçtikten sonra geçerlidir, bioyaralınım düşmeye başlar ama ...

sadece kullanma tarihi geçmemiş bir ürünübn kapağını açıp 20 gün beklemesi bir şey olamz ben 4,5 kiloluk whey i bazen 1 ayda tüketiyordum çünkü o evde duruyor diğerleri arabada gün içinde ondan kullanmadığım için ....bitişi süre alıyor...ağzını kapadıktan sonra bunlar 30-40 gün zarar göreceklerini SANMIYORUM.....genelde kuru gıdalar bunlar toz ...kolay kolay oksijenle ( genelde ürünleri bozan havadaki oksijen ve ısı) reaksiyona girmiyor diye düşünüyorum ama kesin bilgi değil ...kesin bir şey bilen varsa bende emin olmak isterim:)

cıddırık bunu beğendi.
  7. Kassam

Kassam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sayın mitokondri,konunuzda belirttiğiniz linkler açılmıyor.(Hata!) uyarısı veriyor,sıkıntıyı düzeltebilirseniz çok sevinirim,saygılar..

8. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    bcaa glutamine en gereksiz supplementlerdir
    wheyin içinde bcaa amino asit glutamine vardır yediğin tavuktada fazlasıyla vardır

en gerekli supplementler
    1.creatine
    2.no ürünleridir

Sayfayı Paylaş