supplement ve ishal yardım!!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve brndmr tarafından 25 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. brndmr

brndmr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle şunu sölemek isterimki forumu araştırdım ve sorunuma tam olarak bir çözüm bulamadım için başlık açma gereği duydum...
    sorunum protein tozuyla ilgili; kullandığım zaman (markası önemli değil her markada oluyor) çok ciddi şekilde mide arısı ve ishal oluyorum kullandığım ürünler ucuz veya tarihi yaklaşmış ürünlerde değil... (ve sadece gariptirki protein tozunda yaşıyorum bu sorunu) ne yapabilirim acaba bünyem mi kaldırmıyor? bu sorunu aranızda yaşayanlar var mı? yardım ederseniz veya fikir verirseniz minnettar olurum teşekkür ederim...:eek:

2. brovaz

brovaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu konuda benimde sorunum var bende çok acısını çekiyorum yardım ederseniz sevinirim...

3. betreyal

betreyal Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ben sutle karıstırdıgım zaman cok ısıkınlık yapıyo bı sure meyve suyuyla denedım o zaman sısılıknlık yapmıyo ama tadı cok kotu oluyodu..

Son düzenleme: 25 Aralık 2007
  4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben cekmedim boyle birsey ama benim kuzenimde de ayni sorun vardi,bunyesi kesinlikle kabul etmiyordu ayni sorunlarla karsilasiyordu ama cozumu ne bilmiyorum,kuzende body suresince hic kullanmadi.

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bende de sutle oluyor ama, su ile karistirsa bile o sorunu yasan bir arkadasim var, mecburen aminoasit kullaniyor...

6. timecop

timecop Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    walla arkadaşlar bende böyle bir sıkıntı daha önce hiç olmadı butün suplementleri su ile kullanıyorum sizilerinde böyle kulanmasını tavsiye ederim....ayrıca şunlarıda eklemek isterim su dışında süt ile kullanılan protein tozunun emilimi yani tesir süresi uzuyora32 meyva suyuda aynı sayılır emilim hızı olarakkafa_.............üründen max performans için su ile tüketin arkadaşlar....hem çok kısa sürede etkisi görülüyor hemde bu tarz problemleri min seviyeye çekiyorthums:

7. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Laktoz yüzünden bence. Bazı ürünlerin laktoz oranı yüksek olduğu için ishale yol açıyor. Dediğiniz gibi sütle alındığında artar mide rahatsızlığı.

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Suyla karistirin ayrica 40 gram yerine 20 gram kullanin. Örnegin günde 2 kez yerine 4 kez kullanin derim.
    Ayrica egerki sütle karistiriyorsaniz sütün ilik olmasina dikkat edin.
    Sanirim Centaur bu konuda bir ara fikir vermisti, faydasi oldugunu belirtmisti.
    Son olarak markadan markaya fark, bu nedenle baska bir markanin tozunuda deneyebilirsiniz.

sahin_2781 ve diez bunu beğendi.
  9. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    benım sıkıntım suplementler bende ishal yapıyor. (şimdi diyeceksınızki baslıga bak ıcerıgıne bak bu ne alaka.) ama en yakın bu baslıgı gördüm. genelde kombıne ıcındekı bır urun yapıyor ve hangısının yaptıgını bulana kadar zaten kombınenın sonlarına gelmıs oluyorum. mısal zamanında vapor yapmıstı, bı oncekı kombınenmde sanırım noxplode. sımdı xtend, green magnıtude, whıte flood, myfusıon ve novedex kombınesına basladım. son ıkısı harıc dıgerlerınden bırı ishal yaptı. cunku bunu daha oncede yasadıgımdan o ankı ruh ve fızıkı halımıde ıyı bılıyorum. ant sonra bı bıtkınlık ıstahsızlık rahatsız edıcı bı ruh halı. ant sonrasındakı yemegı yıyebılmek ıcın kendını zorlama ama yıyeyememe. 2 saat sonra normale dönüş. neden boyle oluyor hıc anlamıyorum. emeklerı bı kenara bırak maddı olarakata zarar benım ıcın. gecen yaz vapor kutusu yarıya kadar doluydu atmıştım. dunde aynı seylerı yasayınca moralım bozuldu. dusunsenıze urunler daha 1 gunluk.

nedenı bulmak ıcın kafa patlatıyorum. 3 urununde(vapor-noxplode-xtend) ıcerıgınde Citrulline Malate var, he birde aynı zamanda biotin kullanıyorum (saçlarım için). gecen kış yıne bsn kombınesı yapmıs ve en ufak bı rahatsızlık yaşamamıstım.

suplement kullanırken ishalı engelleyecek bı yontem varmıdır?

saygılar........

Son düzenleme: 2 Haziran 2009
  10. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bu durum biraz düşündürücü Therion.

Ben bu ishal durumunu sadece Superpump250 için okudum. Vapor ve NOxplode ile ilgili mide şikayetleri vardı sadece.

Yanlız Controlled Labs kombinesi ile ilgili en ufak bir yan etki okumadım yüzlerce post içinde.

Bence bu sık yaşadığın durum, senin artı olarak kullandığın birşeyden kaynaklanıyor olabilir.

Internette biraz araştırma yaptım. Biotinle-ishal ilişkisine rastlamadım doz aşımında; fakat selenyumun böyle bir etkisi varmış.

Aynı sayfada narın da ishal kesici özelliğinin olduğu yazılmış. Öğünlerine limon yerine nar ekşisi ekleyebilirsin.
    Link burada incelemek istersen:

http://ulab.bloggum.com/yazilar/tag/biotin/

İyi sporlar.

therion bunu beğendi.
  11. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    tşk sleepy. hayatımda ılk kombıneyı gecen kıs yapmıstım bsn ıle ve en ufak bır yan etkı gormemıstım. sonra vapor+halo kombınesıne basladım ve yukardakı durumları yasamıstım. hangısının yaptıgını bulana kadar baya zaman gecmıstı ve sonunda vaporun yaptıgını gormustum. bu kış ta bsn+nitrotech te yasadım aynı durumu. sımdı ıse bu kombınede. bence controlled labs degılde x tend yapıyormus gıbı gelıyor. ishal urunun ıse yaramasını engelleyen bır durum bıldıgım kadarıyla o yuzden moralım bozuldu. verdıgın lınkı inceleyecegım tekrar tsk ler elıne sağlık.

saygılar.......

12. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    İshal durumu genelde pump ürünlerinden kaynaklanır.

Mesela superpump250'nin ishal yapmasının nedeni içindeki yüksek magnezyumdu.

Eğer ürünle birlikte ekstradan magnezyum alıyorsan bu da yapıyor olabilir. (Multivitaminler)

therion bunu beğendi.
  13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    therion dan itiraberen mesajları buraya taşıdım..diğer başlık uygun değildi..

therion ve sleepy bunu beğendi.
  14. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    ben yaklaşık 1.5 sene önce hard line ın protein tozunu almıştım ve bende ishal yapmıştı bunun üzerine ben de vücudumun kabul etmediğini falan düşünüp bırakmıştım ama sonra optimum whey kullanmaya başladım ve hiç böyle bir sıkıntım olmadı..reklam repliği gibi oldu ama durum bu benim için

15. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    bende de aynı sorun pro tozarının %80 i isal ile sonuçlanıyor ama ben toz almasamda çok sıkı bir idman yaptıysam yada gün idman gibi çok yoğun ve koşuşturmaca ile geçtiyse yine affedersiniz çok ileri bir seviye diyim tarifi olmuyacak şimdi sorun yaşıyorum.. ben olayı ilaçla çözdüm isal gideren eczane ürünlerinden genellikle tozla birlikte alıyorum çok alışmayayim diyede arasıra kahve-limon falan.. metobolizmanın hızlanması ilede alakası var sanırım bu durumun..

16. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aynı sıkıntıyı ben de özellikle NO ürünlerinde yaşadım (noxplode hariç)..
    çinkonun ishal üzerinde faydalı etkisi var..ilaç kullanmaya gerek kalmadan ek olarak kullanarak çözülebilir mi diye düşünüyorum..

bir örnek :http://www.cinkodunyasi.com/tr/tab.aspx?tabid=25

17. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    pekı ıshal yapan urun yınede amacına ulasıyormu? soyle acayım sanırım bende x tend ıshal yapıyor. cunku onu ıcene kadar hersey guzel ama ant sonra onu ıctıkten yaklasık 20 dk sonra ıstahım kacıyor kendımı bıtkın hıssedıyorum ant sonrası yemegı guc bela yıyıp karnımdakı gurultular eslıgınde kendımı wc ye atıyorum. sonrası maglum. bu urun bcaa urunu sımdı bu urun benı ıshal yapıyor dıye ben bu bcaa dan faydalanmamısmı oluyorum? hayır az degıl 1 kg aldım. eger oyle ıse daha fazla kullanmadan bırılerıyel takas falan yaparım.

saygılar....

18. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    şahsen bende amacına ulaşmadı..hatta eskisinden de kötü oluyorsunuz..özellikle performans artırımı için NO ürünü alıyorsunuz performans beklerken halsizlik, ateş vs başlıyor..antreman yapamıyorsunuz..iştah gidiyor senin dediğin gibi..

ishalin sp250.den olup olmadığına emin olmak için 2-3 sefer kullandım ve 3ünde de aynı sonucu aldım..birdaha da ağzıma sürmedim..

therion bunu beğendi.
  19. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    ya kombınemde neyın ıshal yaptıgı hala bulamadım. xtend yapıyor dıyordum mısal bugun xtend almadım 1 er olcek whıte flood ve grenn magnıtude alıp spora gıttım gayet ıyıydım. sonra spor bıttı 1 olcek daha green magnıtude aldım yıne ıyıydım 20 dk sonra yemek yedım ve bıngo yaklasık 10 dk sonra yanı suanda karnımdan yıne garıp gurultular gelıyor ve wc ye gıtmemek ıcın kendımı zor tutuyorum. anlayamadıgım nokta acaba yemek yedıkten sonramı ıshal yapıyor. cunku netıcede sporadan oncede almıstım ama sporda gayet ıyıydım. gecende green magnıtude almadım x tend aldım ıshal olayı yasamadım ama yıne bı tuhaftım. valla urunlere kıyamadıgımdan ıcmeye devam edıyorum.

saygılar.......

20. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Therion, akşam yemeklerini daha geç yesen?

Antrenmandan sonra 1-2 ölçek xtend içip 2-3 saat sonra yemek yemeyi denedin mi?

Sayfayı Paylaş