Supplement Seçim Sorunu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ehlisuur tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba,belirli bir bütçe ile bu sporla uğraşmaya devam ediyorum.

Nitrotech Performance serisi protein tozu kullanıyordum fakat bildiğiniz gibi servis sayısı düşük,bu da ailemin nerdeyse 1 bucuk-2 ayda bir protein tozu alırken gerilmesine sebep oluyor.

Fakat düşündüğüm zaman da içinden çıkamadığım birkaç mesele var.

Nitrotech Creatin de içeriyor.Ben ekstradan Creatin'e para vermek istemiyorum,çünkü Optimum Creapure kullandığım zaman pek verim aldığımı hissedemiyorum,ama bu kadar insan kullandığına göre gereklidir diye de düşünüyorum.Creatin de içeren bir toz almak istiyorum.

Ayrıca Nitrotech Performance serisinde BCAA miktarını tam olarak nasıl hesaplayabileceğimi bulamadım,varsa da yazmıyor,Glycine ve Taurin miktarlarını yazmışlar kaç gram BCAA içerdiğiyle ilgili bir bilgiye de rastlayamadım.

Şimdi aklımdaki sorulara gelirsek ;

1)Ultimate Prostar Whey ( Yüksek BCAA ) - Gözümde optimum'dan daha sağlam bir imaj çiziyor.Optimum kullanmıştım,açıkçası bunu da denemek istiyorum.Fakat şu sorun var,Creatin içermiyor.Alırsam Creatin ürünüyle tamamlamak gerekebilir,bu da ekstra bütçe demek.

2)Hardline Whey 3Matrix (Yüksek BCAA + CREATİN ) içeriğiyle gözümü dolduruyor.Fakat servis miktarı yine düşük.Düşük ölçek kullanımı fikri kafama biraz yatsa da,karar veremiyorum.

Bu iki protein tozu ciddi biçimde kafamı karıştırıyor.Antrenman sonrası kullanacağım için kompleks içerikli tozlardan çok Whey proteini almayı düşünüyorum.

Bunun yanında MP Assault kullanıyorum.MP Assault zaten bir miktar Creatin içeriyor.Acaba Creatin'i Assault'tan karşıyarak mı devam etsem diye de düşünüyorum,fakat yeterli gelip gelmeyeceğini kestiremiyorum.İnsanın gözü doymuyor,satın almışken dolu dolu almış olmak istiyor.

Glutamin meselesi var bir de.Gaspari'nin Glutamini mevcut,fakat ekstra bir fayda sağlayıp sağlamadığını söylemek gerçekten çok zor.Kullandığım dönem ve kullanmadığım dönemde pek bir fark hissedemedim.

Aminoasit olarak da kompleks içerikli değil de BCAA içerikli daha komplike ürünler gözüme çarpıyor. ÖRN: MP Recon.

Siz olsanız,bu şartlarda nasıl bir Stack oluştururdunuz ? Aile protein tozunu karşıladıktan sonra,ayda 90 lira kadar da kendi bütçem ile ekstra ürün alma imkanım var.
    *

Benimle aşağı yukarı aynı durumda olan arkadaşlara da yardımı dokunması dileğiyle.Çünkü birçok kişi Hardline Whey 3Matrix ile Optimum&Ultimate tarzı tozlar arasında kalıyor diye tahmin ediyorum.Teşekkür ederim.

2. mertcan9669

mertcan9669 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cok fazla bilgim yok ama benim secimim optimum yada ultimate olurdu. Hardline kullanmistim ve birkez daha kullanmaya cesaret edemiyorum. Tavsiye etmem yani :D

3. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    güvendiğim bir kaynak Ultimate Prostar Whey tavsiyesinde bulundu.

Sanırım Ultimate Prostar + Mp Assault + ? ( Creatin veya Aminoasit ) şeklinde devam edeceğim bundan sonra.

4. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Fiyat kalite olarak şu anda en iyi ürün Ultimate prostar . Amino asit profili diğer ürünlere göre 1 adım önde +Helal sertifikası var tavsiye ederim.

Mp Assault tavsiye ederim içeriğinde komplex creatine mevcut +recovery blend var miktarları yazmıyor tabi aynı Nitrotech te olduğu gibi .

Sonuç :pro star+assault iyi tercihtir .Bende olsam bu ikiliyi alırım. Gaspari Amino max 8000 fiyat kalite olarak iyi bunuda araya sıkıştırabilirsin .

Hardline fiyat kalite olarak tavisye etmiyorum ben olsam almazdım.

5. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Evet,hammadde temin ettikleri ülke listesine bakarak ben de Hardline'ı çıkardım seçeneklerden.

Prostar+Assault+(Creatin veya Aminoasit) şeklinde yola devam edeceğim ama Creatin mi Aminoasit mi almam gerektiğine karar veremedim.Sanırım Aminoasit almak daha mantıklı.

6. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Ultimate prostar muzlu kullanıyorum memnunum. Fiyat performans açısından çok güzel 2390gr 80servis. Her serviste 25 gr protein 6gr civarı bcaa var. Çok rahat karışıyor ve tadıda güzel ama çikolatalısı muzlusundan daha güzel alırsan aklında bulunsun:) Arkadşımda çikolatalı var o dah agüzel.

7. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Dymatize ISO 100
    Fiyatı 200 lira civarı. Bu rakam seni zorlamazsa git al kafan rahat çalış. Weider dahil üstüne tanımam.

8. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam vermişken 20 lira daha fazla verebilirim,neticede servis miktarı yüksek ürünler bu bahsetBtiklerimiz ama,Ultimate'e göre üstünlüğü nedir ? Isolate olması mı ? BCAA miktarı da daha düşük görünüyor Ultimate'e göre.

9. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Genel aminoasit değerleri gayet iyi. Ben kullandığım dönemde anlam veremediğim bir hızla verim aldım. Kuvvetlenme hızıma çok şaşırıyordum. Tabi ben iyi de beslenirim sen de iyi beslenemiyorsan kralı bir işe yaramaz.

10. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Şöyle söyleyeyim,

Supplementlerin mucize olmadığının bilincindeyim fakat farklı markalar ve ürünler denemenin de verimli olduğuna inanıyorum.O yüzden Prostar,Optimum'a göre daha ilerideydi fakat şu an ISO 100'de ciddi manada aklıma girmiş durumda.

BCAA Oranını merak ediyorum,kafamı kurcalayan konu tam olarak o,Ultimate 6+ gr olarak belirtmişken ISO 100 24 Gr Protein diyor,kalan 4 gramın 1'i Karbonhidrat.Bu sebepten kararsızım.

Ayrıca beslenmeye de değinmek isterim,genel beslenme mantığına uygun hareket etmeye çalışıyorum.Forumda paylaşılan programlara benzer elimden geldiğince programlar uyguluyorum.Kendime ekstra Protein ağırlıklı yemek pişirme imkanım yok,annem ne yaparsa onu yiyorum açıkçası fakat ton balığı,tavuk,et veya bitkisel kaynaklı proteinler her öğünümde mutlaka bulunuyor diyebilirim.Az az da olsa.

11. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Valla ben araya optimum soktum çok kötü olmasada pişmanım. Bitsin direk iso 100 alıcam.
    Protein yoğunluğu, isole olması ve kana karışma süresi çok iyi. İçerisinde karbonhidrat ve azda olsa yağ barındıran bir whey protein kullanmam. O sebepten iso 100 harika bir ürün.

12. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Aroma tavsiyeniz nedir acaba ?
    ISO 100 + Mp Assault + ? ( Creatin veya Aminoasit ) öneriniz nedir tamamlamak için,bu supplement ile en yüksek verimi nasıl almıştınız ?

13. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Ben sadece whey kullanıyorum. ISO 100 üde idman sonrası ve idman ertesi sabah 6 gibi erken saatlerde alıyordum.
    Aroma olarak Cookies&Cream kullandım tadı çok güzel,özellikle sütle daha güzel. Vanilyalısını kullananlar da lezzet olarak çok memnun. Çikolatalısıyla ilgili bir bilgim yok.

Sayfayı Paylaş