Supplement Kullanım Tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mertremm tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mertremm

mertremm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle selamlar arkadaşlarım ve abilerim.
    2 - 3 gun önce Gold Standart %100 Whey Protein (943 gr ) aldım. Gecen kışdan beri hemen hemen hiç aksatmadan haftanın 3 günü sporumu yaptım. Elımden geldıgıncede beslendım. Fakat Öss dönemim oldugu için. Ne yazıkki evdesadece bir kahvaltı birde aksam yemeği nasip oluyo dershanem 1.50 de baslıyo 7 gibi bitiyo. Eve gelip yemek yiyip gitsem spora ne yazıkkı o sisik karınla bendenmı kaynaklanıyo bilmem yapamıyorum o sporu. O yuzdende Whey Protein'i aldım fakat sorum şu ;

Nasıl kullanmalıyım ?

Sabahları 4 haslanmıs yumurta. Bal , pekmez , lor peyniri , 2 dilimi geçmicek sekilde kepek ekmeğimi yiyorum.
    Aksamları : haslanmıs tavuk göğsünde 200- 300 gram kadar yiyoyrum. Ama 12 - 6 arası yiyebilicegim Max besin kaynagı ayran (=...

Çok uzattım kusura bakmayın cok şüpheliyim bu protein tozu meselesine bu yuzden uzun uzadıya yazmayı mantıklı buldum. Şimdiden okudugunuz ve cevapladıgınız için çok teşekür ederim.

2. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Whey, hızlı bir proteindir, kana karışması anlamında. Dolayısıyla, sabah kalkar kalkmaz veya antrenmandan hemen sonra tercih edilir genellikle. Sen de bu prensibe göre kullanabilirsin. Sütle içersen kana karışması yavaşlar, suyla daha hızlı karışır.

mertremm bunu beğendi.
  3. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    whey yerine, casein proteini almış olsaydın, 12-6 arası seni idare ederdi. çünkü caseinin görevi bu.

artık geçti, casein felan alamam diyosan;
    400ml süte yarım ölçek whey karıştır iç, sonra git dersanene.
    thums:

mertremm bunu beğendi.
  4. aydın aslan

aydın aslan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    personal trainer and 2.kademe vücut geliştirme ant
    Yer:
    istanbul
    whey protein sabah kahvaltıdan 15 dk önce ve antrenmandan 15 dk önce ve antrenmandan hemen sonra alınması gerekir.

mertremm bunu beğendi.
  5. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    wheyi antremandan önce almak yerine aminoasit kullanmak daha mantıklı. ayrıca mertremm demek istediği o aradaki zamanlarda vücudu daha iyi nasıl beslerim benim anladığım bu. usd61 dediği çok doğru o amaçla casein yani süt protein çok başarılı olur ama artık alma çünkü gold whey almışsın sen onu sütle karıştırarak al emilim olarak whey ile vücut beslenir birkaç saat sonra sütten dolayı caseine geçer yani o dediğin saatler arası beslenmesine devam eder.

mertremm bunu beğendi.
  6. mertremm

mertremm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Zaten uyku düzenım ne yazıkki bozuk. Dersanem 1.50 de 12 .40 gibi kahvaltı yapıyorum. Yarım yağlı sütle bir ölcek whey proteinimi sabah kalkar kalkmaz almak yerine. Kahvaltı sonrası alsamda. Yarım yağlı ve Diyet sütle alsam Bu aralığı beslermiyim. Tabibi de su var. Dershane cıkısı direk spora gidiyorum haftanın 3 günü ve antreman biter bitmez hemen protein tozumdan bir ölcek suyla alıyorum . Bunuda düşünürsek. Üst üste getirmiş olurmazmıyım proteinleri?

7. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    sen sabah kalkıp almak yerine kahvaltıdan sonra alayım dersane süresince beslesin beni diyorsun sanırım değil mi? o da gayet iyi bi fikir ama sütü pınarın light sütünü %1 yağlı tavsiye ederim pembe kutuda. hem yağ oranı cok düsük hemde tadı iyi ve üstelik en fazla proteini o içeriyor ben diğer markalarıda inceledim bana güven :D süt ile aldığın whey proteini seni nereden baksan 6-8 saat besler korkma o kadar o arayı nasıl kapatırım diye. hep destek tam destek lafını hep whey tam whey olarak uyarlıyorum ben :)

mertremm bunu beğendi.
  8. mertremm

mertremm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Gerçekten teşekürler sanırım böle yapıcam. Anladıgım kadarıyla sabah aldıgım protein kaslarıma yaramıyo sadece beni o saat araları tok tutuyo yanlısmıyım ?Eyer yanlıssam asıl soruma dönüp dolasıp gelelim. :D

" Nasıl bir yol izlersem , kas hacmini en kısa ve en saglıklı sekilde saglarım" Mantıklı ve saglıklı herşeye yaparım. Zaten bu iş sabır işi. Eee bizlerde sabır taşıyız o halde :D

9. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    aldığın protein senin vücudunu genel itibarıyla besler bunun genel yapının içine doğal olarakta kaslar da giriyor. yani her türlü besleniyorsun. seninde dediğin gibi sabırlı olmak lazım :)

Sayfayı Paylaş