Supplement kombinasyonum nasıl olmali

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve tolgahan60 tarafından 10 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. tolgahan60

tolgahan60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba 1 yıldır vücut geliştirme sporu yapıyorum 27 yaşındayım 170 boy 86 kilo yağ oranım yüksek hem yağ oranını azaltmak hemde hacım almak istiyorum haftada 5 gün antreman yapıyorum sizce ideal supplement kombinasyonum nasıl olmalı ben whey bcaa glutamin düşünüyorum bir arkadaşım glutamin yerine l carnitin önerdi fikirlerinizi bekliyorum

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    En güzel supplement kombinasyonu, hiçbirisini almamaktır.
    Kreatin haricinde gerisi, çok da işe yaramaz. Yani iyi bir beslenme ile ihtiyacın olmayacak şeyler bunlar. Tabi vücudumuzun üretemediği aminoasitler de var, BCAA larla bunları karşılanabilir ama gerekli mi, olmazsa olmaz mı dersen, bence gerek yok. Çünkü seni üst seviyeye taşıyacak bir şey değil.

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bcaa kas kaybını birazda olsa engelleyebilir bende definasyona yeni girdim bcaa kullanıyorum kas kaybı minimuma insin diye

4. tolgahan60

tolgahan60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam beslenmeye yeteri kadar dikkat edemiyorum sabahları yumurta yemeye çalışıyorum elimden geldiği kadar öğlenleri iş yerinde ne çıkarsa o akşamları da aile boyu çalıştığımız için genelde pratik şeyler tüketiyoruz whey protein kullanıyorum şu anda yanına bcaa ve glutamin eklemeyi düşünüyorum yağ yakıcı etkisi olduğunu duymuştum glutaminin bazı arkadaşlar da glutamin yerine l carnitin öneriyorlar çok kararsızım ilginiz için tesekkurler
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ocak 2017 ---
    Hocam definasyona benim de girmem lazım aslında ama herkez farklı birşey söylüyor insanın kafası karışıyor Mart a kadar hacım. Al martta bcaa l carnitin kombini yap definasyona gir diyen de var whey bcaa glutamin şimdiden kullanmaya başla glutamin in yağ yakıcı etkisi var diyenler de

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Glutamin de L carnitine de zayıflatmaz. En azından senin kafandaki şeyin karşılığı değiller.
    Zayıflamanın yolu diyettir.Düşük karbonhidratın yanına yeetrli miktarda protein ve yağ alırsan, zayıflarsın. Yaşına, kilona, boyuna göre bir standart belirledikten sonra, alman gerekenin biraz daha altında beslenirsen, zaman içinde erirsin. Bir süre sonra vücut fazla kilolarından kurtuldukça aldığın besin miktarı normale yaklaşacak.Zayıflatmayacak seni. O zaman da biraz daha kırpacaksın yiyeceklerinden...
    Yağı kesme. Kuru yemiş, zeytinyağı vs.. al. Ama karbonhidratı kırparak , yeterli protein ve yağ alarak zayıflarsın.

Spor da şart değil bu süreçte. Hareketli bir hayat , yeterli olacaktır.

6. tolgahan60

tolgahan60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim söylediklerinizi dikkate alıcam whey kullanmaya devam edip başka bir supplement alma mi diyorsunuz

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Amacınıza göre değişir bu durum , alıcağınız ürünlerin teker teker neye yaradığını biliyorsunuzdur.L-carnitine yerine Whey Bcaa Glutamin 3lüsüne ekstra kreatin olabilir.Daha definisyon tarzı bir antreman yapıyorsanız ve amaç oysa L-carnitine daha mantıklı gözüksede bulk olmasa bile 3-5kg oynatıcak değişimler için kreatin l-carnitine kesinlikle tercih edilmeli.Ama piyasada çok fazla başka ürün var supplement kombini seçilirken iyice alıcağınız ürünleri öğrenmenizi ve kendi fikirlerinizi ortaya attığınızda forumda irdelenmesi için sormanızı öneririm...

tolgahan60 bunu beğendi.
  8. tolgahan60

tolgahan60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    L carnitine konusunda şüphelerim var zaten hocam kullanıcı yorumlarını okuyorum da kesinlikle tavsiye ederim diyen pek kimseye rastlamadım ilginiz için teşekkürler

9. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle amacı belirlemek gerekir. Amaç belirlendikten sonra zaten alınabilecek tonla supplement listelemek mümkün olacaktır. Hepsini almak maddi açıdan çok anlamlı olmayacağı için aralarından en efektif, en karlı olanlara yatırım yapmak mantıklı olacaktır. Bu noktada da kişiden kişiye fark eden tercihler devreye gireceği için böyle bir listeyi hazır sunmak pek mantıklı olmayacaktır. Yine de faydaları ve bilimsel veriler doğrultusunda kreatin monohidrat, whey protein, bcaa gibi ürünler öncelikli tavsiye ettiğimiz ürünlerdir.

10. tolgahan60

tolgahan60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam keşinlikle bütçe kısıtlı olduğundan nokta atışı yapmak istiyorum o yüzden fikirlerinizi dinliyorum benim amacım yağ oranını azaltmak bu arada da kütle kazanmak whey kullanıyorum zaten yanına takviye yapabileceğim. Ve en çok fayda sağlayacak iki ürün daha eklemek istiyorum ilginiz için teşekkürler

11. supplementler.com

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul
    Kreatin Monohidrat kesinlikle ilk tavsiyemiz olur. Faydası en fazla kanıtlanmış besin desteğidir. İkinci tavsiye biraz kişisel olabilir. Antrenmanlardan önce iyi bir pre-workout olabilir ki antrenman daha çok kalori harcama ile geçsin, bcaa olabilir ki kas kaybı önlensin veya kanıtlanmış faydaları doğrultusunda Vitamin-D3 bile olabilir. L-Carnitine de olabilir CLA da. Burada okuyup, araştırıp karar vermeyi size bırakıyor ve sitemize yönlendiriyoruz. Blogumuzda da işinize yarayacak bilgileri bulabilirsiniz.

12. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    protein tozu ve bcaa al bide paran varsa kreatin bcaa yı baklagillerle tüketirsen baklagillerdeki proteinin %146sı nı vücut emer ama bence herşey besin bir protein tozunun 1 ölçeği 2.60 tl 24 gram protein var hindinin 100 gramı 1.20 tl 20 gram protein var artık sen düşün.ama bence en önemlisi bcaa çünkü bcaa kaslarda depolanır bu yüzden günde 30 tane yumurta akı yicem dediğiöizde insanlar gelişmessen gözüme görünme gibi laflar söyler niye bcaadan

13. Emre32

Emre32 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Bende bişey danışmak istiyorum ben yeni wieder amino likite başladım.daha önce l-carnitini kullanıyordum ikisini birlikde kullanayım dedim acayip bir terleme yaptı.şimdi benim aklımda okadar çok soru varki l-carnitini yağ yakmak için kullanıyorum aminoyu kas kütlesi yapmak için kullanıyorum şimdi bu iki şeyi birlikde yapmak çok zor.çünkü yağ yakmaya yalışırken istemedende olsa kas kaybımızda oluyor ve olacakda.onun için bende l-carnitini bıraktım aminoya devam ediyorum.amino bittiği zaman şöyle bir kombineyi uygun görürmüsünüz?? Kreati+bcaa+guluteim ?? 3 ünü kombin yapmayı düşünüyorum sizce uygunmu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

14. supplementler.com

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,
    Aksine iki işi de birlikte yapmanız mümkün. Bunun nedenini çok detaylı bir şekilde incelediğimiz bir yazı mevcut kendi blog sayfamızda. Okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.
    https://blog.supplementler.com/uzman-tavsiyeleri/yag-yakarken-kas-yapmak-sehir-efsanesi-mi/
    Sporla kalın!

Emre32 bunu beğendi.
  15. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    supplementler.com bunu beğendi.
  16. Emre32

Emre32 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Spordan önce kreatin+bcaa.spordan sonra guluteim bu kombineyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

17. supplementler.com

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,
    Bu ürünlerin hepsini önce veya sonra tüketebilirsiniz. Zamanlama çok kritik değil kreatin, glutamin ve bcaa üçlüsünde. Fakat sonra tercih edilirler genelde.

18. Emre32

Emre32 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Kreatin genelde spordan 30dakka önce tüketilmesi öneriliyor galiba.bcaa da spordan önce veya sporla birlikte??genelde sonra demişsinizde

19. supplementler.com

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,
    Çok fazla farklı öneri var fakat bilimsel veri ışığında Kreatin spordan sonra tüketilmesi daha yaygın ve işlevli görünüyor. Bu ürünlerdeki zamanlama çok ciddi farklılıklar yaratmamakta.

Emre32 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş