Supplement günlüğüm#1

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve batuhanzafer tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar yazın ortasındada olsak parayı bulunca harcıcak yer bulamadım ve supplement yüklemesi yapmaya karar verdim. Hem ürünleri kombine edecek yada ürünleri bire bir deniyecek arkadaşlara yardımcı olmak adına paylaşma amacı güttüm. Takip edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

İşin hikaye kısmını geçersek 3 yıldır yarım yamalak son 8 aydır düzenli olarak yapıyorum vücut geliştirmeyi, çok zayıf ve kilo almakta zorluk çeken birisiydim fakat bu dönemi güzel diyetlerle ve supplementlerle destekleyerek atlattım son 8 ayda 53 kilodan 66 kiloya kadar yükseldim. Şimdi ki amacım kas kütlemi arttırmak 75 kilo civarına kadar çıkmak istiyorum.

Boy:175
    Kilo:66
    Omuz:116
    Göğüs:96
    Bel:82
    Kol:34

Supplemetlerim

Muscletech Nitro-tech Performance Series 1816 Gr (Antreman öncesi-sonrası) 2 ölçek yani 70 grama yakın oluyor

Universal Nutrition Amino 2700 Mg 350 Tablet (Antreman öncesi-sonrası-sabah) 9 tablet

Multipower Bcaa Powder 400 Gr(Sabah kalkınca-Antreman öncesi) 10gr

MULTİPOWER L-Glutamine 300 gr(Antreman sonrası-Yatmadan önce) 10gr

MusclePharm Creatin 300 Gr(Sabah kalkınca-yatmadan önce) 10 gr

Ürünlerim bunlar bunları kullanırken tabi ki düzgün beslenme ve bu kadar ürünün hakkını verecek idmanlar yapmam gerekiyor onun için hocamdan rica ettim özel bir antreman programı yazdı. Beslenmem ise iyi beslendiğimi düşünüyorum hocamlada paylaştım beğendi isteyen olursa antreman ve beslenme programımı da yazarım özelden.

Birde ek olarak Weider nox olmayı düşünüyorum ama en erken hesaplarıma göre protein tozum bitiyor onun için yeni bir kutu protein tozuda alabilirim ek olarak hala düşünmekteyim. İlerleyen günlerde yazacağım yarın sabah küre başlıyorum.

2. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar supplement kullanım durumlarını hocamdan yanlış anlamışım.

Muscletech Nitro-tech Performance Series 1816 Gr (Sabah kalkınca-Antreman öncesi-sonrası) 3 ölçek

Universal Nutrition Amino 2700 Mg 350 Tablet (Kahvaltı-Öğle yemeği-Akşam yemeği) 9 tablet

Multipower Bcaa Powder 400 Gr(Sabah kalkınca-Antreman sonrası-Yatmadan önce) 15gr

MULTİPOWER L-Glutamine 300 gr(Sabah kalkınca-Antreman sonrası-Yatmadan önce) 15gr

MusclePharm Creatin 300 Gr (antremandan önce) 5 gr

İlk gün antremanımı yaptım ve gayet güzel bi antreman çıktı diyeiblirim iyi bastım iyi düzende gitmiş bulundum ancak ağrılarım şimidden başladı antreman biteli 3 saat oldu hemde

3. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    İlk haftam bu gün ile son bulmuş oldu geçen haftalarda sıkca yaşadığım problemi supplementler çözdü diyebilirim özellikle Bcaa yı aldıktan sonra kendimi çok değişik hissediyorum vücudumda şişkinlik var kaslar sanki gözle görülür şekilde daha ön plana çıkıyor daha yavaş eriyor normalde haftada 1 çalıştığım göğüsü (pazartesiden pazartesiye ) sanki bu haftada 2 kere çalışmış gibi hissediyorum.

Ürünlere gelirsek
    Muscletech Nitro-tech Performance Series= Şimdiden tadından bıktırdı çok yogun bi şekilde şeker tadı var garip bi tad arkadaşıma taddırdım güzel dedi ancak ben beğenmedim. Onun dışında bi problem yok çok sevdim ama tad olarak multipower proteinlerinin yanına bile yanaşamaz.

Universal Nutrition Amino 2700= Aminonun hası diyebilirim :D çok büyük yutarken 1-2 gün zorluk çektim alıştım şimdi tek sıkıntı yemeklerden sonra dolu mideye almak çok şişkinlik yapıyor. Onuda güzel bir yerleştirme değişimi ile alırsanız çok iyi olur diyebilirim. Tek sıkıntısı ise kokusu :D çok iğrenç bir kokusu var idare edilebilir ama çok ciddi anlamda strelizasyon odası gibi kokuyor :D

Multipower Bcaa Powder= En büyük etkiyi açıkcası bcaa'da gördüğümü söyleyebilirim, ürün gerçekten içtikten yaklaşık 10 dakika sonra sanki kanıma giren bi şeyler var böyle garip bi his psikolojikte olabilir. Çünkü bcaa hakkında arkadaşlarımdan çok övgü aldım. Tad olarak ele alırsak gerçekten mükemmel üzerinde bir tadı var içerken ciddi anlamda zevk alıyorum. Vişne suyu tadı var

MULTİPOWER L-Glutamine= İçtikten 10-15 dakika sonra nasıl anlam veremiyorum ama ciddi anlamda kas ağrılarımda azalma oluyor ve gün içerisinde bitiyor mesela göğüsü pazartesi çalıştım çarşamba günü öğlene doğru tamamen ağrılarım bitti normale döndü. (salı sırt çalışmıştım) Berbat bir tadı var içerken midem ağzıma geliyor diyebilirim önümüzde ki haftalarda meyve suyu ile karıştırıp deneyeceğim. Protein veya bcaa ile karıştırayım derken o ürünlerinde tadını değiştiriyor.

MusclePharm Creatin= Ürünü şimdilik 1er ölçek kullandım önümüzde ki haftada itibaren 2şer hafta kullanacağım yüklemesiz olduğu için sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Ürünün gram tadı yok karışması biraz problem suyla karıştırıyorum yaklaşık 3-5 dakika elimde kaşık karıştırıyorum shakera koyunca hepsi dibe çöküyor ve asla tam anlamıyla karışmıyor dibine geldiğinizde ağzınıza bir avuç kum atmış gibi oluyorsunuz. Ama genede daha önce kullandığım gasparinin kreatine göre daha etkili diyebilirim

4. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Sağolun bilgileriniz için ben multipower 400 gr bcaa almayı düşünüyorum bana hem ekonomik hem de kaliteli geliyor, yanınada hardline amino full ve hardline glutamine kombinesi düşünüyorum da acaba Multipowerdan hala memnunmusunuz nasıl gidiyor ? :)

batuhanzafer bunu beğendi.
  5. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    BCAA gerçekten mükemmel kas kütlemin büyüdüğünü henüz hissedemezsem hiç küçüldüğnüü görmedim sanki her gün idmandayım :D güzel yani tavsiye ederim ama kişiden kişiye değişiyor biliyorsunuz bende glutamine halen alışamadım sanki hiç bir işe yaramıyor gibi hissediyorum ama bu şişkinliği destekleyende glutamine dir

Ekleme yapmak istedim; Hardline'nin hiç bir ürününü tavsiye etmem ucuz diye alcağınızı düşünüyorum ama ucuzun acısı çıkıyor sivilce olarak :D denediğim için biliyorum tavsiyem en kötü gaspari alın(pek fark olmasa) yada biraz daha birikim yapıp adam akıllı ürünler almanızı tavsiye ederim ki Multipower değilse bile ne bileyim Universal olur hatta Weider olur hani daha pahalı belki ama kalitesi halınden belli oluyor

Son düzenleme: 19 Temmuz 2013
  6. Siberkorsan

Siberkorsan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Günlük 3 ölçek protein tozu bana göre çok fazla. Sabah kahvaltın iyiyse sabahki ölçeği alma derim, antremandan önce zaten creatin alıyorsun performans açısından katkısı olur, protein tozunun şişkinlikten başka çok fazla etkisi olmaz.

Not : Nitro Tech performans serisinin ölçeğinde 3 gram creatin olduğunuda hesaba katman lazım.

7. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Katılıyorum desem çok güzel olur :D Ya hocam böyle bir planlama yaptı bişey biliyor ki yapıyordur diyorum zaten deli gibi şişkinlik oluyor ve antreman sırasında özellikle karın çalışırken ciddi anlamda reflü gibi ağza su geliyor :D çok iğrenç diyebilirim. Yorumunuz için teşekkürler

8. Siberkorsan

Siberkorsan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bu sporda öğrendiğim tek şey katı kuralların olmadığı. Her bünye aynı supplementlere, aynı çalışma temposuna, aynı yeme/içme, uyku düzenine farklı tepkiler verebilir.

Hocan sana genel kullanımları söylemiş ki doğru söylemiş ama en doğru kullanım şeklini kendin belirleyebilirsin. Farklı kullanım şekilleri deneyip en iyi verim aldığın şekilde kullanmaya devam edebilirsin.

Son olarak bu kadar supplement kullanırken bol miktarda su içmeyi unutma özellikle şu sıcak yaz aylarında :)

batuhanzafer bunu beğendi.
  9. Hipno

Hipno Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Aynı kombinasyonu yapmayı düşünüyordum bende bir tek markalar değişik universla 3001 ve ultimate whey kullanmayı düşünüyorum sizin markalar yerine. Başlığı keyifle takip ediyoruz. Gelişiminizin fotoğraflarını çekerseniz çok memnun olurum.

Birde bu ürünlerin yanına akşam yatmadan önce arginine alsanız daha verim almazmısınız ?

10. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementi absorbe edecek kas kütlem bile olmadığını düşünüyorum açıkcası :D ondan arginine ağır kaçar diye düşünüyorum. 3001 bir tablet boyutu 2700den daha büyük diye duydum hiç gerek yok derim susarım ben :D Evet nitro-techt yerine daha karma değilde düz whey tercihimdir fotoğraflar çekiyorum before-after yapcam :D:D yorumlar için teşekkürler

11. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında dün yazmam gerekiyordu fakat idmandan sonra çok yorulmuştum.

3. Haftaya başladım dün göğüs günü ile çok yorucu geçti idmanım çünkü ağırlıklarımda artma oldu çok fazla 66 kilo ile başlamıştım şuanda 67,8 kiloyum çok iyi bi gelişme benim için. İnchline bench presste 50 kiloyu bile yardımlı zor 6 tekrar yapan ben 60 kilo yardımsız bastım. Geçen haftalarda özellikle sırt ve omuz günlerimde ki artış şaşırtmıştı beni. Ürünlerden şuana kadar çok memnunum fakat hala kreatin hakkında soru işaretleri var kafamda ağırlık arttırmamı sağladı fakat çok sık idrara çıkmama sebep oluyor ki öyle böyle değil ben günde 4-5 kere idrar yapan birisi 12-15 arası yapar oldum ki bunlar ciddi anlamda çok uzun sürelerde oluyor :D 2 dakika idrarını yapar mı bir insan ya :D çok fazla susuyorum şeker hastası gibi dudaklarım çok kuruyor çok su içiyorum bu suyun %95ini falan dışarı attığım için oluyor bu kadar çok sıvı atılımı diye tahmin ediyorum. Onun dışında protein tozunu nitrotecht yerine keşke sivilce yapan optimum alsaydım diyorum. İçinde ki kreatin-aminoasit bileşenleri falan fazla geliyor gibi, optimum daha sade bir protein ondan tercihim o olmalıydı diyorum. Tad olarakta çok bayıyor herkese iyi forumlar sorularınız oldukça cevaplayacağım cümleten iyi haftalar diliyorum

12. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba.
    Supplement günlüğü olduğu için yalnızca bunları girmişsin normal olarak.Fakat günlük kaç gr protein alıyorsun toplamda belirledin mi? Et balık tavuk vs. yeme durumun nedir?

13. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ürünlerim bittiğinde aslında herşeyi yazmayı düşünüyordum daha doğrusu bir arşiv yapıp resimler vs. hepsini atmayı düşünüyordum. Günden güne değişiklik gösteriyor ondan not defterine not alıyorum ne yiyorsam ama mutlaka yediğim şeyler var onları yazabilirim

Kahvaltıda 6 yumurta beyazı günde 600-800 gram arası tavuk-et (balık yiyemiyorum sevmiyorum sevemedim) antremandan önce 400-500 gram haşlama patates-makarna-pilav her gün 100 gr. kuruyemiş(kuru üzüm-fındık-badem) onun dışında öğle yemeğim yemekhaneden o hiç belli olmuyor ama her gün protein ve karbonhidratlı bir besin ögesi veriyolar bide beslememde en çok önem verdiğim şey hiç aç kalmamak ürünleri almadan önceki takıntımda buydu hiç boş bırakmıyorum vücudu uzun zamandır açım diyebileceğim bi vakit olmadı.

Yorum için teşekkürler

14. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    protein-sabah kalkınca,antrenmandan hemen sonra- / bcaa-antrenmandan önce - /creatin sabah proteinle -ant. önce bcaa ile - ant.sonra protein ile / glutamin tamam. en iyi kullanım şekli bu olur israfa gerek yok.amino yu boş yere almışsın.

15. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl kullanacağımı yazmıyorum yada nasıl fikir alabilirim demiyorum :) Yeni fikirlere pek açık değilimdir kusura bakmayın. 3 yıllık hocam böyle uygun gördü bu şekilde kombin yaptım ve kullanıyorum benim amacım benim gibi kombinasyon yapacaklara fikir vermek. Eğer böyle bi kombinasyon yapcaksanız siz almazsınız amino asidi problem kalmaz iyi forumlar :)

16. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    buraya çok şey yazılır ama münakaşaya gerek yok. ileride harcadığın paraları düşününce beni daha net anlarsın

deepsoul bunu beğendi.
  17. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bu haftayada başlangıç yaptım ağrılıklarımda hafif hafif artışlar başladı hacim olarakta vücudum sıvı toplamaya başladı artık tam anlamıyla 67,2 kiloya kadar yükselmiş bulunmaktayım. Antreman sonrası olan kırgınlığım artık kalmadı eve gelince duş aldıktan sonra devrilip uyuyakalmıyorum artık

18. hasanferda

hasanferda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar.
    3 gün idman bir gün dinlenme yaparak 1 gün göğüz ön kol 2 gün omuz arka kol 3 gün sırt bacak çalışıyorum. her idmanda 10 dk bisiklet ısınma ağırlık idmanından sonra 4 hareket 3 set karın ardından esneme hareketleri ve son olarak 20 dk koşu ile bitiriyorum. bu idmanlarda da
    Supplement Günlüğüm şöyle
    kalkınca aç karnına hydoxcut elit 2 adet (yağ yakıcı)
    30 dk sonra protein tozu ve kahvaltı
    öğlen 2 adet
    aç karnına hydoxcut elit yarım saat sonra öğle yemeği
    idmandan önce creatine ve amino
    idmandan sonra creatine amino ve protein tozu
    2 saat içinde protein ve karbonhiratlı yemek

19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yemekten sonra amino almanin mantigi ne?
    BCAA nin yazdigin gibi bir etkiside olmaz,sanki nox kullanmissin gibi yazilmis.Sanki bana kullandigin suplemetlerden beklentilerin cok fazlaymis gibi bir his dogdu,suplementlerin katkisi %10 u gecmez oda dogru zaman ve miktarlarda kullanirsan.

20. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    arkadaş çok hevesli hem hocası ne dediyse o olsun.hem burayı eleştiri ve soru adına açmamış boşver :)

Sayfayı Paylaş