Suplementlerin Akciğer Gibi Organalara Zarari Olurmu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve pitbull2621 tarafından 3 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. pitbull2621
    Offline

    pitbull2621 Üye

    Katılım:
    3 Ağustos 2007
    Mesajlar:
    21
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle Araniza Yeni Katiliyorum Ve 1 Aydir Bu Sporu Yapiyorum Gelişmem Hizli Oluyor Fakat Kilo Aldirici ürün Kullaniyorum Son Bir Haftadirsa Hastayim Dr.verem Olduğumu Ve Akciğerimde Lezyon Olduğunu Söyledi Evdekiler Kullandiğim Whey ürünün Yan Etki Ettiğini Savunuyorlar Acaba Olabilirmi Pro Dostlardan Yardim Ve Fikir Birliği Bekliyorum şimdiden çok Tşk Ederim Beni Bilgilendirirseniz çok Sevinirim:)BOY 1.70 KİLO 57 KG SORUNUMDA VAR
     
  2. Serious_Sam
    Offline

    Serious_Sam Üye

    Katılım:
    31 Ağustos 2006
    Mesajlar:
    140
    Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin sana. takviyelerin verem yapacağını veya o şekilde bir yan etki göstereceğini zannetmiyorum ama sen yinede iyileşme süreci içerisinde kullanıp kullanmaman gerektiğini doktoruna sorsan iyi edersin.
     
  3. tamanya
    Offline

    tamanya Üye

    Katılım:
    25 Temmuz 2007
    Mesajlar:
    7
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben topiği kirletmek istemiyorum ama dinlenme günlerinde aynı miktarda amino alımına devam ediyor musunuz aklıma takıldı bu soru ve kutu üstünede antreman günlerinde diye yazıyor çıkamadım işin içinden
     
  4. pitbull2621
    Offline

    pitbull2621 Üye

    Katılım:
    3 Ağustos 2007
    Mesajlar:
    21
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tşk ederim zaten ne spor nede bir yüklenmede bulunma diyor dr lar yani kullanmıyorum ama benim merakım hiç başına gelipte sizin duyduğunuz oldumu bunu merak ediyorum?yani bu spor yada suplementler insan bedenine tahribat yaparmı bence yapmaz ama evdekiler işte
     
  5. Sampiyon
    Offline

    Sampiyon Üye

    Katılım:
    6 Haziran 2007
    Mesajlar:
    124
    Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle Çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Verem teşhisi konuldu diyorsun ve maşallah halen gülebiliyorsun. Sanırım hayata bağlı bir insansın. Umarım biran evvel iyileşirsin. Whey'in yan etkisine gelince ben de çok araştırdım ama hiçbir yerde rastlamadım böyle bir yan etkiye.
     
  6. diez
    Offline

    diez ADMIN Yönetici Admin

    Katılım:
    18 Ocak 2006
    Mesajlar:
    12.497
    Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    evdekiler bunu hep diyeceklerdir..hiç şüphen olmasın..geçmiş olsun.. acil şifalar diliyorum..
     
  7. ALPEREN
    Offline

    ALPEREN Özel Üye

    Katılım:
    4 Ocak 2005
    Mesajlar:
    956
    Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle acil şifalar dilerim,

    Whey proteinin bu tip bir yan etkisi olmaz,nitekim birçok üründe artık whey protein kullanılıyor. İşin acı yanı, hala ülkemizde verem'in hortlaması. Birçok ülkede böyle bir hastalık ortadan kalkmışken bizde halen yaygın. Özellikle son günlerde su kesintileri ile birlikte sağlık bakanlığının uyarıları da arttı ve bulaşıcı hastalıklarda patlama olacağına dikkat çekiliyor.
     
  8. pitbull2621
    Offline

    pitbull2621 Üye

    Katılım:
    3 Ağustos 2007
    Mesajlar:
    21
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hepiniz saolun ilgili insanlarsınız bende böyle düşünüyorum tşkler
     
  9. wrestler
    Offline

    wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

    Katılım:
    4 Şubat 2007
    Mesajlar:
    3.192
    Beğenileri:
    3.245
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Yer:
    TOKAT
    geçmiş olsun...Allah'tan acil şifalar diliyorum senin için..Diğer arkadaşlarımın da dediği gibi supplementlerin bu şekilde bir yan etkisi olacağına ihtimal vermiyorum.Ve üstelik henüz 1 ay yaptığını da düşünecek olursak,yan etkisi olsa bile bu kadar hızlı zarar vermesi imkansız tabii whey protein kutusuyla fare zehiri kutusunu karıştırıp yanlışlıkla fare zehiri yemediysen :) Tekrar geçmiş olsun.İnşallah biran önce sağlığına kavuşur ve tekrar vücut geliştirmeye başlarsın...
     
  10. KIZILELMA
    Offline

    KIZILELMA Üye

    Katılım:
    17 Kasım 2006
    Mesajlar:
    11
    Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    SAMSUN
    eger sadece prt tozu kullanıyorsan ürünle alakası yoktur.çünkü bildigim en masum ürün hani amino veya daha fazla kimyasal işleme girmiş ürünler kullanmış olsaydın belki bir ihtimal ki onlarda etkini öyle hemen göstermez.ama sen yinede doktorunun dedikleri harfiyen yap belki senin alarjin olabilir.annen, baban ,arkadaşların ise sana hep aynı şeyi söylerler banada söylüyorlar ama ben biyoloji ögretmeniyim bu maddeleri sizden daha iyibilrim diyorum ve susuyorlar.ama en iyisi arkadaşlarına çaktırma hatta salondaki elemanlarada çünkü toplumumuz daha bunu kaldıracak düzeyde degil.
     
  11. vserkan
    Offline

    vserkan Üye

    Katılım:
    22 Ocak 2007
    Mesajlar:
    1
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar bende weight gainer kullandım ve yaklaşık 1 ay kadar sonra verem teşhisi kondu ama bunun ile alakası yokmuş 4 aylık bir gelişimmiş.. Allah a şükür atlattım 6 ay sonra ve şimdi yeniden başlıycam ama sen yine de dr a sor sana da acil şifalar...
     

Sayfayı Paylaş