Su Altı Koşu Bandı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve demircan256 tarafından 30 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    İşte bu koşu bandı, sporda bir sonraki adımın ne olacağını göstermektedir. Hidro antrenmanları, her türlü fitness seviyesindeki atletler için, birçok yeni avantajlar sağlamaktadır.

Suyu temel alan egzersiz çalışmalarının, gücü, kas dayanıklılığını ve kardiyovasküler dayanıklılığı arttırdığı, daha önce ispatlanmış bir gerçektir. Bu su altı koşu bandı sayesinde, atletlerin eklemlerindeki ve belirli kas noktalarındaki oluşan yüklerin, oldukça azaltılması sağlanmaktadır. Spor performansı antrenmanlarının geleceği olarak tanımlanabilecek olan, oldukça modern bir yapıya sahip bu egzersiz ekipmanı, kullanıcının yüksek seviyede bir dayanıklılığa ve güce oluşmasını sağlarken, aynı zamanda vücutta oluşan stresin, minimuma indirgenmesini sağlamaktadır.

Bu modern su altı koşu bandının özellikleri arasında; 1.2 metre yüksekliğe kadar ulaşabilen ve istediğiniz seviyeye kadar ayarlanabilen su seviyesi; güzel bir görüş imkanı sağlamak için dış yüzeyinin şeffaf olması; daha yoğun bir su elde etmeyi sağlayan su jetleri; önceden ayarlanmış su seviyesi yükseklikleri gibi, normal koşu bantlarının özelliklerine ek olarak sayılabilecek, ilginç özellikler bulunmaktadır. Yalnız bu koşu bandının fiyatı, 35.000 sterlinlik fiyatıyla biraz fazla pahalı olmaktadır.

[​IMG][/CENTER]

SipahiPower, TürkYurdu, rockybalboa7 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Okadar su doldursam içinde koşar mıyım ya, keyif yaparım:) Yaratıcı bir fikir ancak dengeyi iyi kurmak lazım:)

demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bence çok yararlı...keşke benim salonda olsa ..kimse normal koşu bandında koşmaz...:) sanki kum torbası bağlayıp koşmuş gibi olursun...

4. devillica

devillica Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Profesyonel sporcuların büyük bir kısmı sakatlık dönüşünde yeniden eski kuvvetlerine dönmek için yıllardır bu sistemi kullandığını biliyorum. Koşu bandı olmasa da havuzda koşarak uyguluyorlardı ama koşu bandı entegre etmek hoş olmuş :)

5. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    koşu bandındayken tuvaleti gelenler antremanı bölmek zorundada kalmıcaklar:D

kaanmert, R10 ve demircan256 bunu beğendi.
  6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet en güzel tarafıda o zaten..çok iyi olmuş..yemin olsun imkanım olsa alırım...

Beyimiz rahatını aman bozmasın :)

sultanmehmed ve hogan bunu beğendi.
  7. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Süpermiş valla :)

8. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    hogan denizde değilsin bunda wcni yaparsan kendin pislencen gerçi denizdede yapılmaması gereken birşey her önüne denize wc sini yaparsa güzel bir alet ama ben normal koşu bandını tercih ederdim koşu bandındaki gibi hızlı yapamassın su olduğu için yavaşlatır yeniysen yapamassın bile düzgün hareketi birde su doluyo ama nerden boşaltıyoz ? birde biz kendimizmi doldurcaz hortumla filan boşaltma filan nasıl yapıyolar acaba

9. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Hogan espri yapmış...
    Senin gibi foruma sürekli mizah dolu video resim ekleyen mizah yeteneği nirvana seviyesinde olan birisi nasıl farketmedi bunu eco ???

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yılın yorumudur, sadece mesajın ilk bölümünü okumanız yeterli...

cihazı beğendim ama çok maliyetli tabi. muhammed ali de suyun altında boks idmanı yapıyordu diye hatırlıyorum. nba'de çoğu takım off season sonrası oyuncuların hızlıca kuvvetlenmesi için havuzda bir takım çalışmalar yaptırır aynı zamanda.

demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  11. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    mükemmel bı alet olmus fıyatıda kendısı gıbı guzeldır bu aletın :) normal sporcuların havuzda yaptıklarınabenzıyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:56 ----------

dostum hayel gucune gercekten hayran kaldım dıyebılırım :D sosyal mesajında verdın aksam aksam :D suyun dolumu ve bosumu ortumla olmucak kadar teknolojık bır alete benzıyor :D hortum kullancaksan legen kullancaksın :D şlahı eco

12. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ne bileyim öyle koşu bandım olmadı :D iyide onları proflar kullanır bizde doğru düzgün adım atamayız orda o yüzden koşu bandı dedim denizde bile yavaş ilerliyosun ordada yavaşlıcan haliyle

13. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul

inş.öyle bı aletın olur :D yavaşlıcagın kesın de bunun cok yararı olucagıda kesin

14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Alet süper..fiyatıda 35000 sterlin.ama ne kadar tl ye tekabül ediyor araştırmadım açoıkçası ama kesin pahalıdır...

nasıl doluyor nasıl boşaltılıyor sorusuna ; sanırım..kapağını kapatıyorsun...jakuzi gibi kendi doluyor...ve en sondada kendisi boşaltıyor..dikkat ederseniz kapısı çok sağlam...

yoksa hortumla v.s uğraşırsan bir espirisi kalmıyor..

normal koşu bandı tabiki daha kolay dır..ancak şöyle düşünmek lazım...nasılki mekik çekerken veya barfiks çekerken zor olsun diye ağırlık kullanıyoruz..ve ağırlığı bıraktığımızda devam ettiğimizde nasılki kuş gibi hafifi oluyoruz..işte buda o şekild etki eder vücuda...

Van Damme'ın dövüşçü filminde havuzda tam dalarak bazı hareketler yapıyordu...o sahne sürekli aklımda kalmıştır..denize girdiğimde bile topa şut çeker gibi hareketler yaparım...gerçekten keşke sürekli yapabilsem :)

Ec0...alemsin ;)

Son düzenleme: 1 Ekim 2011
    sultanmehmed ve serkanhancer bunu beğendi.
  15. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    1 sterlin türk parası olara 2.90 tl ye tekabul etmektedir yani 101.000 tl gıbı bır fıyat bu makıne :D

16. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şaka mı bu? Bahçeniz uygunsa bi çocuk havuzu yaptırıp onda koşun daha hesaplı. Line dril şeklinde uçtan uca koşarsınız.

17. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    101.000 tl ye spor salonu açarsın en kralından

18. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    aklıma çalıştığım salondaki 4 koşu bandının arka arkaya arızalandığı..
    birde 101.000 tl mi ?! çalıştığım salon o kadar değerli değil birde şu var

ha zaten zengin olanlar ne alacağını şaştığı için bir aşağıdaki havuzlarının oraya koyarlar 4 de banyoları vardır oraya da birer koysalar evet oldukça uygun bir fiyat onlar için :))

oysaki 101.000 tl ile güzel bir salon açarım :)))

Not:101.000TL rakamını duyunca hayal dünyam yeniden canlandı =)

Son düzenleme: 1 Ekim 2011
  19. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    evet insan kararsız kalıyor ev mi alsam araba mı alsam falan filan :D 101.000 yerine 100.000 tl diyelim biz spor salonu açıp işletirsin birde pirefabrik ev alırsın tamamdır

20. SanctumViatas

SanctumViatas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    VoIP Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,

Bu aletin kuru versiyonu, Acıbadem Spor Sağlığı Merkezi'nde mevcut. bel hizasına kadar tulum gibi birşeyin içine giriyorsunuz. Suyun kaldırma kuvveti sayesinde ekleme binen yükü azaltıp sakatlanmaların önüne geçiyor. Sunumuna katılmıştım da, kardiyodan ziyade, rehabilitasyon için kullanılıyormuş.

Sayfayı Paylaş