Sporu bırakma noktasına geldim :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve fatiko15 tarafından 3 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fatiko15
    Offline

    fatiko15 Üye

    Katılım:
    25 Mart 2011
    Mesajlar:
    432
    Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba dostlar.19 yaşında 180 boyunda üniversite örencisiyim.2 yıldır aralıklarla spor yapıyorum.SUan son 2 aydır duzenli yapmaya basladım.Spor aşığıyım.75 kiloyum.Kol ölçüm 36.Tişort giyince üzerinde güzel durmanın verdiği özgüven hiçbirşeyde yok.Ama bir sorunum var.Spora nezaman başlasam, yüzüm hemen şişiyor.Yüzüm inceyken cok cok farklı biriyim.Yüzüm şişince de okadar kötü anlamda farklıyım özgüvenim mahvoluyor.Günde 2 bölge ve haftada 4 gün calısıyorum.Beslenme programım su sekilde :
    Sabah:5 yumurta beyazı+1 sarı omlet, 50 gram yulaf ezmesi yagsız süt ile.

    2 saat sonra atıştırma muz veya badem veya fındık.

    Antremandan 2 saat önce 100 gram kadar makarna/pilav ve 200 gram kadar tavuk veya et.

    Antreman oncesi : Creatine,arginine,glutamine ve amino asit.Antreman sonrası da aynı ve whey protein.

    Antremandan 1 saat sonra 200 gram tavuk veya ton balıgı ve 100 gram makarna.

    Gece yatarken yarım litre yagsız süt,Arginine ve Glutamine.

    Antremanımın hakkını veriyorum.Cok dikkat ediyorum.Arkadaslarım dalga bile geçiyo bukadar kasma diyeti diye.Ama cok ozen gosteriyorum hic atlamıyorum.Ama her dönem spora başladıgım zaman 1 hafta icerisinde 2-3 kilo alıyorum.Kalıplı olmuyorum ama yüzüm şişiyor hemen.Sporu bıraktıgım andan itibaren gene eskisi gibi oluyorum.Sosyal ilişkilerimi etkiliyor.'Yakışıklı' tabirini mahvediyor bu durum.Lütfen yardımcı olun.Sayglarımla..
     
  2. Tevfik Erzon
    Offline

    Tevfik Erzon Üye

    Katılım:
    1 Aralık 2013
    Mesajlar:
    804
    Beğenileri:
    694
    Ödül Puanları:
    103
    Cinsiyet:
    Bay
    Yer:
    HomeGym
    Sporu bırakacağına supplementleri bırak, belli ki birine alerjin var, supplement işlerini hiç bilmiyorum ama birinde kortizon veya benzeri bişey olabilir. "Ay yüz" sendromu diye bir kavram var, immün sistemini baskılayan kortizosteroid içeren ilaçları ( astım, sedef, rinit vb. hastalıklarda ) alanlarda yüzü şişirir, dolayısıyla büyük ihtimalle öyle bir durum. Spor yapınca yüzü çöken biliyorum da şişen olacağını sanmıyorum.
     
  3. chestbrah
    Offline

    chestbrah Üye

    Katılım:
    31 Ocak 2014
    Mesajlar:
    63
    Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Cinsiyet:
    Bay
    Buyuk ihtimal suplementler yuzundendir bide suplementsiz dene ondan sonra suplemetleri tek tek dene hangisi sisiriyo bak her suplementi 1 hafta dene iste


    iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
     

Sayfayı Paylaş