Sosyal hayatta kendinizi Rezil etmeyin.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve dextermorgen tarafından 10 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dextermorgen

dextermorgen Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    gazi üniversitesi - kamu yönetimi
    Yer:
    ankara
    Dostlar bu uyarıları lütfen dikkate alın. Bunlar hiç farkında olmadığınız ama çok sonradan farkedip pişman olacağınız hareketlerdir.

1)KOLU SIKILI DOLAŞMAK: bir numara bence en önemlisi. Bazıları var ki iki kolunu birden sıkıp akşama kadar şebek gibi geziyor. Arkadaşlar sözlerimi maruz görün ama şunu bir kere kabul edin siz ne kadar iyi bir vücuta sahip olursaniz olun yine sizden iyisi olacak. ve sizin sürekli gergide sanki nefesini tutmuş gibi kaskatı kesilmiş durumda oturmaniź insanları rahatsız ediyor. baştan uyarıyım "ben insanların ne dediğini umursamam" edebiyatına hiç girmeyin :)
    Ve şunuda kabul ediyorum ki bununla başa çıkmak zordur. yani kolu serbet bıraktığında düz hali pek bi şey ifade etmez. Çünkü abi adam daha yeni başlamış triceps falan daha piyasada değil o da iki cm biceps için kendini ne hale düşürüyor. bak güzel kardeşim o şekilde dolaşma kendi kişiliğin için.

2) ARKADAŞ ORTAMINDA ÇANTADAN ÇIKARIP YEMEK BASMAK: bunu bende yaptım. başlarda insana hoş geliyordu. yani kızlar falan var cola içmiyorsun tatlı yemiyorsun çantadan kendi yaptığın tavuk pilavı basıyon. dediğim gibi başlarda iyidi ama bir süre sonra bu da itici olmaya başladı. bi kere o yemek kokuyor heleki tavuk. yani senin yanındaki insanları rahatsız etmene ne hakkın var. Eğer ki amaç hava atmak değil spor ise git bi yerde tek başına ye gel. insanları rahatsız etme hem kokunla hem görüntüyle.

3) SALONDA HOCALIK TASLAMAK: zaten bu tipler en başbelası olanlarıdır. gider salonda ya yeni başlamış birini bulur ya da orta yaşlı bi dayıyı , başlar ona hocalık taslamaya. geçen de böyle oldu . çalışıyorum salonda biri bağıra bağıra bench press anlatıyo dayıya. ama belli yani öyle bağırıyor ki amaç millete duyurmak. yani güzel kardeşim ne gerek var bunlara sporunu yapsana. ama benim asıl kızdığım karşıdaki elemanlar. yani o kadar anlatıyo bizimkide çıkıp demiyor ki ;"birader bu kadar anlatıyon sen kendine niye uygulamadın hani nerde vücut?".

4) GEREKSİZ SAYGI: bunu özellikle spora başlayalı daha bir kaç gün olan arkadaşlar çok yapıyor. salonda biraz iyi bir adam olsa ona karşı gerkesiz hareketler. zaten toplum olarak bu konuda bir özgüven eksikliği var . iyice kendini bitiyor. mesela aynı alette çalışacak ve kendi sırası adama diyor ki ;"abi sen çalış ben sonra yaparım". neden kardeşim yapsana işte. özgüvenli olun. ama yanlış anlaşılmasın saygısızlık falan değil. demek istediğim gerektiği yerde gerektiği gibi davranın.

5)SALONDAKİ HOCADAN FAYDALANMAMAK: başlığın konusunun dışına çıktım biraz ama olsun bu da çok önemli. şimdi bu konuyla ilgili klişe de şudur:"bizim hoca hiç birşey bilmiyor" . o zman adamın bildiklerinden faydalan. neyse burda da yeni başlayanlara tavsiyem bu sporda gelişmenin önündeki birinci etken hareketleri yanlış yapmaktır. sen o salona o kadar para verdin git hocanın yakasına yapış gelsin baksın göstersin ta ki doğru yapana kadar. bizim elemanlar 2. günden sonra hocaya selam vermiyor sonrada hoca bizle ilgilenmiyor aksama kadar kızlarla falan filan.

6)KONUYU SÜREKLİ FITNESS A GETİRMEK:
    aslında bunun temel nedeni yeni başlayan arkadaşlar biraz değişim olduğunda istiyorlarki insanlar ona hayran olsun. Çünkü abi adam aynada kendindeki değişimi öyle bi görüyorki arnold falan hikaye. tabi yakın arkadaşlarından istediği tepkiyi alıyor. ama yabancı biri olduğu zaman farketmiyor bile. tabiki bu da üzüyor insanı. bu söylediklerim motivasyonunuzu düşürmesin daha önümüzde uzun yollar var. dediğim bir anda sona ulaşamazsınız. zaten böyle yaparak kendinize zarar verirsiniz.

UMARIM KIRICI OLMAMIŞIMDIR. VE YİNE UMARIM BUNU DİKKATE ALAN ARKADAŞLAR OLUR...
    HERKESE İYİ SPORLAR.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    5. Madde hakkinda birseyler soylicem. Daha once hic bir Avrupa ulkesinde spor salonuna gittiniz mi bilmiyorum.Spor salonuna verdiginjz 50 60 70 yada 100 lira neyse, aletleri kullanmak ve orda guzel bir ortamda spor yapmak icindir.Hoca hicbir sekilde size bire bir ders vermek, surekli basinizda durmak zorunda degildir.50 60 lira verip o adami butun ay pesinden gezdirmek olmaz.Zaten Avrupa ve Amerikadakk salonlarda adam salonu acar, salona bayan erkek antrenor koyar.Atiyorum 50 lira verip salona kaydolup antreman yapabilirsin.Ayrica İSTEYEN ücretini oder ve antrenoruyle calisir hemde surekli birebir iletisimde. Turkiyede durum boyle degil ama hoca illa ki basit hareketleri tanitmakla yukumludur.Verdiginiz 50 60 lirayla adami pesinize takacaginizi sanmayin.Kisisel antreman/beslenme olgusu dikkat ve koordinasyon gerektirir.

3. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    925
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci- Besyo
    Yer:
    İstanbul
    Herkesin ortasında yemek yeme işini ben yapıyorum hep zira başka seçeneğim yok. Diğerleri için katılıyorum. Aslında biraz hardcore vg yapan insanlara karşı çok ön yargı var zaten ülkede. Bir açık yakalasa millet daha gıcık olmaya yer arıyor.

dextermorgen ve elezar bunu beğendi.
  4. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Guzel tespitler katılıyorum

dextermorgen bunu beğendi.
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.382
    Ödül Puanları:
    103
    en çok şu olmayan kaslarını göstermeye çalışan ve çek desen 2 tane barfiks çekemeyecek kişilerin yazın kasıla kasıla gezmesi çok komik oluyor :) özellikle yeni başlayanların buna dikkat etmesi gerekiyor birde vücudunuz dolayısıyla konu body building sporuna gelebilir benimde başıma geldi hala gelmekte bu durumda kısa net konuşmalısınız konuyu uzatmamalısınız insanlar bir süre sonra sıkılıyor bir dahada selam bile vermek istemeyebilirler size bu yüzden dolayı

Bekci ve dextermorgen bunu beğendi.
  6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    ben de ekleme yapmak isterim;

-Triceps çalışıp sonra aynanın karşısına gidip karınına bakmak.
    -Aşırı ama aşırı dar t-shirt giymek.
    -Azmış maymun gibi bakarak başkalarını kesmek.
    -Tanımadığınız adama gidip ''sen'',''kardeşim'',''abi'',''hacım'',''hocam'',''birader'' gibi hitaplarda bulunmak.(bu toplumun neredeyse her kesiminde,her yerinde var ve inanılmaz saygısız,seviyesiz ve itici bir davranış şekli.)
    -Birisiyle muhabbete keş gibi direkt ''ne kullanıyosun?'',''bir şey alıyor musun?'' diye girmek.
    -Bench sehpahasının önünde ergen troller gibi bağıra bağıra muhabbet etmek.
    -Bazen uzmanların bile karar veremediği konularda tartışmaya girip benim dediğim doğru diye tutturmak.

-''Kaç ayda senin gibi/şunun gibi/Bradd Pitt gibi olurum?''
    -''Öyle posterlerdeki gibi olmak istemiyom çok hayvan olmak istemiyom'' (evet hala varlar!:D)

7. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    tanımadıgımız adama ne diyecegiz orayı anlamadım ? soru sormak ıcın falan hocam dıyorum ben nasıl konusmalıyım ki :D

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  8. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    ''siz'' ve eklerini kullanarak hitap edebilirsiniz,zaten bunun için varlar...

9. beni benimlebirak

beni benimlebirak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Güzel tespitler teşekkürler.

Sayfayı Paylaş