Son zamanlarda artan sahte ürünlerle ilgili olarak...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ALPEREN tarafından 6 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    şehzade,basınımız yazacak şey bulamadığından otu çoku haber yaparken,böylesi önemli bir mesele nasıl olurda 1 tane bile basın kuruluşunda yer bulamaz?konteynerlar dolusu sahte ürünler bulunuyor,sahte ürün üretim tesisleri bulunuyor..1 tane bile gazete,tv 2 satırda olsa bu habere yer vermiyor.enteresan...

2. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Basının yer verip vermemesi benim için çok önemli değil yani burda basını referans almak ne derece doğru.Sonuçta sahte suplementler var diyimi nette mazada bir çok yerde istemeden de olsa sahte ürün alanlar var.Sanıyorum bunu hepemiz kabul ediyoruz.Şimdi bunla ilgili haber de basında hiç yer almadı hiç.Bu durumda o zaman senin mantığına göre sahte ürün de yok.Önceden de yazdığım gibi yine üstüne basa basa vurguluyorum burda olayı bölgesel algılamamak lazım.Bir işin trafiği nerde yoğunsa o yerde o işle alakalı ek alternatifler geliştirilir.Dolayısıyla Adana da olması kişisel değil kaçak ta olsa bol olmasından bu bolluktan nasiplenmek isteyenlerden kaynaklanıyor.

3. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
  4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Nedeni kurallarda belirtildi zaten:
    Türkiyede Faturasız ve şirket olmaksızın tekil şahıslar ile yapılan Gitti gidiyor,hemalhemsat,intiko,yada başka çoklu guruplara ulaşım aracı olan adresleri (iyi niyet olsa dahi) Reklamını yapmak,yönlendirmek,önermek Bftr forumlarında yasaktır.

( Bu adreslerde Vg gelişimine yardımcı gıdalar gercek dahi olsa sitemiz sahte olma ihtimalini ve günü geçmiş olma ihtimalinide düşünerek üyelrimizin sahte ürün kullanımına,sağlıklarını ve paralarını kaybetmelerine aracı olmayacaktır.)

5. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    İyi de, biz reklam falan yapmadık ki, ürün aldık, sahte olup olmadığı hakkında şüphelerimiz vardı, başkalarının da fikirlerini almak için fotoğrafları koyduk. Olay bundan ibaret.

6. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    bugüne kadar şahsen 200 ün üzerinde supplement satın aldım.burada isimlerini tek tek vermek yasak olabilir fakat netten supplement satın almadığım yer kalmadı.en bilindik mağazalardan neydiği belirsiz satıcılara kadar.sadece netten değil eczanelerden,supplement satan dükkanlardan da onlarca supplement satın aldım.ama üzerine basa basa söylüyorum netten hemen hemen almadığım yer kalmadı.

sporcu geçmişimden kaynaklanarak arkadaş çevrem çoğunlukla sporcudur.100'lerce kez suppelement satın aldıklarını biliyorum.kimi supplementleri birlikte satın aldık zaten.

ve henüz 1 kere bile,sadece 1 kere bile sahte supplement almadım,görmedim,duymadım,bilmedim.

sahte supplement alanlardan ziyada fazla pinpirikli arkadaşlar var.bir tanesi foruma yazmışki netten prolab kreatin aldım 1 hafta kullandım hiç etkisini göremedim çöpe attım sahteymiş..iyide kreatinin yükleme safhası 1 haftadır zaten.2-3 günde ne etkisi..?

ve ya supplement alan arkadaşlar hiç bir sebebi yokken pinpirikleniyorlar.foruma bir sürü resimlerini koyuyorlar.arkadaşlar sahtemi diye.zaten özel mesaj kutuma her gün böyle mesajlar geliyor.

arkadaşlar,
    herifler muscletech in,bsn nin ve ya optimumun universalin..kapağını,kutusunu,ambalajını,folyosunu,etiketini,içindeki tozunu,hapını üretebilecek teknolojiye sahip olacaklarda,kutunun üzerindeki 1-2 kıytırık resmi,şekli falanmı koymayı beceremeyecekler?resimlerini foruma koyuyorsunuz,yorumlar yapılıyor.yok şu yazı kırmızı olacaktı,yok şurasında hardcore yazacaktı..heriflerde salaktı zaten ellerinde kapağını,kutusunu,ambalajını,folyosunu,etiketini,içindeki tozunu,hapını üretebilecek teknolojileri var..ama 2 tane yazıyı,şekli koymayı beceremiyorlar.çok zor ya...

sizcede komik değilmi?

castorpollux bunu beğendi.
  7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Excursion

Aynen dediğin gibi ancak aldiğiniz kişilerin adı ortaya atildi ve bu şahıslar foruma akin etti ayni zamanda forumdan atıldılar. Siz yapmasanızda onlar yapti (reklamın iyisi kötüsü yoktur)
    Aynen bu nedenle bunlar eklendi kurallara:
    ( .....sahte olma ihtimalini ve günü geçmiş olma ihtimalinide düşünerek üyelrimizin sahte ürün kullanımına,sağlıklarını ve paralarını kaybetmelerine aracı olmayacaktır.)

NOT: sahte urunler konusunda uyelerin bilgindirilmesini dogal olarak istiyoruz.
    Ancak belirlenmeden, her hangi bir sirket veya sahislarin ismini vermeyin (karalama olur)

8. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    B.B. King dediklerin tamam doğru güzel ama benim yazımı quote edip yazmışsın.Benim dediğimle ne alakası var onu anlayamadım.Tamam dediğin doğru ayrıca her bünyede suplementler de aynı etkiyi yapmayabilir pimpirikli olmak farklı bişey ama ben yine dediğimin arkasındayım.Çukulatalu whey alıpta içinden kakao çıkanda çok ne biliyim buna benzer birsürü örnek sayabiliriz içine nişastamı koyanlar yok buna benzer de birsürü örnekler var.Ha burda önemle dikkat edilmesi gereken şey ürün alırken bilmediğin yerden almamak lazım.3 kuruş ucuza alacam diye sahte ürün alan da çok yazık az para sayılmaz bu ürünler.Bide iyi ürün aldım diye seviniyor sonra bakıyor fos ümidide kırılıyor onun için diyorum ben bunları.

9. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    ŞEHZADE,niyetim polemik değil kesinlikle,yanlış anlama...

fakat sürekli dedikodulardan ve varsayımlardan bahsediyorsun.bir kerede söyleki "ben gördüm,ben duydum,arkadaşım aldı"

-mişli -muşlu şehir efsaneleri insanların kafalarını bulandırıyor gereksiz yere.özel mesaj yağıyor sürekli şu ürünü kullanıyorum hocam orijinalmi,bu ürünü kullanıyorum hocam orijinalmi diye.dinliyorum,bahsettikleri kadarıyla da tamamı orijinal.insanları gereksiz yere telaşlandırmayalım.

var mı bir kanıtın?yok...

saygılar.

10. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53

yazdıklarına şu noktada katılmıyorum

bundan ıkı yada 3 ay once bır sıgara olayı patladı kamyonlarca sahte sigara ve bunlar çinden yada herhangi bir dış ülkeden gelmedi tamamen yerli üretim :)

ve nasıl yakalandıgını umarım hatırlarsınız !!!

herşeyi ile orginal sadece bir harf oda akciğer yerine akÇiğer yazıyordu ve olay arastırılıp is baskına geldıgınde koca bır ımalathane son model baskı makınaları

buna ne dersiniz

bu arada pinpirikli olayına katılıyorum :D

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sahte ürün olayında geçtiğimiz sene yanılmıyorsam bir firma ayyuka çıkmıştı.yuzde 80 protein oranı yerine 65 çıktığını hatırlıyorum.tabi analizi yayınlayan arkadaşın üyeliğide aynı gün ofline konumuna gelmişti.suplament firmasının arkasındaki sitede derhal reklamları kaldırdı diye hatırlıyorum.sahteden daha çok piyasada skt geçmiş ürünlerin yeniden tarihlendirilmesi söz konusu bence.sahte konusuna gelince sanırım yurtdışı fiyatından 15-20 ytl daha ucuza satıp birde bundan adamın kar ettiği düşünülecek olursa bence bu kısımda incelenmeli.

12. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında aynı şeyleri söylüyoruz tek fark ben başka konuyu bahsediyorum sen başka konuyu.Daha önce hiç suplement almayıpta bu ürün sahtedir diyen de çok veya suplement aldıktan sonra pimpirik yapan da çok.Bir yerde tabiki haklısın çünkü bu gibi konular insanda ister istemez şüphe bırakabilecek konular.Sana bunla ilgili diyebilecek hiçbirşeyim yok ama öte yandan şunuda demeden edemiyeceğim bu ürünleri kopyalamak ta zor bişey değil.Daha önce protein tozunu görmemiş bir adama çikolatalı diye kakao tozunu satmak ta zor bişey değil.Benim demek istediğim aldığınız yer çok önemli bir daha aldığınız kişiyi göremiyecekseniz ürünü şikayet edemiycekseniz almayın diyorum.Birde konuya tam inmek istemiyorum ama benim bahsettiklerime bir yerde şehir efsanesi demişsin.Değil bunları açıklıklık yazıyorsak o zaman bunları da yazmak lazım.Adanada jandarma olarak görev yapmış ço arkadaşlarım var eğer bunların baskında eline geçirdikleri SAHTE SUPLEMENT leri varsayım mişli muşlu olarak kabul edersek daha önceden dediğim gibi konteynırın içinde adam kendince imalathane yapıp yakalanmasını sağdan soldan soldan duyum olarak kabul edersek tamam o zaman baştan sona sen haklısın.(Tesis demiyorum konteyner) 80 milyonluk ürünü kalkım 40'a yada 50'ye almaya kalktığınız zaman ne derece sahte yada orjinal olabileceğini siz düşünün.Bunlarda yadsınamaz bir gerçek.

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Valla ucuza ürün satan gittigidiyor dükkanlarını çözemedim!!!
    Nintendo Wii'yi de, XBOX 360'ı da, PSP Slim'ide türkiye fiyatından çok ucuza, amerikan fiyatıyla satıyorlar.
    Gittigidiyorda, yanlış iş yapamazsınız, onu da belirteyim, yani adam aylardır sakat elektronik ürün satamaz, 3 kişi şikayet etse, oradan uçuruyorlar normal koşullarda, gelinde çıkın işin içinden...

14. frustrated

frustrated Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    evet ayrıca bu arkadaşların sattıkları malların askeri bir dükkanda satılacak ürünler olması da dikkat çekici.(ordu gözlükleri ,dayanıklı elektrik fenerleri bıçaklar vs)...ayrıca bugün netrition comdan ısmarladığım noxplode elime ulaştı ..daha önce almış olduğum la yanyana koyup karşılaştırdım kapağı sardıkları naylon hariç bi fark göremedim..birinde biraz gevşek diğerinde iyice sıkı sıkı sarılı ve yapışkanlı..benim de kafam iyice karıştı..

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    karasan amerika fiyatı ile verebilirler ama bahsedilen konu ile üretim safhaları çok farklı.piyasada oldukça fazla sayıda nokıa modeline rastladım geçtiğimiz hafta fakat bu modellerin 3 tanesi nokia tarafından henüz üretilmemiş bile.sonuçta logo ayarlaması veya aynı özellikleri içeriğine koyması elektronikte çok zor olmasa gerek.bu işler buzdolabı imalatı gibi.birine foshan termostat kullanırsın diğerine ranco.bu fiyatı anında etkiler.her ikiside aynı işi görür.aradaki farkı anlaman için akustik labatuara veya diğer yardımcı tesislere teste sokman gerekir.ama suplament işinde bence gg içinde oldukça fazla sayıda sahte ve tarihi geçmiş ürün var.gg müdahale edecek olsa aylardır aqua di gio'yu 10ytl'ye satanlara müdahale ederdi.yanlışmıyım?

16. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar geçen ay yaptıgım kombinasyon ıcın bsn urunlerını tunalıdakı bır pasajdan almıstım. fıyatları bence fazla. nox+nıtrıx+cellmas=195 ytl eas whey 2kg:105 ytl ye aldım. fıyatları yazma amacım somut ornek verebılmek ıcın. o yuzden almayı dusundugum suplementlerı bır daha ordan almayı dusunmuyorum. onumuzdekı hafta adana dan bı arkadasım gelıyor. bu urunlerle bu sporla uzaktan yakından ılgısız bı adam. o yuzden sıparıs verırsem benım onu yonlendırmem gerekıyor. bende adanayı bılen bı ınsan degılım. ona suplement sıparısı versem adanadan ankaradakınden ucuza alabılecegı orjınal urunler satan bır yer varmı? çünkü benım ankarada aldıgım yerde adanadan getırıyor malı. e yoldur kıradır vsdır derken tabı adam fıyata eklıyor bunu. dırek ılk elden yada ıkıncı elden alabılırsem daha ucuz olur dıye dusunuyorum. adanayı bılen yada adanalı arkadaslar yol gosterırse sevınırım.
    saygılar..........

17. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    ırak'ta yüzbinlerce amerikan askeri var.3-4 senedir ıraktalar ve 3-4 sene daha çıkacağa benzemiyorlar.bu askerler zaman zaman gerçekleştirilen nokta operasyonları haricinde ırak'ta savaşmıyorlar ve bu askerlerin gereksinimleri bulunmaktadır.bunlar ps2,ps3,dvd,xbox,nintendo,supplementler,güneş gözlükleri falan..filan..bütün bunlar amerikan ordusuna üreticileri tarafından piyasa satış fiyatlarının çok altına veriliyor ki bu ürünler amerikada zaten ucuz.mesela bizim burada 250-300 ytl saydığımız protein tozu amerikada zaten 70$-80$ falan.e amerika perakende fiyatı $70-80$ olan bir ürün de orduya 20$-30$ a geliyor.mesele basit..amerikan ordusu mensubu kimi askerler,ek para kazanabilmek niyetiyle amerikan ordusunun askerlerine satışa sunduğu özel fiyatlı ürünleri kullanacakmış gibi kendilerine satın alıp,dışarıya 20$ fazlasına falan veriyorlar.mesela protein tozu orduya 20$a geldiyse,askerler 40$a tırcılara veriyorlar.tırcılar bunu 60$a türkiye'deki satıcılara veriyorlar. (çoğu adana,mardin) satıcılarda türkiye'de 80-90 ytl ye satıyorlar.öyle bir zincirlemeki fiyatlar sürekli katlanmasına rağmen herkes çok para kazanıyor.askerlerde,tırcılarda,satıcılarda..ki benim verdiğim rakamlar protein tozu örneği.nintendolar,ps3ler falan var ki çok daha büyük paralar dönüyor.
    söylediğiniz ürünlerin satış kaynağının da ırak sınırındaki mardin olması söylediklerimi kanıtlıyor.

saygılar.

Son düzenleme: 13 Mart 2008
    castorpollux bunu beğendi.
  18. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    bu kişiler amerikadan dönerken vergisiz cartsız curtsuz elektronikleri getiriyorlar..birde amerikadan toptan fiyata aldıkları için karları çok yüksek oluyor.bende bu yaz 4 tane macbook 6 tane ipod touch getirdim.çok fazla kar edemedim çünkü amerikadan normal fiyata yakın almıştım ona rağmen yol paramı bile çıkardım bide bu adamların amerikada dahada ucuza aldıkları tanıdıkları filan olduğunu düşünürsek zaten inanılmaz kar ediyorlar..ama supplementte aynı şeyi yapabilirler mi bilmem..denetimi bilmiyorum..ben gittigidiyordan prolab aldım koruyucusu vardı kutusuda orjinal gibi gözüküyor arkadaşta incirlik üssünden alıyorum dedi fakat fiyatı amerika fiyatından daha ucuz işte bunu mantığım almıyor..

19. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73

bbking peki o halde adana amerikan pazarında satılan ürünlere orjinal diyebiliriz sanırım..büyük ihtimalle ankaraya da adanadan geliyor..en azından ankaradaki satıcı öyle söylemişti..ama en kesin çözüm analiz yaptırmak gibi..yoksa ambalajından koruma bandından falan bu anlaşılamaz diye düşünüyorum.

20. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    okankut,hiçkimseye kefil olamam.bu konuda bir şey söyleyemem.

Sayfayı Paylaş