Solaryuma Ne Kadar Ödüyorsunuz?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve timu87cin tarafından 15 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. timu87cin

timu87cin Guest

Sormamdaki amaç, Çanakkale gibi küçük bir şehirde bir iki yerde solaryum imkanının olması.. Şehrin küçük olması ve salonların az olması sebebiyle fiyatları yüksek mi tutuyorlar merak ediyorum. Önümüzdeki zaman içerisinde bende gitmek istiyorumda :oops:

2. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Kücük yerin awantajlarıda war, hersey birbirine yakın olur, trafik olmaz vb... walla ben hillside da girecem, seansı 20 milyon.. daha pahalı bi yer olacagını düsünmüyorum Canakkale icinde...
    5-6 seans 40 milyona anlasırsan iidir bence... beyaz tenli misin timucin?

3. timu87cin

timu87cin Guest

Valla üstat , eğer burdada 5-6 seans 40 milyonsa amenna. Beyaz tenlimisin demişsin, evet beyaz tenliyim. Fotoğrafımı koyucam bugün, solaryuma ihtiyacım olup olmadığına karar veririz, ama herkesin solaryum tavsiyesi vereceğine eminim..

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Walla benim görgdügüm, fiziksel estetigi, ve kaslı bir goruntuyu en az %25 etkilyor solaryum... Solaryum demiyelimde bronz ten diyelim.. Zencilerin tek özendigim yanları :)
    yok yok bi tane daha war :p
    :p :p :p

yusufincikli ve maietnigri bunu beğendi.
  5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    1 seans icin 20 YTL? Kac dakikalik bu seans ?

Burada en kral Solaryumda 7 dakikalik seans icin 6 YTL ödeniyor.

6. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Pump sana kesinlikle katılıyorum benim de zencilere özendiğim iki yan var :evil:
    Aşırı beyaz tenliyim normalde, zaten resimler bölümünden de görülebilir durumumun vahameti.
    Bu yüzden solaryuma gitme kararı aldım ve gittim. Bağdat Caddesi üzerinde Portofino diye bir solaryuma gidiyorum; ortam güzel, aletler sağlam, anlayacağınız baya kral bir solaryum.
    20dk. 25YTL ancak eğer 200dk. alırsanız -ki ben öyle yaptım- 200YTL.
    Şu ana kadar 150dk. girebildim ancak araya jinekomasti ameliyatı girdiği için gidemiyorum şimdilik. Yine de belirtmeliyim ki 150dk. gibi düşük sayılabilecek bir sürenin bile yarattığı etki bambaşka oldu 50dk. bitince 100dk. daha almayı düşünüyorum çünkü vücudum şimdi bambaşka görünüyor.
    Ayrıca Bağdat Cad. ve çevresinde 200 dk. 150YTL lik yerler de bulunabilir gibi geliyor bana ama aletlerin özellikleri de önemli 900Wlık aletle 70dk.=700Wile 90 dk. olur sonuçta. Ben 900Wlık alette giriyorum gayet de iyi yakıyor.
    Solaryumu özellikle sivilce sorunu olanlara çok tavsiye ederim. Ayrıca solaryumun yoğun ışığı şu güneşsiz günlerde mutluluk hormonu salgılamak için de birebir. Solaryumu abartanlara kanmayın o iğrenç solaryum rengi (havuç-çamur rengi arası) abartmadığınız sürece oluşmaz.
    Ancak kanser tehlikesi var deniyor ki ben abartılmadığı sürece sorun olmadığını düşünüyorum sonuçta abartırsanız güneş de kanser yapıyor.
    Sanırım sadece fiyattı sorulan, biraz abarttım kusura bakmayın :)

yigitcamozu bunu beğendi.
  7. timu87cin

timu87cin Guest

((Sanırım sadece fiyattı sorulan, biraz abarttım kusura bakmayın))

Olurmu blitz gayet güzel bilgi paylaşımı yapmışsın helalolsun valla, yorum yapan herkese teşekkürler..

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    ben esmer sayılırım.. bugday deniyor galiba..
    kuwwetli bi makina ile 3 x 15 yeterli olur bana...
    ama göbegi tam yok etmeden girip girmemek konusunda kararsızım, bulk donemdeyim su an, biraz yag atip herseyi mi kusursuz yapsam diye dusunuorum

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    25 dakkika 13.75 ytl veriyorum.solaryumun adini vermiyim cünkü % 50 indirimim var oraya giden baska arkadaslar varsa isyan etmesinler :)

10. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    peki arkadaşlar solaryuma girdikten sonra ne kadar kalıyo bronz ten.Deniz de bronzlaştığımız gibi 2bilemedin 3 hafta sonra renk eski haline dönüyormu..Bide bursa da oturanlar da bilgi verebilirler mi mayıs ayında yaptırmayı düşünüyorum...Beyaz tenliyim ama çok deil...kaç dk lık kaç seans gerekli olur?bursadan arkadaşlar yazarsa sevinirim...

11. timu87cin

timu87cin Guest

SOLARYUM::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Nedir?

Solaryum makineleri, UV ışını üreten lambalardan oluşan yapay bronzlaştırıcılardır. Güneş ışınları, gün ışığı, enfraruj ve ultraviyole ışınlarından oluşur. Bunlardan gün ışığını görebilir, diğerlerini göremeyiz. Ultra viyole ışınları UVA, UVB ve UVC olarak adlandırılır. UVC ışınları zararlıdır, bu yüzden ozon tabakası tarafından filtre edilir. UVA ve UVB ışınları bronzlaşmada en çok rol oynayan ışınlardır. UVA ışınları pigmentlerin renk değiştirmesini yani bronzlaşmayı sağlar. UVB ışınları ise çok güçlü ve yakıcı ışınlardır; aynı zamanda yeni pigment oluşumunu ve üst derinin kalınlaşmasını sağlarlar. Solaryumda kullanılan ışınlar da aynı doğadaki mantıkla çalışmaktadır. UVA lamba ve reflektörleri yüze uygulamada kullanılır. UVB lambaları ise UVA lambaları ile birlikte solaryum yatakları veya kabinlerinde uygulanır.

Güneşle arasındaki fark nedir?

Solaryumda güneş ışınlarının zararlı etkilerini kontrol altına alabilmek mümkündür. Solaryum makinelerinde ışınlar insan sağlığına en uygun şekilde filtre edilebilir ve ten tipine göre ayarlanabilir. Dolayısıyla güneşte oluşabilecek aşırı kızarma, soyulma, su toplama gibi durumlar solaryumda söz konusu değildir.
    Solaryum ile güneş eşit derecede bronzlaşmayı sağlar; bronzluğunun kalıcılık süreleri de aynıdır

D vitamini sentezi yapar mı?

Evet, yapar.
    D vitamini kemik erimesini önlemede büyük rol oynayan önemli bir vitamindir.
    UV ışınları, ister doğal olsun ister yapay, vücutta D vitamini üretimini sağlayan en önemli kaynaktır. D vitamininin temeli derinin sentezidir. Yani derimiz ultra viyole ışınları ile temas edince D vitamini üretir.
    Giysiler ve camlar derinin bu üretimini engeller. Yaşlı insanlar ve küçük çocuklar güneş ışınlarıyla az temas ettikleri için D vitamini eksikliği çekme riski taşır.
    D vitamini eksikliği çocuklarda raşitizm, yaşlılarda ise osteomalasi hastalığına neden olabilir.
    D vitamini aynı zamanda hayvansal gıdalarla da alınabilir: somon, sardalya, ringa gibi yağlı balıklar, balık karaciğeri, yumurta sarısı ve sütlü ürünler gibi.

Dikkat edilmesi gereken noktalar

- Öncelikle bilinen, temiz, hijyenik ve uzman kişilerin hizmet verdiği bir solaryum salonu tercih edin.

- Solaryuma her girişinizin ne kadar süreceği ve ne sıklıkta olacağı uzmanlar tarafından belirlenmelidir. Bunun için cilt testi yaptırmanız gerekir. Cilt testi sayesinde teninizin rengine ve cildinizin hassasiyetine göre uygun süre ve seanslar belirlenir. Eğer gerekenden fazla süre veya seans kalırsanız, cildinizde ciddi hasarlar meydana gelebilir.

- Doğal bir bronzluğa ulaşmak için toplam 6 ilâ 7 seans yeterli olmaktadır; çabuk bronzlaşmak için seanslar sık sık tekrar edilmemelidir. Örneğin bir hafta içinde 3 kereden fazla veya aynı gün içinde 2 kez solaryuma girmek tehlikelidir. Dermatologlar, yılda 20 dakikalık 10 seans veya 10 dakikalık 20 seans olarak bir sınırlama öneriyorlar.

- Solaryumda ilk seansınız 8 ile10 dakika arasında olmalı daha sonra 5'er dakika artırılarak maksimum 20 dakikaya çıkarılmalıdır.

- Solaryum seanslarına başlamadan önce vücut peelingi yapın. Böylece cildinizdeki ölü deri hücreleri atılır, gözenekleriniz açılır, daha eşit ve kalıcı bir bronzluk elde edersiniz. Devam seanslarından önce ise duş yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.

- Solaryuma girmeden önce cildinizi makyajdan ve diğer kozmetik ürünlerinden mutlaka arındırın. Solaryum için özel olarak üretilen ürünler dışında, hiçbir ürün kullanmayın.

- Seans sırasında direkt ışığa bakmayın; ya gözlerinizi kapalı tutun ya da koruyucu gözlük takın. Lens kullanıyorsanız çıkarmayı unutmayın.

- Vücudunuzda dövme varsa, bu bölgeleri koruyun; alerjik reaksiyonlar oluşabilir.

- Bazı ilaçlar cildinizi UV ışınlarına karşı hassas hale getirir. Eğer ilaç kullanma durumundaysanız, solaryuma girmeden önce prospektüsünü okuyun ve şüpheli durumlarda mutlaka doktorunuza danışın.

- Bebeklerin ve küçük çocukların tenleri UV ışınlarına karşı hassas olduğu için 16 yaşından küçüklerin solaryuma girmesi uygun değildir. Bu yaştaki çocuklarda büyüme hormonu salgılanması devam eder ve bu ışınlar hormonun salgılanmasına etki edebilir. Güneşte ise, şapka, elbise, şemsiye, yüksek koruma faktörlü güneş ürünleri ile iyi korunmaları gerekir. Küçük yaşta alınan güneş yanıkları, ileri yaşlarda ciddi sorunlara yol açabilir.

- Alkollü olarak solaryuma girmeyin.

- Epilasyon, ağda, cilt bakımı sonrasında solaryuma girmeyin.

- Kalıcı makyaj ve lazer uygulamalarından sonra solaryuma girmeyin.

Arkadaşım solaryuma girmeden önce biraz bilgi sahibi olursan gönül rahatlığıyla girebilirsin ;)

12. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    arkadaşlar

Bu solaryum makinaları standart mıdır. Yani lazer tedavisinde olduğu gibi her ne kalitede olursa olsun lazer aletini kapanın dükkan açtığı gibi olmasın bu solaryum olayı da.. Acaba yanlış - kalitesiz bir salona gitme ihtimalimiz nedir ve nasıl anlarız bunu?

13. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    ben bağdat caddesinde bir yerde giriyorum makianaları ergoline cok güzel yakıyor bana 20 dakikası 10 ytl dekolte :)

14. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    20 dakikasi 6 Avro.

15. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Saatlerce bedava güneş :) neden solaryumda yananla güneşte yanan farkediliyor ? yani tam doğal güneşte bronzlaşmayı veremiyor

16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Yazlari bunu yapiyorsun, peki kislari ?
    Yazin solaryuma giren herhalde cok azdir :)

17. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Yazın denize gitmeye vakit yoksa elbette solaryum ben ilk defa geçtiğimiz kış girdim bu konuda despo idoldür abone olmuş solaryuma ben 5 ytl karşılığında 15 dk giriyordum 10 seans istediğim sonucu alamadım turbo değilmiş bu alet

18. modul

modul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BLİTZ yaa jinekomasti ameliyati olmusun oncelikle gecmis olsun ve bu ameliyat sana asagi yukari ne kadar geldi soyleyebilir misin???

19. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    kişisel mesaj yollayarak öğrenebilirsin veya konuyla ilgili bir başlık aç jinekomasti ameliyatı ne kadar ? diye bi sürü cvp alırsın yazının konuyla ilgisi yok konu dağılıyor buna dikkat edelim teşekkürler

20. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar 10 sefer degil iyi bir makinaya 2 sefer giz ciktiginda gözle görülür bi fark oluyor.vücut iyice rengini aldiktan sonrada 2 haftada bir gidilince ayni renk korunuyor.ben almanyada yasiyorum ende 3 ay önce bi solaryum aciyodum sonradan ögrendim artik o iste iyi para yok.cünkü burda büyük solaryumlar kisi basina 15 euroluk yani yaklasik 30 ytl ye aylik kart veriyor ve istedigin kadar giriyosun,ama zaten ayda 4 seferden fazlasi zararli...birde benim anlamadigim eskiden zenciler insan yerine konmaz her yerde öldürülürlerdi.ama simdi millet onlara benzemek icin birde üste para veriyor ,,yok yok geldi dünyanin sonu :)

Sayfayı Paylaş