Sizce Olimpiyatlarda Vücut Geliştirme Dalı Olmalı mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gaddarkemal tarafından 10 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Olimpiyatlar Vücut Geliştirme Olmalı mı ?

1. Evet olmali, olmamasi hata.

19,3%
  2. Hayir olmamali, sonucta atletik performans gosterilmiyor.

27,2%
  3. Zaten var, Mr. Olympia Bence bu islevi görüyor.

16,3%
  4. Hormon, doping testleri eksiksiz seviyeye gelirse, dogal vücut gelistirme dali olmali.

37,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Mestano, yine benim dedigime denk geliyor bunlar. Hepsinde yapman gereken bir hareket dizini var, ve bunu kusursuz yapmaya calisiyorsun. VG'nin olimpiyatlarda olmasi daha once acikladigim nedenlerden oturu bana hala son derece olanaksizmis gibi geliyor, kim bilir belki zaman beni haksiz cikarir.

2. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    olimpiyatlarda şans faktörü vardır, vücut geliştirmede olmadığı için olimpiyatlara alınmıyor. hakemlerin puanlamak zorunda olmasıyla alakası yok.
    dikkat ederseniz olimpiyatlarda herşey her an değişebilir ama vg buna dahil olursa, kas 5 dk da yapılamadığı için, yarışma sırasında şans faktörü yoktur, ve olimpiyatlarda bu branş açılmaz.

judgementday bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    TRT3 olimpiyat yayınları HD olarak digiturk 375.kanalda imiş..

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    trt 3 cok az hd yayin yapti,genelde hep sd yayin yapti,ama eurosport devamli hd yayin yapti.

5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Amerikalı Michael Phelps

Phelps 6'da 6 yaptı!

ABD'li Olimpiyat şampiyonu yüzücü tarihi yeniden yazmaya devam ediyor!

Yüzmede erkekler 200 metre bireysel karışıkta altın madalyayı, ABD'li Michael Phelps kazandı.

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda ''Su Kübü'' adı verilen Ulusal Su Sporları Merkezi'nde yapılan müsabakada Michael Phelps, 1.54.23'lük derecesiyle dünya rekoru kırarak Olimpiyat Şampiyonu oldu.

23 yaşındaki Phelps, böylece Pekin'de şu ana dek katıldığı 6 finalde de dünya rekoru kırarak altın madalya aldı.

Bu dalda eski dünya rekoru, 1.54.2[​IMG]3 ile yine Phelps'e aitti. Phelps, eski rekoru 4 Temmuz 2008'de ABD'de kırmıştı.

ABD'li yüzücü Mark Spitz'in Münih-1972'de 7 altın madalya alarak kırdığı rekoru da kırmaya çalışan Phelps, böylece Pekin'de 8 altın madalyaya ulaşma şansını sürdürdü.

Phelps'in, yarın 100 metre kelebek finalinde, pazar günü de 4x100 karışık bayrak yarışında ABD takımıyla mücadele etmesi bekleniyor.
    İşte şampiyon Phelps'in 12 bin kalorilik özel menüsü!
    Phelps: "Doping konusunda temizim"

200 metre bireysel karışıkta 1.56.52'lik derecesiyle 2. olarak gümüş madalya kazanan Macar Laszlo Cseh, bu derecesiyle Avrupa Rekoru kırdı. Bu dalda eski rekor, 1.56.92 ile yine Macar sporcu tarafından 29 Mart 2007'de Melbourne'da elde edilmişti.

Yarışta 1.56.53'lik derecesiyle 3. olan ABD'li Ryan Lochte de bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu dalda sıralama şöyle:
    1-Michael Phelps (ABD) 1.54.23
    2-Laszlo Cseh (Macaristan) 1.56.52
    3-Ryan Lochte (ABD) 1.56.53
    4-Thiago Pereira (Brezilya) 1.58.14
    5-Ken Takakuwa (Japonya) 1.58.22
    6-James Goddard (İngiltere) 1.59.24
    7-Keith Beavers (Kanada) 1.59.43
    8-Liam Tancock (İngiltere) 2.00.76

güncellenme zamanı 18.27 | 13.8.2008​

Şampiyon yüzücü Phelps günde 12 bin kalorilik diyet yapıyor

29. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda, yüzmede bugün kazandığı 2 altın madalyayla, katıldığı 2 olimpiyat oyununda
    toplam 11 altın madalyaya ulaşan ve şimdiden oyunlar tarihinde en fazla altın madalya kazanan sporcu olarak tarihe geçen Amerikalı Michael Phelps’in başarısının ardında günde 12 bin kalorilik özel olimpiyat diyeti yatıyor.
    Amerikan NBC televizyonuna demeç veren 23 yaşındaki Phelps, "Ye, uyu ve yüz. Bütün yaptığım bu. Vücut sistemime biraz kalori koymak ve dinlenmek yapabileceğim en iyi şey" dedi ve enerji seviyesini yüksek tutabilmek için tüm bu kalorilere gereksinimi olduğunu belirtti. Mukayese yapıldığında ve aynı yaşta ortalama bir erkeğin günde 2 bin
    kaloriye gereksinimi olduğu düşünüldüğünde aradaki büyük fark ortaya çıkıyor.
    Her öğün 4 bin kalori alan Phelps, güne, peynir, marul, domates, kızarmış soğan ve mayonezle dolu üç adet yağda pişmiş yumurtalı ekmek, 2 büyük fincan kahve, 5 yumurtalı omlet, bir tabak tahıl gevreği, pudra şekerli 3 dilim yumurtalı ekmek ve 3 adet çikolatalı krepten oluşan "Şampiyonlar Kahvaltısıyla" başlıyor.
    Phelps öğle yemeğinde, yaklaşık yarım kilo makarnayı gövdeye indirirken üstüne beyaz ekmekten hazırlanmış iki büyük domuz etli ve peynirli mayonezli sandviç ve bin kalorilik enerji içeceği tüketiyor. Amerikalı yüzücü akşam yemeğinde de yine karbonhidrat yüklemesi yaparak yarım kiloya yakın makarna ve bir büyük pizza yiyor, yanında da bin kalorilik bir başka enerji içeceği içiyor.

Kaynak : www.milliyet.com

umutn ve diez bunu beğendi.
  6. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    bu arada adam bu sabah yedinci madalyasını da aldı ancak bu sefer dünya değil olimpiyat rekoruyla.

7. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar olimpiyatlarda doping d'si olamaz maç öncesi maç sonrası hep doping kontrolüne giriyorlar. Ağrı kesiciden bile nem kapıyor kontrol amirleri. Pro Vücut Gel. ise neredeyse doping üzerine kurulu.

Olmasa bile vücut geliştirme normal güzellik yarışmaları kategorisinde. Olimpiyatlarda ise güzelliğin önemi yok en çok koşan en çok yüzene bakıyorlar.

8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi diğer yarışmalarda kontrol yapılmıyor zaten, idrar söktürücüler felanda henüz üretilmedi(ki ben steroid konusunda çok cahil olduğum için aklıma gelen bu, daha neler vardır benim bilmediğim.). 100 metre kadın dünya şampiyonuda doping yaptığını açıklamadı zaten senin o bahsettiğin hakemlerin bulamadığı dopingi. Haltercilerimizden biri daha düne kadar yemeğime attılar gibi saçma bir bahaneyle kendini savunmadı. Süreyya Ayhan'da doping yapmamıştı sanırım. Benim olimpiyatlar konusunda bildiğim sokaktaki adamdan fazla değil ama ben bile bunları biliyorsam, olimpiyatlarda dopingin d'si olmaz lafı biraz saçma kaçar. Hea ne kadarı yakalanır ne kadarı yakalanmaz ayrı. Ancak en diken üstündeki 100 m yarışlarında doping yapılıp yakalanmıyor ve daha sonra millet yaptığını itiraf ediyorsa, diğer branşlarda neler oluyordur Allah bilir.

Son düzenleme: 16 Ağustos 2008
    Aytosh bunu beğendi.
  9. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    tek bir şey söylüyorum, az önce izledim bitirdim; muhakkak bigger, stronger, faster isimli belgeseli izle. orada amerikan atletizm takımlarının doping kontrolünden sorumlu falan kişilerden tut, diğer ilgili kişilerle, sporcularla kiminle ararsan konuşmalar röportajlar vs var. ve tekbir kanı; her taraf steroid!! inan bana ;)

Aytosh ve Mestano bunu beğendi.
  10. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar steroidin yakalanmaması gibi bir durum olamaz herşeyin panzehiri vardır. açılmayan kasa paradoxu gibi bir şey bu anlaşılmayan stereoidi yapan kişi bunu bilinçsiz ve şuursuz bir anında mı yapıyor.

ama konu şikeyse ona karışmam görmezden gelebilirler. ayrıca her izlediğimize inanmamayı öğrenmeliyiz.

11 eylülü inceleyen iki flim var emin olun hangisini önce izlerseniz öbürküne taraflı bakıcaksınızdır. ikiside büyülü şekilde insanları etkiliyor.

kıssadan hisse anlaşılmayan doping olmaz belki şike olur diyorum.

11. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    chgsk işaretlediğim cümlen olayı kişisel tartışmaya çok rahatlıkla çekebilecek ve üzerinde yeterince düşünülmeden söylendiğine inandığım bir laf. izlediğim herhangi bir şeye, onun bir kısmına belirli deliller eşliğinde vs inanmam izlediğim her şeye inandığım anlamına gelmez. kötü bir genelleme olmuş.

her neyse; olayın derinlemesine ve yetkin kişiler, yöneticiler ve sporcularla röportajlar ve gerçek hayat hikayeleri eşliğinde incelendiği ve forumda da konusu olan bu belgeseli izlemeden bence yorum yapmayın, yani en azından sizin yerinizde olsam ben öyle yapardım.

saygılar.

12. kyzer soze

kyzer soze Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağlıksız bi spor vcut geliştirme.sadece aşırı yapıldıında tabiki. ama olmazsa da olmaz bi spor her erkek yapmak zrnda bence.ama olimpiyatlarda da başka bi yarşma dalında da işi olmamalı

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Hayatta her şeyin fazlası sağlıksızdır.
    Bunu neden vücut geliştirmeye özel bir durummuş gibi söylediniz anlayamadım.
    Aynı zamanda olmassa olmaz bir spor olduğundan bahsediyorsunuz..

Lütfen mesaj yazmış olmak için mesaj yapmayın.
    Ve bu spor hakkında detaylı bilgileri forumdan araştırın, öğrenin..
    İçi boş yorumlar yapmak hepimize zarar veriyor.
    Lütfen dikkatli olalım.

Karasan, rockybalboa7, Aytosh ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz tartışmadan kopmuşsun, olimpiyatta kimse şike yapmaz! 4 sene hazırlandığı bir şeye manyak mı adam şike yapsın? Hadi diyelim manyak, dünkü 100m'de diğerleri şike yapmasa 100m'yi 9.00 sn'demi koşacaktı.
    Bunlar insan sınırlarının en ama en son noktasına kadar zorlanan sporlar. En ağır kaldırma, en hızlı koşma, en hızlı yüzme, en büyük adam ...
    Kıssadan hisse eğer Vg girerse olimpiyatlara, diğer dallardan kirli olmayacaktır.

15. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    bence olimpiyatlara ve olimpiyat komitesine en baştada olimpiyat ruhuna doping skandallarıyla gölge düşürebilir buyüzden olmamalı

16. kyzer soze

kyzer soze Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben sadece uyarmak amaçlı söylemiştim.doktorumun bana söylediği(bana özel olarak değil genel olarak)şeyleri ilettim sadece.hangi doktorla konuştuysam yapma sakın yanıtını almıştım.araştırmadığım bişey olsaydı söylemezdim saygılar ...

17. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    chgsk, çok yüzeysel bakmış olaya. ben de 4-5 yıl önce vg cilerin bile doping yapmayıp, doğal yollardan o hale geldiğini düşünürdüm, işi biraz öğrenince gerçeklerin öyle olmadığını görüyor insan.

olimpiyatlarda doping olmaz lafı 100 yıl önce geçerli olabilir ancak şu an bunu söyleyen birine, herkes bi tarafıyla güler :D dediğim komik olduğu içn gülşmedim, arkadaşın bakış açısına güldüm :)

18. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    olimpiyatlarda doping olmaz derken olabilir ama yakalanır kesinlikle diyorum ve bu sözümün arkasındayım. çünkü dopingi insanlar icat ediyor e doğal olarak icat ettiğin bir şeyinde nasıl bulunacağını bilirsin. eğer bilmezsen şuursuz olman gerekir. he bu sporcunun kendi blim adamları vardır ve kimseye söylemeden yerin altında buna enjekte ediyorlarsa onu bilmem ama bu mümkün değil kısaca dopingci olan yakalanır. elindende amerikalı atlette olduğu gibi paşa paşa ödülünü alıp 2. arkadaşa teslim ederler.

Unutmadan şike ayrı birşey, kayırıyorlarsa onu bilemem ama dopingli kişiyi 100% bulurlar.

Ayrıca eskiden dopinglerin yakalanması daha zordu bence çünkü kontrol aşamaları daha basit ve sayıca azdı.

19. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Senin dediğin mantıkla dünyada suçla savaşta başarının %100 olması gerekir. Yani nükleer bombayı bulup geliştiren Amerika'nın İran'daki nükleer faaliyetlerden etkilenmeyeciğini söylemen gibi birşey.

20. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    iyide zaten öyle istediklerinde bir kişiyi eliyle koymuş gibi bulup yakalıyabiliyorlar. ama görmezden gelinirse bu mesele ayrı demek istiyorum.

olimpiyatlarda doping yapmış birisi varsa kesin biri göz yummuştur demek istiyorum.

Sayfayı Paylaş