sizce hangi salonu tercih etmeliyim...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fiko444 tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba arkadaşlar ...
    evimin yakınında iki tane spor salonu var size ikisinide anlatacağım...
    bir tanesi benm bir yıldır gittiğim ...
    hocası kickboks hocası ....
    ağırlık olarak bench sehbası dambıllar barlar ve bir de kanat aletiyle bacak aleti var...
    bir yıldır bu salonda 3 gün kboks 4 gün body yapıyorum haftalık....
    güç olarak kendime göre çok gelişim sağladım ancak vücut olarak istediğim şekilde bi gelişim olmadı hatta istediğimden baya geri oldu....
    diğer salon ise tam teşekküllü bir body salonu içinde profosyonel body hocaları var...
    ve salonda yok yok...her türlü alet var...
    salonu değiştirmeyi düşünüyorum ancak aklıma takılan bazı sorular var...
    birincisi kickboksçu olmak gibi bir niyetim yok ama insan idman yapında yumruk tekme atınca kendini daha güvende hissediyor ....
    ha kboksa başladğım günden beri 1 yıldır dışarda hiç kavga etmedim yanlış anlamayın kboks yapıyorum die dışarda biri bişi desede dövsem mantığı yok....
    şimdi benm gittiğim bu salonda istediğim gibi gelişememe sebebimin mevcut bir hocanın olmaması...internet okuduklarımla kendi kafama göre body yapıyor olmam...pek fazla dinlenme zamanı olmaması gibi etkenler çok etkili sebepler midir.....
    yoksa benden mi kaynaklanıyordur....yani salonu değiştirsem bile yine aynı şekilde gelişme gösteremez miyim???
    yani bu işte salon ve hoca ne kadar etkili sizce ???

2. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    tecrubelı hoca - beslenme - dinlenme - sıkı idman bunlar olmazsa olmazlar... birde kendi kisisel bılgın olmalı ama o okadar lazım degil.

fiko444 bunu beğendi.
  3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    yani sizcede gelişme hızının az olması sadece benle mi alakalı....yoksa hocanın katkısı da çok mu ....bu güne kadar sadece bodyforumdan öğrendiklerimle kendimce programlar yapıp çalştım...idmanların her zaman hakkını vererek yaparım... ama imkanlar da önemli....
    en çok düşündüğüm sorunlardan biri kick boks yaparken kendimi niyeyse daha güvende hissediyorum günlük hayatta....
    ayrıca esnekliğimide kaybetmek istemiyorum kboksu bırakınca esneklik falanda akalmıyacak gibi...

4. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    hakkını verme konusunda emın olma. ben hergun yenı bırseyler ogrenıyorum. bır oncekı gun ıse yanlıs yaptıgımı anlıyabılıyorum. belkı bıraz daha deneyım lazım.

5. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    hmm peki program konusunda ki kısıtlılık da önemli mi gelişimde ?? yani kendim tasarladığklarımın yerine bilen bir hocanın yönlendirmesiyle çalışmak daha iyi olmaz mı sizcede ??

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben daha ıyı durumda aletlerı olan ve vucut gelıstırme konusunda daha tecrubelı, bılgılı, ılgılı hocaları olan salona gıtmenı onerırım..

fiko444 bunu beğendi.
  7. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    peki umur saydığın etkenler gerçekten çok fark yaratabilecek şeyler mi sence ??

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hep aynı programla gıdılmeyecegı dusunuldugunde, daha fazla alet alternatıfı olan salon one cıkıyor..

Hocasının kıckboks antrenoru degılde bodybuıldıng antrenoru olması zaten baslı basına bır etken, eger hocası bıraz ılgılı bırıyse..

Sayfayı Paylaş