Sivilcelerim Geçmiyor Ne Yapacağım?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve omer41 tarafından 18 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    önerileriniz için cok teşekkür ederim..Ama inanın sivilcelerim cok azaldı.Tozu ağır yemeği kestim.B ve C vitaminine yüklendim..Hemen hemen hepsi geçti..Yani karaciğerlerim normale dönüyor.ßir daha da asla kür yapmam.İnş bişi olmaz gidicem doktora zaten..Artık geçmeye basladıı için rahatladım.Bilmiyorum ama zannetmiyorum bişi olsun hersey normal gidiyor..

2. dukastargate

dukastargate Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Al işte kardeşim biz zaten milletçe hep bu yüzden kaybedioruz.
    Sen adam gibi gidip bi check up yaptırsana bi baktır. Artı her kür sonunda ben devamlı gidip karaciğer fonksiyon testleri ve böbreklerime baktırıorum. Heralde geyik olsun die yapmıoruz.
    Artı sen nerden bilicen karaciğerinin normale döndüğünü??? Sivilceler azalınca karaciğer iyileşmiştir die bişi duymadım.

Pardon dostum belki sert cıkıştım istemeyerek ama benim baba Doktor ve daha önce bi yakınımın bashına pek iyi şeyler gelmedi o yüzden bööle konuştum. Git bi görün en azından bi fonksiyon testi yaptır kanımca...
    Haaa ama diosanki atın ölümü arpadan olsun ona ben karışamam...

3. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb ömer,kardeş geçmiş olsun...

Karaciğer Bakımı ve Detoksu için ;
    * Bevitin - C ; B kompleks vitamin ve C vitamini Karaciğere iyi gelir ; kür boyunca hatta her zaman kullanılmalı...
    * Milk Thistle ; daha hiç kullanmadım ama buna da karaciğere iyi gelir diyorlar...
    * Sadece Protei n tozuna ara vermek olmaz , creatin vb. de kullanma bir süre 1-2 ay mesela... ve ayrıca kolalı,asitli içecekler,içki,kahve de kullanma bi süre...
    AKNE , sivilce için ;
    *** AKNEFUG BP 0,05 50 ml Losyon (%5-10) ilacı al eczaneden,sür kullan,iyi gelir....

4. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    aslında benim yazım eski moda kalmış biraz....

ilk başta sayfa sayfa bütün yorumları okumamıştım da ama benim yazım demode kalmış biraz.... :)

5. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    sırtını kükürtlü sabun yada neutrogena nın sabunu ile yıkarsın. yoğurt ye bol bol, bu da içten yardım edecektir kaybolmasına.

bendede Çıban çıkıyor sebebi nedir. ? çok rahatsız edici. ensemde 3 tane. 3 ay fast food beslendım onunla alakalı olabilirmi?

bu kadar ilacın üstüne roaccutane tavsiye etmem.

6. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    peki sivilcelerin geçmesi karaciğerlerin düzelmesi anlamına gelmes diosun başıma ne gelebilr geçmesse ama illa bişi kullanmassan normala döner diyorlar?? yani kestim hiç bişi kullanmıyorum kullanmicamda artık!.. ne olabilir?

7. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    doktora git.

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ömer
    sen sivilcelerin dısında baska problem mi yasadın bana mı oyle geliyor.. Sen pek sivilceyi takacak bi adam deilsin sanki.. baska bir problem olduysa vücudunda belirt... " bi daha asla kullanmıyacam hicbisey" diyen bi adamda sivilceden fazlası olabilir..

9. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    hAYIR kesinlikle baska yan etki görmedim sadece kıllanma bide azıcık ama yok denilcek kadar az..sadece sivilceye taktım kafayı:)

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Evet o sivilceler gerçekten kafaya takılmayacak gibi değil. Geçenlerde birisiyle konuştum 6 haftalık sustanon + primobolan kürü yapmış. Kolunda feci şekilde sivilcelenme olmuş ve 1 yıla yakın bir süredir geçmek bilmiyormuş, Rouccutan kullanmaya başladım dedi. Bunu dinleyince anladım ki dert sivilce kadar basit bile olsa insan kendine yaptığı için kafaya takıyor.

11. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Ya bunun bi yolu yok mu* eczaneden monodox aldım .. ayrıca c + b vitamini kullanıyorum..Peki yani bu sivilceler geçmicekmi steroid kullanan cok ama herkezde sivilce olmuo..Gene bende biraz azaldı...

12. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    aldığın ilaç karaciğeri muzzzam yoran bir antibiyotik
    neden doktora gitmeyi denemiyorsun?
    kusura bakma arkadaşım yaşın daha ufak ama bu kadar kafana göre iş yapma
    yalnış kürler,yalnış ilaçlar sağlık bu şakaya gelmez
    karaciğerin yorulmuş halde sen monodoks kullanıyosun
    olmamalı..
    cildiyeciye git herkesin aknesi aynı olsada tedavisi farklıdır..

13. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle bir doktora gorunmelisin...Belki kısa vade de sivilcelerin geçebilir..

Ama uzun vade de ne olacagı belli olmaz...Kullandıgın ilaçlar sende kesinlikle bir tahribat yaratmıştır en azından bunun ne derece oldugunu öğrenmelisin, buna göre önlem almalısın...

Şakası olmaz bu işlerin.

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    SİVİLCELER

Sivilce veya tıbbi adıyla akne, en sık görülen cilt rahatsızlıklarından biridir ve ergenlik çağında insanların hemen tümü hafif veya ağır şekliyle bu sorunu mutlaka yaşamıştır. Bu yazıda sivilcelerin genel özelliklerine değil, sivilcelerin hangi durumlarda jinekolojik bir hastalığa işaret edebileceği konusuna değinilecektir.

Sivilceler Nasıl Oluşur?

Sivilceler cildin yağ bezlerinin bir hastalığıdır. Yağ bezlerinin cilde açılan kanalları tıkandığında sivilce denilen oluşumlar ortaya çıkar. Sivilceler en sık yüzde, alında, sırtta, göğüste ve omuzlarda oluşurlar. Estetik görünümün geçici olarak bozulmasına neden olabilecekleri gibi, şiddetli olan lezyonlar nedbeleşerek iyileştiklerinde kalıcı izler de bırakabilirler.

Yağ bezleri normalde sebum adı verilen bir madde salgılarlar. Bu salgı bildiğimiz yağ özelliklerini taşır ve amacı cildi korumaktır. Yağ bezlerinin önemli kısmı vücutta kıl köklerinin (foliküllerin) iniçinde yer alırlar ve salgı bu kıl kökünün yüzeyine olur. Herhangi bir nedenle sebum ("yağ"), bu kıl kökünün bulunduğu bölgeden dışarı açılamadığında bu bölgede birikir ve sivilce ortaya çıkar.

Kıl kökü tıkandığında içeride biriken bu sebum ve kıl kökü yenilenmesiyle normalde dışarı atılması gereken ölü hücreler atılamadığından içeride birikirler ve bakteriler için çok uygun bir besiyeri oluştururlar. Başta Propionibacterium Acne adı verilen bakteri olmak üzere çeşitli bakteriler tıkanmış folikül içinde çoğalmaya başlarlar. Bakterilerin çoğalırken salgıladıkları maddeler bölgede ödem, kızarıklık ve ağrı gibi iltihabi belirtilere yol açarlar. Belli bir aşamadan sonra kıl kökü içindeki basınç çok artar ve sivilce içeriği patlayarak cilde boşalır.

Sivilce oluşumunu açıklamak için çok çeşitli teoriler ortaya atılmıştır. Bunlardan en çok kabul göreni kanda "erkeklik hormonlarının" artması ve bu artışa bağlı olarak kıl kökünün içinde bulunan sebum salgısının ileri derecede artmasıdır. Özellikle ergenlik çağının başlarından itibaren hem kız hem de erkek çocuklarda büyüme ve gelişmeyi sağlamak amacıyla testosteron hormonu ve diğer erkeklik hormonları artar ve bu artış duyarlı kişilerde sivilce oluşumuyla sonuçlanır.

Sivilce oluşumu kalıtımsal özelliklerden çok fazla etkilendiğinden özellikle anne ve babasında ergenlik çağında sivilce öyküsü olan kız ve erkekler bu problemle daha sık karşılaşırlar. Kalıtım muhtemelen sebum salgılayan hücrelerin erkeklik hormonlarına duyarlılığını etkilemektedir.

Ergenlik çağındaki kızlarda ve kadınlarda adet kanamasından 2-7 gün önce değişen hormonal ortam nedeniyle sivilcelerde artış gözlenir. Gebelik, doğum kontrol hapına başlama veya bırakma, ağır ruhsal veya fiziksel stres de hormon düzenini etkileyerek sivilcelerin artmasına veya daha önceden hiç sivilce sorunu yaşamayanlarda yeni sivilce oluşumuna neden olabilir.

Cildi "kirli" olanlarda ve bazı gıdaları alanlarda sivilcelerin daha çok görüldüğü doğru değildir.

Sıklıkla ergenlik döneminde ortaya çıkmaya başlayan sivilceler genellikle 30 yaşından sonra azalma eğilimi gösterse de, 40-50 yaşlarına kadar sivilce sorunu yaşayan insanlar da vardır.

Jinekolojik Açıdan Sivilceler

Sivilcelerin oluşumunda kanda erkeklik hormonu seviyesi artışının önemli nedenlerden biri olduğu belirtilmişti. Kadınlarda bu hormonun artmasına neden olan jinekolojik sorunlar sivilce oluşumuna neden olabilmektedirler. Jinekolojide bu durumun en sık yaşanmasına neden olan hastalık polikistik overdir. Kronik yumurtlama bozukluğuyla seyreden bu hastalıkta adet görememe, seyrek adet görme, şişmanlama, gebe kalamama, tüylenme gibi belirtiler olabilir.

Sivilcelerin tedavisi genellikle bir cildiye uzmanı tarafından yapılır. Ancak özellikle yukarıda sayılan belirtilerin varlığında cildiye uzmanı değerlendirmesine ek olarak bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı değerlendirmesi de gereklidir. Yukarıdaki belirtiler dışında, ergenlik döneminde hiç sivilce olmamış veya hafif olmuş olmasına rağmen ergenlik döneminden sonra sivilce problemiyle karşılaşan kadınların da bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı değerlendirmesinden geçmeleri önerilmektedir.

Cildiye uzmanı tarafından izotretinoin içerikli ilaç tedavisi verilen kadınların gebelikten korunmaları gerektiği unutulmamalıdır. Sivilce tedavisinde en güçlü ilaçlardan biri olan izotretinoin, bilinen en güçlü teratojen (bebekte doğumsal kusur yapan) ilaçlardan biri olduğundan bu ilaç gebe olan veya gebelik şüphesi olan kadınlarda kullanılmamalıdır.

15. mutar

mutar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sivilcelere bilimsel çözüm

arkadaşlar merhaba :) ben bu sivilcelerden 4 yıl boyunca çektim. özellikle son 2 yıl şiddetli idi. size eğer sivilceleriniz çok fazla ise önereceğim tek ve etkili bir ilaç var.zaten bu ilacı uzman doktor çeşitli testlerden sonra özel reçeteyle veriyor. yan etkileri özellikle hamile baynlarda çok fazla ama yinede azda olsa var.adı ROUCCUTANE. tek ve kesin çözüm emin olabilirsiniz. (bu arada bende yan etkisi olmadı.sadece dudaklarım çatladı)
    AMA ŞUNU BELİRTEYİM BİR ARALAR BU İLACIN DEPRESYONA VE İNTAHARA NEDEN OLDUĞU SÖYLENDİ.AMA İSPATLANAMADI.BUNDANDA HABERİNİZ OLSUN..............

16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Mutar depresyona neden oldugu en cok duyulan yanetkidir o nedenle asiri derecede sivilceniz yoksa kesinlikle kullanmayin derim. Tanidigim bir kac kisi var ve bunlar depresyona yakalandi :!:

17. mutar

mutar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda despo arkadaşımıza katılıyorum. çok fazla sivilce yoksa kesinlikle kullanmamak lazım.bende işe yaradı kurtuldum allaha şükür. bu arada bir ilaç ismi daha vereyim. buda fena sayılmaz. özellikle kızarıklıklara ve başlangıçtaki sivilcelere çok iyi geliyor.DİFFERİN JEL.inşallah işinize varar.

18. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben Blitz gibi Aksil-10'u kullanıyorum, gerçekten faydasını gördüm, maske şeklinde bir krem. Mesela banyoya girmeden 20 dakika onceden sürsen belki faydasını görürsün ;) faydasını gördüğüm nadir kremlerden biri.

19. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    aynı sorunu bende 3-4 yıl çektim.Bir sürü ilaç krem vb. kullandım ama bir fayda etmedi,en sonunda doktara gittim roaccacutane diye bir ilaç verdi(çok güçlü bir ilac) 6 ay kullandım olayı içten çözdü artık bebek poposu gibi bir yüzüm var.:)

20. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Hbib yan etkileri oldumu ilacın yazarsan sevinirim.

Sayfayı Paylaş