sivasli ve safkan sivas kangallari

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sivasli tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    izinde sivastaki bi agbimin kangallariyla resim cekindim ve sizinle paylasmak istedim.buyrun bakin

salvadore_xp, Sedif, FleXoR ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    sivaslı gerçekten harika köpekler bunlar şimdiye kadar benim hatırladığım ve bildiğim 4 kangalımız oldu 2 sini ben büyütmüstüm çocukken çiftlikte,

gerçekten bakımı çok zor,fazla ilgi isteyen ve bakabilmek için geniş bir yerin olması gereken köpekler...

bir cok köpek besledik ama bunlar kadar güzel köpek görmedim,ahırda ineklerin yanına girer ordan ayrılmazdı ve bır yabancıyı asla oraya sokmazlardı ...

ve eşlerine çok bağlı oluyorlar ve ilk sahibini kesinlikle unutmuyorlar buna gözlerımle şahit oldum..

bence kangal kesinlikle bir tutku insan bu köpekten sonra başka bir köpek istemez ,ankara hayvanat bahçesinden getirtmiştik en son bir tane malesef etraftaki çobanlar zehirlediği için kaybettik son kangalımızı...

üniversitedeyken yaz tatilinde dedemle sivasa gelip asıl memleketinden bu köpeklerden iki tane alıp gelmeyi planladık...daha sonra malesef dedemde ağır sağlık sorunları baş gösterince ertelendi ama tekrar bir kangal almayı düşünüyoruz insallah...

Son düzenleme: 10 Ağustos 2009
    FleXoR ve DeL PotRo bunu beğendi.
  3. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    slymnasye kangal sevgin icin sevindim.evet cok harika kopekler..bende cok kangal gordum ama bu resmini koyduklarim baska..resimde cok iri cikmadilar.yanlarina gidince sanki aslan gibiler.iki kisi bile zor tuttuk asiri gucluler kangallar,yigenim korkudan arkadaki jeepin uzerine cikip arabayi komple cizdi ayaklariyla :)
    tekrar almak istedigin zaman bana ozelden yaz..bu kopeklerin sahibi cok iyi birisi maksadi kopekleri sahiplendirip kangal sevdasini yaymak..millet gibi cok asiri rakamlar isteyen biri degil.genis yeri olan herkesin bi kangali olmali bence.bu hayvanlar muhtesem

slymnasye bunu beğendi.
  4. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ne diyosun, iri çıkmaz mı ya! aslan gibi çıkmış maşallah, ağzım açık kaldı valla:shock::D bu kangalı görünce buralarda gördüğümüz kangal diye satılanlan köpeklerin kangal olmadığı anlaşıldı:D cidden çok harika duruyor, benim de kangala karşı özel bir ilgim var, kesinlikle sahip olmak istediğim bir köpek ve ilerde müsait olup almaya karar verirsem inş seni rahatsız ederiz müsadenle.thums::)

sivasli bunu beğendi.
  5. halimiz_duman6

halimiz_duman6 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çocukken dedmin kangalına 3 arkadas binerdik banamısın demden tasırdı aslan gibi bi hayvan ya ...

slymnasye bunu beğendi.
  6. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    makineci tabiki neyse o cikar resimde.ama cogu zamanda yanilitiyor resim..gercekten resimdekilerden cok daha iriler.sahibi garanti versede insan yanina gidince resmen ürküyor.anadolu aslanlari demiyoz bosyere

salvadore_xp bunu beğendi.
  7. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    sivasli izinden döndün zannedersem sivas kangallarimiz dünyaca meshur ama biz kiymetini bilmiyoruz hocam arka planda yavrularda cikmis resimleri varsa bir zahmet ekleyiver birde gözüma takildi yasadigi ortam cok bakimsiz keske biraz daha ceki düzen verselerdi

8. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    kangal

sivasli buda benim kangal havuzdaki resimde 5 aylik falan cocuklarla olan 8 aylik hali

Ekli Dosyalar:

salvadore_xp ve slymnasye bunu beğendi.
  9. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    tek alıcağım köpektir, resimler süper kangal harika bir hayvan harika..

10. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    mükkemmel bir kuçu gerçekten :)

11. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    enver 34 senin icin yavru resimlerini ekliyorum.evet yerleri biraz bakimsiz koy ortami cünkü.bu köpekler her köpek ciftligindeki gibi kafes ortaminda yetismiyor.devamli koyunlara sürüye falan gidiyolar.onun icin daha iyiler.dogal ortamda yetisiyolar.zaten kopeklerin sahibi yeni bir arazi aldi ve cok guzel yapiyor orasini

enwer-34 bunu beğendi.
  12. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    vay vay vay yerim ben onlari yavv kapip getirseydin ya

13. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    getirmesi cok kolay bende co istiyorum ama evim bahceli degil.yoksa bi bahcem olsa bir disi bir erkek getirip üretime bile gecerim valla :)

14. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Sivaslı abi bi sorum olcak bizim bu kangallardan çiftlik gibi köy biyerde 3 tane var ama tavuk yedikleri için bağlılar yaz sıcağında bile sacdan kulübelerinin altında duruyorlar tavuk yedikleri için çözemiyoruz çözdüğümüz gibi başlıyorlar yemeğe bunların tavuk yemesini nasıl engelleyebiliriz? Birde bunların beslenmesi nasıl olur biz sabah aksam bayat ekmekleri suya batırıyoruz yumuşayınca iyice suyunu çıkarıp içine süt koyup veriyoruz arada sırada da kemik falan.Bizim 3 köpeğimiz vardı yine bundan önce biri saf akbaş cinsi biri saf kurt köpeği birde iyi bi coban köpeği vardı.Bunlar çok iyi köpekti hiç sıkıntı yapmamışlardı bize çok iyi köpeklerdi yaşlandılar sonra öldüler falan.Ama bu kangalları biz mi eğitemedik yanlış bişeyler yaptık heralde.

15. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    salih her zaman diyoruz kangalllar akilli hayvan kangallar asil hayvan....... vesaire vesaire...ama sonucta bir hayvan..yeri geliyor biz kendi cocuklarimizi egitemiyor onlara dedigimizi yaptiramiyoruz.bu nedenle kangal bil olsa köpegin sucu yok.egitim kucukken verilmeli.daha kücükken ilk tavuga saldirdiklarinda onlara bagirarak sert bir sekilde uyarilsalardi yaptigi yanlisin farkina varacaklardi..ama tipki insanlarda kisilik oturdugu gibi hayvanlarda bazi alisklanlari buyuyunce cok zor degistirirler.hatta bazen degistirmezler.o nedenle isin zor.
    beslenme isine gelince yetiskin kopeklere gunde bir sefer yemek yeterli sabah aksama gerek yok..köydesin madem köyde bilirsin köpeklere YAL yapip verirler.onu doyacaklari kadar yapip günde bir sefer verirseniz yeterli olur

salih61 bunu beğendi.
  16. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Köyde değilim sadece tatillerde 1 ay 2 ay falan gidiyorum bu yer yalova da baya sıcak olabiliyor öğle zamanı köpekler sac kulübenin altında haşlanıyorlar gönül isterki hep cıkartalım ama sadece o da bazen tavuklar içeri girince akşamları çözüyoruz yer geniş etrafı telle örülü eğitilse tam köpeğin yeri ama işte bizde böyle duruyor.Bekçilik anlamında çok etkili onları gören içeri giremiyor böyle boz ayıları gibi havaya falan kalkıyolar hemen çok defada zaten zincirlerini koparttılar çok güçlü hayvanlar.Yal dediğiniz sivas ta köpeğe mi verilir bilmiyorum ama biz trabzonluyuz bizim oralarda yal dediğiniz şey çeşitli yemek artıklarından oluşur onu ineğe veririz.Böyle köpeğin yiyebileceği yemekler kalınca onlarıda veriyoruz tabi köpeğe.

17. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    kangallari cok düsünüyorsan tavuklari bir tel örgünün arkasina hapsetsenize tavuklarmi daha degerli yoksa dünyaca kangallarimizmi garipleri sicagin altinda yakiyorsunuz
    cok kizdim simdi

18. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    YAL arpa ve bugday unun su ile veyada süt ile karistirilarak belli bir kivama getirilerek yapilan bir köpek yiyecegidir..besleyicidir köpekleri cok iyi doyurur,ama fazlasiyla karbonhidrat agirliklidir.o yüzden cok faydali degildir.ama köylerde kuru mama pahali olmadigi icin herkes köpegine yal verir.yal ve sakadatcilardan alinan ucuz etlerle köpegin beslneme isi kolayca cözülebilir

19. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    kaldigimiz yerden bir kac resim daha atiyim.bu hayvanlara ne kadar deger versek azdir

Ekli Dosyalar:

20. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Aslında köpeği alıp kendin eğitmelisin. Onun adım adım öğrendiğini görmek de ayrı bir keyif verir. Pavlow klasik koşullanmasını hep köpekler üzerinde uygulardı. Aslında biz insanlar da köpekler gibi klasik koşullanıyoruz. Köpek eğitirken lütfen öğrenme kuramlarını dikkate adın. Klasik koşullanma, edimsel(operant) koşullanma, kademeli yaklaşma, söndürme vs. kuram ve teorilere çok ihtiyacınz olacak. Ben kangalların çabuk eğitilebildiğini düşünüyordum. Bizim evin önünde olimpik havuzun güvenliğinden sorumlu kangal vardı. Köpek ağzını üstüme sürdüğünde oyun oynamak istediğini anlamadığım için korkuyla bir tokat attım ona. Attıktan sonra da gece boyunca vicdan azabından uyuyamadım zaten. Bir daha da ağzını sürmedi bana. Beni görünce hazırola geçti hep. Dayaktan ziyade yüksek sese de çok duyarlı bir hayvan. Birincil pekiştireç yerine ikincil pekiştireç uygulanması taraftarıyım ben...

Sayfayı Paylaş