Saman gibi yulaf yemeye elveda süper tarif!!!

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Bedirhan Aydın tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bedirhan Aydın

Bedirhan Aydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar yulaf beslenmenize eklemeniz gereken yüksek karbonhidrat içerikli kompleks bir besindir. Spordan önce karbonhidrat ihtiyacınızı yulaf ezmesiyle karşılayabilirsiniz. Çoğu kişi yulafın tadını sevmediğini yerken saman yiyormuş gibi tatlar aldıklarını okuyorum ve bende size tadını çok beğendiğim bir yulaf ezmesi tarifi vereceğim.

Öncelikle orta boyutta yiyebileceğiniz bir kaseye 1 yada 1,5 su bardağı yulaf atıyoruz . Sonra kuru meyve katıyorum yarım-1 avuç arası , bimde 3 liraya satılıyo isterseniz ayrı alıpda katabilirsiniz ( incir kayısı üzüm zevke göre) sonra 1 muzu ezip lapa haline getiriyorum onu katıyorum sonra kuruyemişlerden fıstık badem ceviz elinizde ne var ise azar azar katın 1 çay kaşığı tarçın bir tatlı kaşığı hindistan cevizi katıp karıştırıyoruz kaşıkla sonra ister tam yağlı ister yarım yağlı sütü ilave etiyoruz üstü batasıcaya kadar tatlandırmak için yarım yemek kaşığı pekmez yada bal kullanabilirsiniz bal doğal olursa daha içiniz rahat olur. Denemenizi tavsiye ederim çeşitli şeylerde ekleyebilirsiniz protein tozu ilede tat verebilirsiniz keyfinize göre ben sizlere sadece bir tarifte bulunmak tarifimi sizle paylaşmak istedim umarım hoşunuza gider iyi forumlar iyi vücut geliştirmeler :)

2. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    yulaf yemenin ne mantigi kaldi incir muz bal koyduktan sonra....yulafin tercih sebebi icinde seker barindirmamasindan ve glisemik indeksi düsuk olmasindandir.ama muz,bal ve kuru incir yada herhangi meyve glisemiks indexi artiracak...ama bu karisimi sabahlari yersen sorun olmaz...

3. Bedirhan Aydın

Bedirhan Aydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sabahda olabilir tabiki ama spordan önce gerekli enerji karşılamak için yiyorum ve sporda halsizleşmeden bitiriyorum antremanımı

Sayfayı Paylaş