Sakatlanan omuz düzelir mi? DÜZELMİYOR

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Prgn1 tarafından 28 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kapsül genişlemesinden dolayı omuz çıkığı yaşadım (yani kopma yırtılma ezilme vs yok sadece eklem zorlamaktan gevşedi.) Aynı gün içinde 3 kez çıktı girdi yani üstüne zaman bile geçmedi çok bir şey olacağını sanmıyordum. Doktora gittim film çekti baktı omzun yerinde 3 hafta bandajladı sonra bir daha çıkmaz merak etme dedi. Sevinmiştim ama yinede bu süreçte başka bir ortopediye de gittim o da aynısını dedi. 3 hafta bitimi 30 günlük fizik tedavi gördüm tricepsim yok gibiydi hiç ekstansiyon yapmadığım için bu süreçte erimiş gibiydi. Şimdi günlük kullanım derecesinde tüm kaslarım herhangi bir hareket kısıtlaması yok. FAKAT ;
    -Yana kaldırırken(Lateral,Abdüksiyon) kas çekiyor gibi bir şey nasıl anlatayım ki ,ağrı desem yalan olur.
    -Başımın üstüne kaldırdığımda AĞIR kemik kütlemeleri ve sesleri (Fizik tedavide geçeceklerini söylemişlerdi.) ağrısız ama takır tukur bu ne çok huzursuz oldum cidden.
    -Çıtlamalar , zaten buna kafayı takmıyorum her şeyde çıtlıyor çok fazla.
    -Eksternal rotasyon hareketinden korkuyorum. Kol kası gösterme pozisyonu, arnorld pozisyonu desem anlarsınız sanırım. Yüzüstü bile yatamıyorum bu nedenden dolayı. Tekrar çıkmaya en elverişli pozisyonmuş çünkü.

Bildiklerime bakalım
    +3 ay boyunca egzersiz yapmam ROTATOR CUFF ları geliştirmem gerek theraband ve 1/3/5 kg ağırlıklar ile basit şeyler. Öne 90 derece, yana 90 derece(zor ve ağrıyor), biceps için bide.
    +omzumun çıkmasından bu yana 3 buçuk ay geçti
    +triceps geliştirme için yapılan hareketler kolum için çok tehlikeli. İşin en üzücü kısmı bu.!

Sizce kolumun normal bir kol gibi olmasını beklemek benim hatam mı? Yoksa doktora gidip mr çekmesi için yalvarayım mı? Sonuç ne olursa olsun ne yapabilecek ki?(FTR doktoru da böyle dedi.) Veya kolum hala iyileşiyor mu? 3 buçuk aydan bahsediyorum ..
    Teşekkürler şimdiden

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba, ben de omuz sakatlığı yaşıyorum yaklaşık 3 aydır. Mr da sorun yok sanırım kas spazmı. Omuz sakatlıkları 6 ay ila 2 yıl arası geçiyormuş ve zor iyileşiyormuş. Maalesef en sıkıntılı bölgelerden biri. Benden sana tavsiye eğer maddi imkanın varsa, bir devlet ya da üniversitede de görev yapan bir profesör bul. Tek doktorla sakın kalma. Ben çok doktor gezdim çoğu ameliyat dedi neler neler çıkardılar ticari amaç için. Elbet bir tedavisi vardır. Bu süreçte spordan uzak kalmak kulağa çok kötü geliyor ama mecburuz. Mr da mutlaka çektir. Kan tahlili yaptır. Bunları zaten Prof isteyecektir. Umarım kısa sürede iyileşiriz

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim umarım iyileşiriz fakat bendeki doktorlar da farklı bir durum önüne gelen 3 hafta bandajla kal sonra geçer. 3 haftadan sonra kolumu kıpırdatamadım dalga geçiyorlar heralde 4. Aya gireceğim hala inanılmaz takırtı tukurtu çıtlama kütleme ağrı hepsi var. Tekrar çıkar mı omzum çıkmaz mı bilmiyorum ki? Hiçbiri mr çektirmedi bana.

4. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Dediğim gibi üniversite veya devlet kurumunda da görev yapan bir profesör bunu rahatlıkla çözecektir. İşinin ehli birisi olmalı. Hangi ildesiniz

5. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adana

6. sporcuşirin

sporcuşirin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Bence uzman bir doktora görünün. Omuz bu şakaya gelmez.

7. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum 3 doktora da gittikten sonra doktorların bir işe yarayacağını sanmıyorum :/

8. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    İşinin ehli biri bu işi çözer dediğim gibi bir profesöre görünün

9. gkhnkaanyrtc

gkhnkaanyrtc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sporu bırak ve Spor hekimine git

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. gkhnkaanyrtc

gkhnkaanyrtc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    doktorun unvanına takılmayın. İşini iyi yapıp yapmadığı Herşey den önemli. Prof yada doçent olması sizi iyileştirmez.onlar sadece akademik unvanlardır..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş