Sakatlık tecrübeleriniz bana yön versin

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Nanza tarafından 26 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba, sorumu lütfen sonuna kadar okuyun, her fikre ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Aylar önce omzumdaki problem için konu açmıştım (4ay önce). Bu problem için 4 ayrı doktora gittim. 3 özel 1 devlet. Özeller ameliyat dedi, kemikte kist var dedi. Devletteki Prof ise benden bir sürü tahlil isteyip beni konseye çıkardı ve kemikte hiçbir problem olmadığını, ameliyata gerek kalmadığını söyledi. Sonuç olarak kemikte kist falan problem değilmiş. Ağrılarım ara ara oluyor(ön omuz kısmında) , ben de masörlere gitmeye başladım, kimi dakikalarca ovdu kimi elektrik verdi. Spor masörüne de gittim. Hepsi ortak bir şey dedi : "kas spazmı". Kas spazmı 4 ay sürer mi? Spora gidemiyorum 4 aydır. Geçenlerde ağrılarım geçmişti(şiddetli ağrılar değil, harekete bağlı ağrılar.) spora gittim. Isındım ve hafif hareketlere başladım. Çok düşük ağırlıklar ile. 2. Setten sonra aynı yer sızlamaya başladı. 1-2 gün yine ufak ufak harekete bağlı ağrılar yaşadım. Kronik oldu sanırım. Lütfen psikolojik olarak çöktüm. Bana yardımcı olursanız minnettar kalırım, saygılar

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. yasinsahin

yasinsahin Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    benimde omuz konusunda bir problemim vardı dediğin gibi değil ama mesela pullover hareketinde bazı insalar çokca gerdirebiliyordu kendilerine bense kolumu okadar geriye salarsam kıtırt diye ses geliyor kolum dönüyordu.bende kolumun ses verdiği yere kadar yapmayı öğrendim ve öyle bir problem yaşamadım daha belki göğüs ortan biraz yavaş gelişcek ama yababilcek alternatif çözümler aradım veya yavaş gelişmesine göz yumdum sağlığımdan önemli değil sonuçta.bence omzunu dinle neden sızladığını neden ağrıdığını en iyi kendisi söylüyor bu bütün vucüt için böyle deli gibi görünebilirim fakat gerçekten çok ciddiyim vucüdünu dinlemeyi öğren ben öğrendim ve bir problem yaşamadım.tavsiye ederim.

3. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkür ederim fakat hiçbir Press hareketini yapamıyorum, bundan birkaç hafta önce ön kol arka kol da çalışamadım kendimi denedim, durum daha farklı sanırım

4. yasinsahin

yasinsahin Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    bir kaç birşey söylemek isterim fakat dediklerim şahsıma ait yani bir doktor felan değilim.sıcak havlu sarıp yat ağrı yapan bölgeye bir hafta felan salona gitme yai 1 hafta off ol sıcak havlu ve kas spazmı olabilme riskine karşın merhem kullanmayı dene sadece bir öneri dediğim gibi bir doktor değilim.geçmiş olsun şimdiden.

Nanza bunu beğendi.
  5. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Dikkate alacağım teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş