Saat kaç arası spor yapılmalı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve sefa01 tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sefa01

sefa01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yardım edin lütfen saat kaç arası spor yapmalıyım sabah demeyın okula gidiyorum haftasonu belki , okuldan 4 te cıkıyorum hangı ara yapmalıyım aç karnınamı? tok karnınamı? arkadaşlar bide yasım 17 boy 1.80 kilo 87 ben çok zayıflamak istiyorum yanı çok az yag olsun ne yapmalıyım yardım edin okulda hiç bişi yemiyorum sabah hiç bişi yemiyorum saat 6 da felan yemek yiyiyorum normal okadar 2 haftadır böle yaptım ama dayanamadım şimdi çikolata fln yedim birdaha yemicem yardım edin ne yapayım gunluk 20-30 dk kosuyorum 100 kalori yakıyorum yardım edin konu kilitlenmesin lütfen hevesim kaçıo sonra..weightlifter

2. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    günde 1 öğün yemeyle kesinlikle zayıflayamazsın önce beslenmeni düzenle ve sporuda yemek yedikten 1,5 saat sonra yap

3. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Tok karnına kesinlikle spor yapılmaz..Yemek yediysen en az 2-2,5 saat beklemelisin ondan sonra..Sabah saatleri; insan metabolizmasının en yoğun olarak çalışmaya başladığı zamandır..Bu saatlerde yapılacak her türlü aktivite normal zamanlarda yapılandan çokda fazla olmamak şartıyla daha verimli geçer..Zayıflamak ve kilo vermek istiyorsan günde 5-6 öğün yemek yemelisin ama fazla kalorili ve karbonhidratlı yiyeceklerde uzak durarak..Ve sürekli koşmalısın yağ yakmak için..

4. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle yemek yeme alışkanlığını değiştirmelisin daha sonra spora başlarsan azim ve sabırla istediğin kilolara gelirsin. sağlıklı beslenme bir hayat felsefen olmalı. Günlük kalori ihtiyacını hesapla alman gereken kaloriyi hesapla bunu öğünlere bölerek kendine güzel bir liste oluştur. Örneğin günlük 2000kkal'lik bir diyet yapacaksın diyelim bunun %30'unu falan sabah kahvaltısı oluşturmalı yani 500-600kkal. Günde 3ana+2ara öğün yemelisin veya yapabiliyorsan 3ana+3ara öğün yemelisin. Yemek yemeyerek sağlıklı kilo verilmez, verilsede geri alınır.. Sabah okula erken kalkıyorsan bu senin için avantajdır birşeyler yeyip metabolizmanı hızlandırabilirsin erken saatlerde. Bunun dışında spordan 2saat önce akşam yemeğini yemiş olmasın eğer akşam yapacaksan sporu. Akşam yemeklerine dikkat et 1 tabak sebze yemeği ya da yağsız 1porsiyon yemek yanında salata idealdir. Bu saatten ve spordan sonra pek birşey yemeni tavsiye etmem. İlk günler biraz zor geçebilir gece yatağında miden kazınabilir dayanmaya çalış daha sonra alışacaktır bünyen. Eğer dayanamazsan açlıktan uyuyamıyorsan bir salatalık veya domates yiyebilirsin ben öyle yapıyordum.. Kilo verirsin ama amacın sağlıklı kilo vermek olsun ve bu kiloyu sadece yaz sezonu için verme kendi sağlığın için ver.. İyi günler...

5. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    gecen sene benim de derdim oydu ama okulum bitti nihayet :)..

ben sana benim yaptığım şeyleri söyliyeyim onu yap cünkü okuldan sonra ders di felan dı zaman kalmıyo spor a...

sabah kalkıp kahvaltı edicek vaktim kalmıyo deme mecbursun 1 saat erken kalk 1 saat erken yat seçim yok..

sabah kalkıp boş mideye 1 bardak ( 1.5-2 yemek kaşığı elma sirkesi gerisi su ) bunu iç yapamıyosan 1 bardak soğuk su..

ardından 2 yumurta beyazı 30 50 gr arası lor peyniri 1 dilim tahıllı ekmek 1 meyve 1 bardak light yada yarım yağlı süt ama light tercihim

ara öğün kesinlikle yapman lazım cünkü kahvaltı cok besleyici olmuyo 12 gibi öğle yemeği olacağını düşünürsek 2. dersten sonraki tenefüste okula yanında götüreceğin 1 elmayı yiyeceksin ( evden elma getirmiş bunu yiyo derler diye cekinme sakın.. ye kardeşim sen mecbursun :) )

öğlen eve gitmiyorsan dert.. okulda yağsız yiyebileceğin bişey olmaz.. ama gidiyorsan eğer; 30 50 gr arası lor peynirini kaşıkla kuru kuru kötü olur ama protein alımı yapman şart.. sonra hemen yağsız sebze yemekleri yada cok cok cok az zeytin yağlı sebze yemeği + marul salatası ( marul + salatalık + domates - gücün yetiyosa içine biraz küçük küçük tavuk 50 gr yeter yoksa sorun değil :) ) 100 gr yoğurt 1 dilim tahıllı ekmek..

okula gittiğinde yine 2 ders olacağını düşünürsek 1. dersten sonraki tenefüsye yine 1 elma,armut,muz gibi bir meyve yiyeceksin okuldan çıkında 4 de eve..

gidince öğlen yediğin az yağlı sebze yemeğinden 1 tabak öğlen yediğinden biraz daha az kadar yoğurt ve bol su.. sonra akşam 5.30 6 ya kadar derslerinle ilgilen bu arada sindirim yapmış olursun... sonra spora..

tercihen koşmanı öneririm ama salona yazılacak imkanın varsa kesinlikle yazıl cünkü bisikleti var koşusu var ve mekik twiss gibi ek egzersiz aletleri olacağı için cok daha verimli spor yapmış olursun ama yoksa kendini zorlayarak koş :)

eve gelince 100-200 gram kadar tavuk ızgara marul salatası ve yine toğurt... akşam kesinlikle karbonhidrat ( ekmek makarna pilav biskuvi vb.. ) yok...

günde 3 litra kadar su ve şeker yok..

yemek programında kendine göre değişiklikler yapabilirsin öğlende tavuk et vs yiyebilirsin ama akşam koşudan sonra mutlaka protein alımı yapman lazım 20 gram min..

kolay gelsin..

6. sefa01

sefa01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar çok sağolun yaptıgnız yorumlar ve ilginiz için sh0ck çok dogru söylüyosun ama nedense cnm sabah hiç bişe istemiyor :) özellikle saat 8 de kalkıyorum yanı 7 de kalkıp çok zor yerim gibime geliyor ama denicem sabah yemem şartmı beslenmem için ben şöyle açıklıyayım size sabah 8'de kalkıyorum hemen okula gidiyorum bişe yemeden tabi sonra okuldan öğlen çıkamıyoruz ve saat 4'e kadar okuldayız ama okuldaki yemekleride cnm istemiyor ders yoğunlugundanmıdır nedir yemeye vakit bulamıyorum zaten yemekde istemiyor canım ve şöyle düşünüyorum hani sabah kalkıp aç karnına koşmak iyi diyolar bende bişe yemeyince 4 e kadar eve gelince koşuyorum 30 dk sonra yemek yiyiyorum 1 saat sonra fln aksamda bişiler atıştırıyorum ben bişe yemeden zayıflayacagımı sanıyorum zayıflayabilirmiyim?bide siz diyosunuz sabah yumurta ye fln çok kalorili değilmi sizce? sabah yemeye baslıcam artık ne yıyeyım sizce sonra yumurta fln yiyip dahada fazla kilo almayalım arkadaşlar:DD

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:07 ----------

Yaa bide ben sunu anlamıyorum çok öğun yıyecksın diolar ama ben kilo vermek istiyorum okadar şe yesem ne olur halim :S ben sonucta kilo vericem kas yapmıcam kı mantıksız gelıo bana sizce nabıcam ?

7. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    biz sana öğünlerini sıklaştır diyoruz acıktığında biraz bişeyler ye aç bırakma kendini ama her oturduğundada 1 ekmek yeme :)

Sayfayı Paylaş