Sağ Bilekte Sakatlık

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve bomberman tarafından 22 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    arkadaslar... bundan 3 hafta kadar önce bilegimde bi agri hissetmeye basladim. bilegimi bükünce ortaya cikan bi agri. genellikle bilekteki yuvarlak bir cikinti varya iste o kisim agriyor... tibbi dilde ne deniyor bu bölgeye belki flexor bilir ama ben bilmiyorum, siz yinede neresi oldugunu anlamissinizdir... basta agir kaldirmaktan oluyor diye düsündüm... ama isin garip yani yaptigim hic bi harekette bilegimde agriyi hissetmiyorum. aksine antreman yaptiktan sonra bi süre agri geciyor. cok rahat hissediyorum antremandan sonra. ama sonra yine geliyor. birde bilegimi sicak suya tutunca agri geciyor. bunu nedeni ne olabilir? romatizma olabilir mi? eger sporla alakali bi sey olsaydi su anda yaptigim bütün hareketlerde agrimasi lazimdi. örnegin dumbbell curl de son siralar daha agir kaldirmaya basladim ve bu bilegimde hic bi agri olusturmuyor. aksine antremandan sonra neredeyse yok denecek kadar azaliyor agrilar. doktora görünmeyi düsünüyorum ama yinede size sorayim dedim. saygilar.

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sevgili bomberman kardeşim bileğindeki sorunu anladım galiba median nerven denilen damarın altında carpal bones dediğimiz bir kapsul var hemen onun yanındaki tendon sheaths yi zorlamışın buyuk bir ihtimalle bu tendonun konumu geregi bilek yukarı assagı hareketlerde yada yapılan antremanda zorlanmaz ve agrımaz cunku yukarı assagı gorevi farklı tendonun senin buyuk ihtimal saga sola cevirdiginde agrı yapıyor bu denelde bilek guresi yaparsan yada ters bir bilek hareketinde cıkar dips hammer vs vs

birde sıcak degilde soguk yap derim :)

3. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    evet saga sola cevirince ortaya cikiyor cok haklisin... valla doktor gibi adamsin flexor. aninda cözüyorsun olayi. sastim kaldim. bravo sana... sana burda harcaniyorsun demistim bi keresinde bunu yine diyorum ama aslinda ben ve benim gibilerine yardim ettigin sürece hic bi yerde harcanmazsin. valla ben anlatmadan sen bulmussun. peki bu nasil gecer ne yapmaliyim su anda aslinda agrilar azaldi gectigini hissediyorum sanki ama anlamadigim sey bu agrinin neden antreman yapinca azaldigi veya sicak suya tutunca gecmesi. doktora gidecek kadar vahim bi durummu... her neyse tesekkürler kardesim. bir numarasin. ;) saygilar.

(VALLA tam bu mesaji yollayacaktim yine sasirttin beni soguk suya tutunca hic bi sey kalmadi... buz gibi suya soktum az önce. hic bi sey hissetmiyorum artik. tamamen gecti yaa. sekilden sekile sokuyorum bilegim agrisin diye yinede hissetmiyorum hic bi sey. diyecek bi sey bulamiyorum. Fahri doktora ödülümü versem nobel baris ödülümü. allah iyligini versin hadi kal saglicakla :lol: :lol: )

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

sana burda harcaniyorsun demistim bi keresinde bunu yine diyorum ama aslinda ben ve benim gibilerine yardim ettigin sürece hic bi yerde harcanmazsin.

bunun cevabını zaten vermişsin dostum inan cok samimi soyluyorum yardıma ihtiyacı olan birisine yardımım dokunmuşsa cok mutlu oluyorum cunku sizler yarın bizim torunlarımıza kuzenlerimize ve yiğenlerimize yardım edeceksiniz buna eminim buradaki birbirinden degerli dostlara elimden geleni yapmak benim için bir spor yapmak kadar mutluluk veriyor

5. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    evet flexor cok güzel söylemissin... daha ne ekleyebilirim ki? tebrikler.

6. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Konuyu sonuçlandırmışsınız ama aynı problem benim sol dirsek ve sol bileğimde var.İşin ilginci az yada çok her zaman ağrıyor.Ağrımadığı tek zaman body çalıştığım zamanlar.1,5 aydır geçmiyor.Bende takmıyorum artık.

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    flexoru saygıyla selamlıyorum, cok dolu bı adamsın , hem fızıksel hem bılgı olarak :)

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    mastere cok tesekkur ediyorum uzerimde cıkardığı olumlu analizden dolayı bizimde sizden öğreneceklerimiz var master bende sizin yazılarınızı zevkle okuyorum bildiklerimi tazeler iken bilmediklerimi sizden öğreniyorum :)

dirsek proğlemi olan arkadasada sunu oruyorum dirsek kemiği olcronda sivrilme varmı ve agrı antremanın baslarında olup ısınınca geciyorsa buyuk bir ihtimal alna trisepsten kaynaklanıyor triseps konumu geregi daha fazla ısınma istiyor eger ısınma az ise bu bolgede zamanla agrı yapıyor özellikle kolu gerdiğinde ve triseps hareketlerinde tek ilacı 3-4 antreman triseps calışmayıp basladığındada terleyene kadar ısınmak :)

9. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    valla flexorun cozumune ben bu kadar sasirdiysam olayin muhattabi bomberman ne olmustur tahmin edemiyorum! tebrikler flexor. bu arada simdi "bunun yeri burasi degil" diyebilirsin ama yine de yazayim; umarim ustundeki buyuk yukun farkindasindir. foruma uye oldugumdan beri yazilarini takip etmeye calisyorum, ve yukardaki tesbitinden sonra bb hakkinda sen ne dersen ben sana inanirim artik. eminim forumdaki bircok insan da benim gibi dusunuyodur. bu beni baglamaz diye dusunebilirsin ama bana kalirsa bence bu buyuk sorumluluk. kolay gelsin!

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Çok tesekkur ederim açılış fakat forumda el elden ustun benim bildigimi baskası bilmezken baskasının bildiğinide ben bilmiyor olabilirim o yuzden herkesi dinleyip dogru olanı sec

11. Altair01

Altair01 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ceyhan
    Ya bu ağrının aynısından bende de var.Ayriyeten bide üstüne bilegi yukarı aşağı yaparken sesler gelio.4-5gun oldu.Ne zaman geçer bu ağrı.Antreman yapmak istiyorum.

Sayfayı Paylaş