Saç Dökülmesinin Başlıca Nedenleri

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve hsd tarafından 17 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Saçı kazıtmak olan saçı biraz sağlıklı hale getiriyo ama sıfırdan saç çıkartmıyo. Ömrü hayatında benim kadar saçını kazıtan yoktur belkide :D guardbody nin dediği gibi fazla bi işe yaramıyo sadece olan saçı az bişe güçlendiriyo. Ama saçımın fazla dökülmemesinin nedeni kazıtmak diyebilirim.

2. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    peki sacı kazıttırmak vücüt geliştirme acısından yararlımıdır.kel kafayla dahamı iyi kilo alınır.yediklerimiz daha cok mu kaslara gider.saclarda proteindir ya o bakımdan.yararı varmıdır

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Güreş turnuvalarına hazırlanırken turnuvaya 1-2 ay kala antrenörlerimiz saçımızı 3 numara kestirmemizi sölerdi. Nedenini sordum...güreş sırasında cok fazla efor sarfedice vucud aşırı ısınıyo saçın cok uzun olursa kafan hararet yapar sağlıklı düşünemessin demişti hocam :D Belki bodye de bu etkisi olabilir :D

4. ikizler_83

ikizler_83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci diyebiliriz...
    Yer:
    YaLoVa
    Saçlarımı bundan önce ve ilk kez 2003 yılında kazıtmıştık.Biraz riskli ama heyecanlı bir iş :lol: Arkadaşlar birşey soracağım.Saçlarımı 24 Temmuz'da kazıttım,alın çevremdeki saçların diğer çevrelerden biraz daha geç uzayacaığını düşünüyorum :shock: Sizce normalmi? Hep böylemi olur yoksa

5. ikizler_83

ikizler_83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci diyebiliriz...
    Yer:
    YaLoVa
    Artık bu konuya ilgi duyan yokmu yaf??? :shock:

6. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bende kepek vardı,ayrıca saçım çok yağlanıyodu ve dökülüyordu.sonra bir gün televizyonda bir şampuan markasının üst düzey bir yöneticisinin konuşmasını izledim.adamın söylediği "kepek cilt problemidir,kafada mantar olunca saç derisi kabuk kabuk dökülür vs." gibi şeylerdi.benimde saç derim dökülüyordu.bunun üzerine gittim o şampuanı aldım.valla ne yalan söyliyim 1 hafta sonra bariz bir biçimde saç dökülmem azaldı.kepek de azaldı ama saç dökülmesi daha çok azaldı.benim saçım uzun,ne zaman tarakla saçımı geriye tarasam tarağın yarısı saçla doluyordu artık ya hiç gelmiyo ya da tek tük.tabi önemli olan saçı haftada 4-5 kez yıkamak.şampuanınım adı "kafa&omuzlar" :D reklam olmasın diye türkçeye çevirdim.herkese tavsiye ederim.tabi daha ciddi sorunları olan arkadaşlarda işe yarar mı bilmiyorum.geçmiş olsun bu sorunu yaşayan herkese.

7. jedidude

jedidude Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biraz pahalı ama vichy ve adını tam bilmiyorum ama kreşina diye okunuyordu galiba saç dökülmesini azaltıyor yeniden de çıkartıyor, dereceleri de vardır ne kadar döküldüğüne göre, bir ara bende paniklemiştim saç gidiyor diye:) denedim bayaı işe yarıyopr yeniden de çıkartıyor ama tamamen dökülmüş kafayı düzelteceini sanmıyorum. başka markalarda var ama denemedim söyliyim dedim.

8. king

king Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar eğer saç dökülmesi genetik ve DHT yatkınlığınızdan kaynaklanıyorsa ki bi çok erkekte saç dökülmesinin sebebi DHT dir. Propecia,Proscar,Dilaprost bunların etken maddeleri aynı finasterid bunun üzeine hiç bir ilaç tanımam hem kökleri kalınlaştırır hemde yeni saçların çıkmasını sağlar deneyin görün saygılar...

9. ikizler_83

ikizler_83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci diyebiliriz...
    Yer:
    YaLoVa
    Bende Propecia kullanıyorum. :D Dr.vermişti.Ama bir türlü 12 ay üstüste kullanamadım!!! En azla 2 ay üstüste kullandım,sonra alamadım.Birkaç ay sonra yine aldım vb...aslında 3 ay sürekli kullansam bile daha faydalı olacağına inanıyorum.bakalım şimdi 1.5 ayı geçti.Kaldı 1.5 ay daha :)

10. king

king Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım bu ilacı şu şekilde kullanmanı öneririm 3 ay kullan 3 ay ara ver ondan sonra bi üç ay daha kullan yıl içerinde daha kullanma yani yıl içerisinde ara vererek 6 ay kullan derim ben fazlası jinekomasti, iktidarsızlık,libido değişikliklerini beraberinde getitir buna dikkat edip ara vermeni öneririm...

11. ikizler_83

ikizler_83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci diyebiliriz...
    Yer:
    YaLoVa
    ''king''
    Bence çok haklısın.İstanbul'da gittiğim Estetik Uzmanı bir Dr.da buna benzer şeyler söylemişti de pek ciddiye almamıştım.Ama inan arasıra çok etkili olduğunu hissediyorum :idea: Şeytan diyor bas parayı,al 12 kutu,koy kenara 1 sene kullan!!!

12. ikizler_83

ikizler_83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci diyebiliriz...
    Yer:
    YaLoVa
    Birşey daha soracağım arkadaşlar; Şu propecia yı 1 ay daha kullnırsam üstüste 3 ay düzenli kullanmış olacağım.Ve saçlarımıda kazıttım.Sizce nasıl bir etkisi olabilir ;) Sanırım saç derisine bir etkisi olmaz.Ve propecia'nın çıkardığı hücreleri saçlarımı kazıtmamın yoK etmesi gibi bir durum olamaz değilmi? :shock:

13. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    BEnim su an pek dökülme sorunum yok pederin saçlarında maşallahı var ama anlımın sağ ve sol tarafından farkettim ki içeriye doğru boşalmaya başlamış bende şu yılan yağını kullansam yeniden çıkatmı o saçlar??bide futbulcular bacak kaslarının daa ii gelişmesi için dewamlı bacaklarına ağda yapıolar bizde kollara falan yapsak işe yararmı acep??

14. ikizler_83

ikizler_83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci diyebiliriz...
    Yer:
    YaLoVa
    Benim üstteki sorularıma kim cvp.vercek yaf???

SAKIN SAKIN!!! Yok abi,sakın kola bacağa ağda vb...işlemler yapma! Benim futbolcu bir arkdaşım var.Mecbur yapıyor ama çocukda pişman oluyor.Yılan yağı hakkına olumlu şeyler söyleyemem.Çünkü;Bu saş dökülmesi konusunda o kadar çok tavsiyeler aldım,ilginçleride dahil :D Yılan yağı vb...hakkında birşey duymadım ;)

15. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    saçlarım dökülürse intihar ederim. yeterince uzun.

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Re: Benim üstteki sorularıma kim cvp.vercek yaf???

google arama motorundan yaza bazı onaylı saç ilaçlarından edınecegın bılgılerden rahatlıkla gorebilirsin.yılan yağı bırcok ılacın içeriğinde mevcut.koca karı ilacı değil bu.

17. ikizler_83

ikizler_83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci diyebiliriz...
    Yer:
    YaLoVa
    Abi şuna bir cevap bea :p :)

18. morphine

morphine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vichy Aminexil öneriyorum gayet etkili ama düzenli ve 2 kutu kadar kullanmanız gerekiyor ama fiyatı yüksek :evil: herşeyin bir bedeli var...

Reklam olarak algılamayın sonuç olarak paylaşarak yardım alıyoruz ;)

19. ikizler_83

ikizler_83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci diyebiliriz...
    Yer:
    YaLoVa
    Şiddetle Bioxcin'i tavsiye ediyorum :D 8)

20. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Propecia kullanan arkadaş; Proscar 5 Mg tablete geçelim... Fiyatı 43,16 Ytl - 28 Film Tablet ...( etken maddesi Finasterid.. yani propecia ile aynı...bu ilacı 4 e ayırarak kullanabiliriz böylece 1 adedi 1,25 Mg olacak ve aldıgımız bu 0,25 mg nın bize herhangi bir faydası veya zararı olmayacak ama bi tabledi 5 e ayırmak zor oldugundan dolayı benim önerim bu yönde...

bunun yanında Revigen Hair tonic ya da bioxcin saç şampuanı ayrı olarak masaj uyguluyabilirsiniz...

Sayfayı Paylaş