sırtta sivilce ve terde koku problemine kendi çözümüm.

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve provokatriks tarafından 4 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. provokatriks

provokatriks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Ergenlik çağında bile sivilce çıkarmamış olan kuru ciltli biri olarak terim de asla ama asla kötü kokmazdı hatta terlemezdim bile. Ama spor ve protein ağırlıklı diyete başladığımdan beri çok terliyordum ve terim liseli erkeklerin soyunma odası gibi kokuyordu hatta babamın alay konusu oldu bu durum. Ayrıca sivilce problemlerim başlamış cildim yağlanmıştı. Duş alınsa bile yokolmayan koku sorununu deotak isimli ürünle %100 çözdüm artık hep bebek gibiyim herkese tavsiye ederim terlemeyi önlemiyor ama terin kokmasını kesinlikle önlüyor.
    Sırtım içinse her duştan sonra yüzümüzde kullanılan tonikleri sürmeye başladım ve sivilcelerim kayboldu. Ayrıca antibakteriyel duş jellerini de kesinlikle tavsiye ederim.

Tek tek açılan konular altına yazmak istemedim. Bu şekilde herkes faydalanabilir. Ben böyle çözüm ürettim umarım size de çare olur söylediklerim.

octeniskrup bunu beğendi.
  2. Darkmoon53

Darkmoon53 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş benimde sirtim sivilceli bir kaç senedir bõyle artik kabulledim bu istenmeyen durumumu. Benim en çok şikayetçi olduğuk konu yüzümün cildi çok yağli. 2saat yüzümü yikamayayim yağ akiyor resmen. Varmidir benim gibi problemi olup çözeniniz ? Veya tavsiyesi olan. Yardimci olursaniz çok sevinirim.iyi forumlar

HTC One mini 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. provokatriks

provokatriks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Ben bir bayan olarak yüz konusunda yardımcı olamam kadın ve erkeğin bakımı farklıdır. Doktora görünmek derdinize çare olacaktır.

Darkmoon53 bunu beğendi.
  4. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Maalesef beslenme olayı sivilce sorununa neden oluyor kesinlikle..

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Benimde sivilce sorunum var. Tabi ergenlik sivilcesi :D ama yinede cildim çok yağlı yüzüm felan çok kötü :( doktora gitmenizi tavsiye etmem :D ben gittim ilaçlar verdi param gitti sadece :D hiç bir sey bildiği yoktu (her doktor böylemidir bilemem :D ) ama yanı direk 1 hap 2 krem verdi. Değişmeli olarak her akşam kullandım. Aylar geçti sivilcelerim arttı :D doktora sorduğumda zaten genetikden dolayı kökleri çok güçlü çıkacağı varmış dedi :D bidaha da gitmedim öyleyse niye ilaç verirki dengesiz :( nese ama bende çözüm bulursam söylerim (sanmasamda :D )

6. Millawanda

Millawanda Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Varsova
    Bende de spor yapmaya basladigimdan beri cikmaya baslamisti 4 sene onceden, son bir kac aydir her gun dusta lifleniyorum ve keseleniyorum, ciktigimda da sirtima sirke ve limon suruyorum(annem yapiyordu) su an kalmadi sivilce falan arada tek tuk cikiyor gidiyor. Bir de duzenli uyku, stres, nefes alma teknikleri falan da etkileyebilir tabi az veya cok.

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yüzümde çok var. Lifleyemem ama vol bol su ile yıkıyorum :D olmadı hergün 1-2 kez de sirke felan mı sürsem etkisi olur mu ki acaba

8. Millawanda

Millawanda Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Varsova
    valla etki eden sirke miydi limon muydu yoksa ikiside degil miydi bilmiyorum ama gecti bence dene zarari olmaz diye dusunuyorum

abseto bunu beğendi.
  9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    peki teşekkürler :) denicem :D

10. iTHerif

iTHerif Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sivilce beslenmeyle alakalı bence. Beslenmeme dikkat etmediğimde yüzümde ve sırtımda çıkıyo, beslenmeme dikkat edip çok whey içersem sırtımda çıkıyo. Whey kullanmazsan hiç sivilce olmuyo sırtımda. Yüzümdeki sivilcelere yatmadan önce limon sürüyorum, 2-3 güne leke bile kalmıyor. Arada bir maden suyuyla yüzümü yıkıyorum, kurumasını bekledikten sonra duruluyorum, cildimi yumuşatıyo.

11. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşların söylediklerine katılıyorum. Beslenme kesinlikle %100 etkiliyor fakat limon, sirke gibi yöntemler yararlı oluyor.

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle beslenme etkili olabilir ancak ergenlikte çıkan şu fazladan sivilceler varya onlara etkisi yok :D Yani ben herşeyi denedim çözümünü bulamadım genetiğime küstüm :D

13. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Ergenlik sivilceleri tabiki vücudun hormonal değişimlerinden dolayı diğer sivilcelere göre farklı ( Nedene göre ). Eğer ergenlikten kaynaklanıyor ise bir süre sonra kendiliğinden geçecektir. Çok müdahale etmek iz kalmasına neden olabilir. Doktorların verdiği Clindoxyl gibi pomadlar sivilcelerin bir miktar daha artmasını sağlıyor. Sonra geçirdiği söyleniyor fakat herhangi bir etkisini görmemiştim.

14. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    7 ay boyunca zoretanin ve roaccutane kullandım yüzümde hiç sivilce yoktu sırtım mayın tarlası misali..sivilcelerden eser kalmadı ama izleri hâlâ orada ve kaybolmuyor bu izleri kaybettirecek bi öneriniz var mı ?

15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    bende verdiği ilaçları bir süre kullandım ama geçmedi sonrada moral bozuldu bıraktım belki düzelirdide nese artık geçti :D yaza doğru kullanmayı düşündüğüm ilaçlar var (%99 çözüm deniyo herkes olumlu konuşuyo hakkında yan etkisi çok ama idare etcez :D ) bide bende iz de kaldı heralde o kadar çok olunca sıkmadan olmuyo. (onlarca var yüzümde, [2 yıl önce baby faceli biri olarak sivilcelerden tiksinir hatta şuan bile birisinde görünce tiksinir bakamam yani o kadar nefret ediyorum] şansıma bendede çıktı resim çekilmiyorum onun yüzünden :D yani tipimi ... :D :D leş ya nese inş geçerler :D )
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Nisan 2016 ---
    aynen bende roaccutane felan kullanmayı düşünüyorum bakalım artık :) iz için doktorlar krem felan öneriyolar diye biliyorum da hiç bildiğim yok :)

16. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    yok kullandım ama geçmiyor olmadı kimyasal peeling diye bir şey duydum yaptırmak istemiyorum ama onu deniyeceğim

abseto bunu beğendi.
  17. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ailem ilaçlara çok karşı hatta ben küçükken hasta olunca antibiyotik bile almazdılar. Sarımsak kekik felan tadı kötü ne varsa sağlıklıdır misali sjsjsjsj verirlerdi :D tabi işe yaramıyodu desem yalan olur. Ama yani ailemi bile bu sivilce için ikna ettiysem artık doktor zehir verse kullanırım yani :D

18. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    bu ilaç son çare olarak kullanılıyor ve sonuçları çok etkileyici sırtımda 1 tane bile sivilce kalmadı ve 1 yıldırda hiç çıkmıyor tertemiz..izler hariç..ee doğal yöntemler sonuç veriyorsa onları uygulayalım ama işin içine kimyasal girdimi daha hızlı sonuçlar alabiliyorsun tabii vücuduna verdiği tahribatları göze alabiliyorsan ya da yan etkiler :))

19. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    yani onları göze alcam :D sonunu düşünen kahraman olamaz misali :D sonuçta doğal yolları denedim olmuyor ben ne yapiyim :D

20. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar sivilce problemim ergenlikte çok az vardı kükürtlü sabun kullanıyordum çok etkiliydi. Hala daha kullanıyorum yalnız yüzümü yikadigimda bebek gibi ama bi 5 saat sonra genellikle sıcak havalarda yuzum kuruyor elimi atınca yüzüme kayganlık oluyor nedendir anlamıyorum ve nefret ediyorum.

Doktorlardan da nefret ederim hiç biri çözüme odaklı değiller.

abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş