Roberto Carlossssssssssssss

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve lubu tarafından 6 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet fenerbahçeli dostlarım o geldi..ROBERTO CARLOS dünyanın gelmiş geçmişl en büyük sol kanadı o artık bizim için ter dökecek.Bir kez daha gurur duyuyorum Fenerbahçemle..!!!!

2. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Evet adam emekliliginin tadini cikarmaya geliyo Turkiye'ye

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    avrupa liglerinde doyan ve marthelin dediği gibi emekliliğinin tadını çıkarmak isteyen Türkiyeye gelir..inşallah bu öyle çıkmaz..

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben de cok sevınemedım,daha genc bır oyuncu alabilseydik cok daha iyi olurdu.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    35 geçmiş futbolcudan fenere ne zaman hayır geldi ?

6. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    valla tam bir ezik takim olmanin belgesi oldu bu transfer :D

nasil bizimkiler 35, 36 olunca Katara matara gidiyolar para icin.. Carlos da Fenere geldi..

Hayirli olsun ;)

7. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Ben pek size katılmıyorum.

Roberto Carlos çok iyi işler yapıcak ve yararlı olucak.Yaş konusunu fazla abartmayalım.Avrupaya bakarsak bu yaşta hala çok iyi işler yapan bir sürü futbolcu var.Elbette bundan 7-8 sene önceki gibi bir performans gösteremeyebilir ama hala çok iyi.Avrupada futbolcular kendilerine çok iyi bakıyor ve yaşlanınca pek bir şey değişmiyor.Ama tr de yaş 30 a geldimi futbolcuların pili bitiyor.Neden?.Çünkü kendilerine bakmıyorlar.Salıyorlar kendilerini.Mesela hakan Şükür:)

İşin bir diğer tarafıda Roberto Carlosun çokta iyi bir kas anatomisi var.Tabiri caizse boğa gibi bir adam.Dikkat ederseniz bu tip adamlar yaş ne olursa olsun her daim diriler.Maradona da böyleydi.Ama o kendine bakmadı,yanlış işler yapardı.Yoksa o fizikle,teknikle çok rahat 40 yaşına kadar oynardı.Mesela Lothar matthaeus.O da 40 yaşına kadar oynadı.Adam Almanya da bir röpörtajında''Hala 20 yaşımdaki gibi azimliyim ve kendime bakıyorum,antremanlarımı yapıyorum''diyordu.Daha çok örnek var.

Benim diyeceğim tek şey ''bu adamın adı bile yeter''

8. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bende sana katılmıyorum çünkü bahsettiğin futbolcular tekniği çok yüksek olan ortasahada oynayan Roberto Carlos gibi fazla action olmayan yürüyerek çalım atan adamlar Hagi,Sergen Yalçın olabilir bu tip futbolcular 35-40 a kadar oynar ama Roberto Carlos çok aktif olan pres yapan 90 dakika koşan bir futbolcu bu yaştan sonra da bu stilde oynaması imkansız hele bir de bu lig İspanya veya ingiltere ligi değilse bu adamı hiç koşturamazsın.İlk haftalar oynar ondan sonra kadro dışı kalır koşmadığı için ve yönetimde sen bu adamı nasıl oynatmazsın diye hocayı kovar.

9. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Şimdi futbolda en aktif olan bölge ön liberodur.Matthaeus de ön liberoydu ve adam 30 lu yaşlarda 90 dakika press yapar,top kapar,atağa kalakardı.Bak eskiden galatasarayda suat vardı.O da öyleydi.

Maradona yürüyerek top oynamıyorduki:D.Bunuda nereden çıkardın?O yıllarda fazla fizik mücadelesi yoktu ama maradona hem tekniğini hemde fiziğini birleştirerek dünyanın en iyi futbolcusu oldu.Zaten bende Hagi den,Sergen den bahsetmedim.

Şimdi sana yaşlı kurtlardan örnekler vereyim;

*Marc Overmars:Kendisi 31 yaşında futbolu bıraktı ama son senelerindede her maçta en çok dribbling yapan adamdı.Hatta şimdilerde çok met edilen Cristiano Ronaldo kendisin sağından atıp solundan geçmeye çalışmıştı ama 31 lik marc geride başladığı koşuyu önde bitirdi.Bu=Kondüsyon.

*Claude Makelele:Bununda yaşı 33.Chelsea da en fazla koşan adam bu.Ön libero oynuyor.

*Patrick Vieira:Bununda yaşı 31.Ama 8-9 sene önce neyse hala öyle maşallah.Bu fiziğiyle rahat 40 yaşına kadar oynar.Adam hem top kapıyor,hem atak yapıyor.

*Fabio Cannavaro:34 yaşında.Ben bu kadar koşan bir defans adamı görmedim.Bu yaşlı adam 2006 yılında yılın futbolcusu seçildi.

Daha çok isim var ama yazmaya gerek duymuyorum.Bilenler biliyor zaten.Ama bu yaşta kötü olanlarda var.Ama roberto carlos hala roberto carlostur arkadaşlar.Bence bir kıskançlık var fenere geldiği için vede adam karalanmaya çalışılıyor.Bu adamın ölüsü bile Ümit Özattan iyidir.

Son düzenleme: 6 Haziran 2007
  10. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tamam bekleyip görelim o zaman ne olacak.

11. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
  12. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu adam uzun vadede değil kısa vadede oynamak için geldi hedef 10 yıl içinde başarılı kadro değil 1-2 yıl içinde avrupada başarı iş yapabilir amaaaaa bir FENER li olarak10 yıl içinde başarı isterim.
    tecrübe tecrübe tecrübe

13. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    o ezik dediğin takım her branşta şampiyon oluyor yoksa 6s den mi bahsettin

roberto carlos un formaları şu an kapış kapış

14. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    hayırlı olsun nediyelim. aziz yıldırımdan pek hoşlanmam ama akıllı adam. şimdi fenerium mağazalarında carlos formaları kapış kapış satılacak. minimum 100 bin forma 50 ytl den ne yapar 5 milyon ytl. carlosun 1 ya da 2 yılı finanse edildi. buna ek olarak kombine bilet satışlarını hem fiyat olarak hem de sayı olarak arttırıp bi o kadar da ordan gelir. stad dolacak falan falan....futbol ticaret işi. real madrid bechama çok mu muhtaçtı? değil di ama yakışıklı futbolcu. onun sayesinde milyon dolarlık forma satıyordu dünyanın her yerinde......

15. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    forma satışları başlamış bile....

Ekli Dosyalar:

• note8.jpg
      note8.jpg
      Dosya Boyutu:
      34,6 KB
      Görüntüleme:
      389
  16. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben bir beşiktaşlıyım ama olaya objektif bakınca bu transferin isabetli olduğunu düşünüyorum. Fener, kronik sol kanat problemini Ümit Özat veya -Türk Roberto Carlos- Mahmut Hanefi ile çözemeyince gitti gerçeğini aldı. Helal olsun. Tamam belki adam yaşlı başlı ama en az 1 sene daha Şampiyonlar Ligi standartlarında en az 2-3 sene daha da Türkiye Ligi standartlarında iyi bir futbolcu olarak yer alabilir Fenerbahçenin kadrosunda. Tamam belki geleceğe yatırım değil, takımı gençleştirmek vs. gibi hedefleri olan bir ekip için aptalca bir transfer olabilir ama FB'nin böyle dertleri olduğunu sanmıyorum. Aldılar yine yıldızı, 2-3 sene paşalar gibi oynatırlar, forma satışlarından da büyük para elde ederler ondan sonra da Carlos'u gönderip bu sefer de başka bir +30 dünya yıldızını alıp bu döngüyü böyle sürdürürler. Keşke beşiktaş da Gravesen'i alsa diyorum...

17. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Hakan Sükür bugun Milli takimda forma giyebiliyorsa, tabikide Carlos fenerbahcede top kosturabilme kapasitesinde. Bugünden itibaren, Türkiye liginin en iyi defans oyuncusu.
    Bacaklari cok büyük bir oyunci, googlede resmini aradim bulamadim. Bunun yerine asagidaki resimi gönderiyorum.

Cafu ve Roberto Carlos

Not bir GS´li olarak temenim, insallah 1 sene sonra, fenerbahcelilere bu asik yüzü gösterir ;):D

18. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    roberto carlosu beenmeyen rakip takım taraftarlarına tek cümlem var..

"BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU"

19. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    yok direk olarak febesten bahsettim..besiktasliyim..

zaten sorun orda.. paranizla rezil oluyorsunuz.. takimlar basarilariyla isim duyururken fb transferlerle duyurmaya calisiyor..

formalarin kapisilmasindan ne senin ne de benim bir cikarim var.. ancak sen gider alirsan senin bi giderin olabilir..

her bransta sampiyon oldunuz tebrik ederim..

peki hangi ezik politika altinda oldunuz ?

futboldan sonra en popüler spor sayilan Basketbolda Ülkersporu satin alip birleserek, yani Ülkerspor kadrosuyla FB adi altinda alinmis olan bir sampiyonluk..

Tebrikler..

Bayan Basketbol.. 9 yil üst üste olmak üzere 11 yilda 10 sampiyonlugu olan Galatasaray Bayan Basketbolcular takimini sportif basariyla malup edemeyecegini anlayinca Fenerbahce bu takimin nerdeyse tümünü "renklerine baglayarak" bu yil gerdege girmistir ;)

Tebrikler...

Voleybolda sampiyon olamadiniz..:(

Diger branslardan söz etmicem zaten.. yok su topu, gülle atma, uzun essek :) yani orda sampiyon olsan nolur olmasan nolur..

Paf takimi da sampiyon olsaydi neyse dicem de.. alt yapi sorunu var iste fb'nin..

Futboldaki sampiyonluk icin tebrik etmistim zaten.. aglaya aglaya da olsaniz sampiyon oldunuz.. fb 2 mac üst üste alinca hepsi sustu.. sanki birden türk futbolu temizlendi ..

bana simdi "ama sampiyonluk sampiyonluktur" deme.. cünkü zaten onlar icin tebrik ettim..

Benim elestiri getirdigim nokta yönetim stratejileri ve ezik politikalar.. tezahüratlarin %99 baska köklü takimlardan alinmasi da bana seyircilerin takimla olan duygusal bag acisindan pek inandirici gelmiyor..

Aziz Yildirim'in yildiz transferleri

Haim Michael Revivo İsrail 2000-Aralık 2002
    Kennet Andersson İsveç 2000-2002
    Milan Rapaiç Hırvatistan 2000-Ocak 2003
    Ariel Ortega Arjantin 2002-Şubat 2003
    Sergey Rebrov Ukrayna Ocak 2003-Haziran 2004
    Pierre van Hooijdonk Hollanda 2003-2005
    Alex de Souza Brezilya 2004-....
    Nicolas Anelka Fransa Ocak 2005-Ağustos 2006
    Stephen Appiah Gana 2005-....
    Mateja Kezman Sırbistan Ağustos 2006-....
    Roberto Carlos Brezilya 2007-

Bunlarin icinden 2 bilemedin 3 tanesi basarili olmustur.. zaten hadi Anelka, Appiah, Kezman, Carlos'u yildiz diye anladik da.. Rapaic, Revivo , Alex nerenin yildiziydi o zamanlar halen cözebilmis degilim...gerisi Milli gelir israfi...

Bunun ötesinde Carlos'a 1 yillik 4,2 mio € verecek olan Fenerbahce, bu parayla alt yapisina yatirim yapsa belki uzun vadede SPORTIF basari bekleyebilirdi..ama feberbahceye gecmis olsun :D

tüm bunlari simdi niye söylüyorum? cekemedigimden falan mi ?

degil.. sadece FB'liler cok konusuyor...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GcToGry-kp8[/youtube]
    https://www.youtube.com/watch?v=GcToGry-kp8
    saygilarimla

Son düzenleme: 6 Haziran 2007
  20. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    DEL BOSQUE..real madirdin başında sayısız başarılara imza atan bu teknik direktör beşiktaşta başarısız olmuştur.Büyük bir bedel karşılığında beşiktaşa tamam demiştir ama OLMADI

JEAN TİGANA:Thierry Henry,Trezuguet gibi yıldızların bizi yetiştirdiği dediği bu teknik adam beşiktaşa büyük maddi külfet sağladığına rağmen başarız olmuştur.Yani bu hamlede doğru OLMADI

KLEBERSON:2002 yılında Brezilyada birçok maçta oynayan çok çok çok büyük umutlarla gelen kleberson beşiktaşta başarılı OLMADI

AİLTON:Dünyanın en üst düzey liglerinden olan almanya bundesliga da sayısız başarılara ve krallıklara imza attı ama gelin görünkü başarılı OLMADI

Burdanda gözüktüğü gibi beşiktaşa büyük bedellerle gelen hiçbir oyıuncu,T.D başarılı olmamıştır.

Bakalım Fenerbahçeye;
    HAİM REVİVO:geldiği sene kazanılan şampiyonlukta büyük pay sahibi;keza Rapaic de öyle.

Kennet anderson:Hava toplarında sayesnjde üstündük.Pek çok duran topu kafayla ağlara gönderdi.

Nicolas Anelka:Avrupada şamp.liginde oynadığı futbol ortada.Bjk ya attığı gol Gs ye attığı gol ortada.Topu ayağına her aldığında coştuk.Sayesinde tribünler doldu .Biletten iyi para kazandık.kENDİSİDE FB YE TEŞŞEKKÜR ETTİtekrar kendimi fenerbahçede buldum dedi

Ariel Ortega:Keşke şuanki kadro onun zamanında olsa.Onu çekemeyen takım arkadaşları tarafından harcandı.Ama gs maçı unutulmaz

REBROV:Kendisinden zaten bir beklentimiz yoktuki.Orta sınıf bir futbolcuydu öyle kaldı.Zaten iyi bir oyuncu olsa sene başında alınırdı.

VE ROBERTO CARLOS..DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ SOL BEKİ.BAKALIM UZAKTAN KAÇ GOL ATICAK.FRİKİKTEN NE GOLLER ATICAK.

Sayfayı Paylaş